Aktualności

Strona: - 1 - 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 15-01-2021 


WYNIKI KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

„IT'S XMAS TIME”

 

KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ „MY CHRISTMAS CARD”

1.PIOTR BOROWIECKI -KL.IV

1.KARINA KOWALIK – KL.V

2. ALEKSANDRA DOBROWOLSKA – KL.V

2. HUBERT GRZYBEK – KL. IV

3. HUBERT JACKOWSKI – KL. V

3. ANTONINA STACHURA – KL. V

KONKURS NA PLAKAT „ENGLISH CHRISTMAS TRADITIONS”

1. WIKTORIA SUSKA – KL. VI

2.WIKTORIA NOWAK – KL. VII

2. JULIA ŚWISTAK – KL. VI

3. OTYLIA BARNAŚ – KL. VI

3. ZUZANNA KARWICKA – KL. VI

 

ROZDANIE DYPLOMÓW I NAGRÓD ODBĘDZIE SIE PO FERIACH ZIMOWYCH.

GRATULUJEMY!!!

Zobacz prace konkursowe

 03-12-2020 


Konkurs bożonarodzeniowy z języka angielskiego >>>

 12-11-2020 


Bądź widoczny - noś odblaski    

Przypominamy o rozważnym, rozsądnym korzystaniu z dróg w okresie jesienno-zimowym.

Noś elementy odblaskowe nie tylko po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, gdzie są obowiązkowe, ale także w mieście, zachowaj bezpieczny odstęp, chodź prawą stroną chodnika, a lewą po poboczu, dostosuj prędkość do sytuacji, jaka w danej chwili występuje na drodze, stosuj się do przepisów ruchu drogowego, a także zaleceń dotyczących pandemii.

               Pamiętaj, od Ciebie zależy, zdrowie i życie Twoje i innych użytkowników dróg.

Życzymy bezpiecznego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

 12-11-2020 


Inwazja Ekoludków dobiegła końca

Realizacja projektu „Ekoludki atakują” rozpoczęła się pod koniec sierpnia, a zakończyła 30 października 2020r. Celem działań było: podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży w zakresie gospodarki odpadami i zapobieganie ich powstawaniu; rozpoznawanie korzyści dla środowiska z selektywnej zbiórki odpadów; poznanie zasad prawidłowego postępowania z odpadami; wyrabianie nawyku systematycznej segregacji odpadów oraz poprawa stanu środowiska najbliższej okolicy.

Zgodnie z mottem „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” nasza placówka od wielu lat prowadzi edukację we wszystkich obszarach ochrony środowiska. Celem działań jest propagowanie dbałości o otaczający nas świat oraz poprawa świadomości ekologicznej społeczeństwa. Także uświadamianie, jak można zapobiegać zanieczyszczeniom środowiska oraz w jaki sposób o środowisko dbać, abyśmy jak najdłużej korzystali z dobrodziejstw naszej planety.

W projekcie „Ekoludki atakują” uczestniczyli nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Czas na podsumowania!

Oto wyniki konkursów przeprowadzonych w ramach realizowanego projektu:

Konkurs multimedialny „Segregujesz – zyskujesz”

I miejsce – Ołoszczyński Michał kl. VI                      Zobacz zwycięską prezentację >>>

II miejsce – Osumek Klaudia kl. VIII

III miejsce – Barnaś Julia KL. VIII i Maligłówka Zofia KL. VII

Konkurs „SOS dla środowiska”

I miejsce – Śliwińska Alicja kl. VIII

II miejsce – Barnaś Julia kl. VIII

III miejsce – Dryja Rafał KL. VIII

Konkurs pokaz – Eko – Mody

Kategoria klasy I-IV

I miejsce – Langner Maja kl. III

II miejsce – Knaś-Jakóbczak Zuzanna kl. I

 

Kategoria klasy V-VIII

I miejsce – Kowalik Karina kl. V

II miejsce – Suska Wiktoria kl. VI

III miejsce – Stachura Antonina kl. V i Dobrowolska Aleksandra kl. V

Konkurs „Eko-zabawka”

Klasa I

I miejsce – Żak Magdalena

II miejsce – Kowalik Kaja

III miejsce – Kucharska Agata

Klasa II

I miejsce – Dębiński Szymon

II miejsce – Sowala Damian

III miejsce – Zasępa Szymon

Klasa III

I miejsce – Hyska Nikola

II miejsce – Suski Dawid

III miejsce – Kucharski Szymon

Konkurs „Rady na odpady”

I miejsce – Saternus Jakub kl. VII

II miejsce – Barnaś Julia kl. VIII i Majak Mateusz kl. VIII

III miejsce – Choma Jakub kl. VI i  Grygielski Jakub kl. VIII

W dniu 30 października odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Ekoludki atakują”. Zwycięzcy konkursów „Eko-moda” i „Eko zabawka” otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczniowie biorący udział w tych konkursach drobne upominki oraz podziękowania  za uczestnictwo w projekcie. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa i obowiązujące ograniczenia w strefie czerwonej uczniowie starszych klas otrzymają nagrody, dyplomy i upominki po powrocie do szkoły.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!!!

Wnioskodawcą projektu była Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Jedlińskiej, a realizatorem – grupa nieformalna Dreptaczki w składzie: Lidia Kowalczyk, Małgorzata Krakowska – Rek, Małgorzata Terlicka.

Dreptaczki dziękują wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy pomagali przy realizacji poszczególnych działań.

Projekt dofinansowano w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Program mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców I edycja w Gminie Ładzice 2020 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego  ze środków Gminy Ładzice.

Zobacz zdjęcia

 01-11-2020 


Happening ulicami Jedlna, promujący ideę bezpiecznego poruszania się po drogach wiejskich, nie odbędzie się ze względu na panującą pandemię koronawirusa i obowiązujące ograniczenia w strefie czerwonej.

Grupa nieformalna Bezpieczni.

 19-10-2020 


DZIEŃ PATRONA

Nasze babcie i dziadkowie na pewno pamiętają biały dym z 16 października 1978 roku, symbolizujący wybranie nowej głowy Kościoła. Po raz pierwszy w historii Polak został papieżem. Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu, podkreślił swoją wierność Maryi poprzez dewizę ,,TOTUS TUUS”- CAŁY TWÓJ. Do dziś hasło to jest symbolem wiary, nadziei i miłości.

Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali apel, który został przedstawiony każdej klasie w formie nagrania. Nasi uczniowie wzięli też udział w XX Dniu Papieskim, który odbył się 11 października 2020 roku w kościele parafialnym p/w Wszystkich Świętych w Jedlnie. Przypomnieli zebranym postać Polaka Papieża oraz wzięli udział w akcji Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 19-10-2020 


Ślubujemy…

14 października 2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Jedlnie odbyło się uroczyste przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów naszej szkoły. W uroczystości ślubowania klasy I wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy - Pan Krzysztof Ciupiński,  Sekretarz -  Pani Aleksandra Ratecka, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie klas I-III. Pierwszaki przedstawiły program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Doroty Zięby, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała ołówkiem Pani Dyrektor oraz wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali również upominki od Pana Wójta i od rodziców. To był wyjątkowy dzień. Pierwszaki były bardzo skupione i wzruszone. Wspaniale prezentowały się w strojach galowych i uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin.

Drugą część wspólnego świętowania, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowali uczniowie klasy II i III pod kierunkiem Pani Karoliny Różewicz i Pani Urszuli Rak. Wiersze przeplatały się z pięknie wykonanymi piosenkami i tańcem. Okazjonalne życzenia wraz z bukietem kwiatów złożył  Pan Krzysztof Ciupiński oraz wręczył nagrody nauczycielom. Uroczystość była również właściwym momentem, by wręczyć uczniom stypendia Wójta Gminy Ładzice za bardzo dobre wyniki w nauce. Na zakończenie akademii głos zabrała  Pani Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Wręczyła nagrody dyrektora i podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

 19-10-2020 


Zakończył się dla rodzin konkurs plastyczny pt. „Jestem bezpieczny” przeprowadzony w ramach projektu „Bezpiecznie i pewnie”. Udział wzięli mieszkańcy Gminy Ładzice.

Laureaci konkursu:

I miejsce- Maciej Musiał-zamieszkały: Jedlno Pierwsze

II miejsce – Nikola Hyska –zamieszkała: Jedlno Pierwsze

III miejsce- Szymon Makowski- zamieszkały: Radziechowice Drugie         

 

Ponadto jury przyznało wyróżnienia:

1. Oskar Langner- zamieszkały: Jedlno Pierwsze

2. Norbert Gościński- zamieszkały: Zakrzówek Szlachecki

3. Krzysztof Żuwalski- zamieszkały: Wola Jedlińska

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy, a uczestnicy upominki. Wszystkim rodzinom zaangażowanym w pracę serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Grupa nieformalna „Bezpieczni”.

Projekt dofinansowano w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Program mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców I edycja w Gminie Ładzice 2020 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego  ze środków Gminy Ładzice.

 13-10-2020 


INFORMATYKA BEZ GRANIC

W miniony piątek zgłoszeni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach (w trybie online) pod hasłem „Informatyka bez granic”. Bezpłatny kurs programowania prowadzony jest przez kadrę naukowo – dydaktyczną Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, Stowarzyszenie I love Math oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Zajęcia prowadzone były w programie MS TEAMS, dzięki temu uczniowie rozwijają swoja wiedzę i umiejętności informatyczne. Pierwsze zajęcia rozpoczęli  w graficznym programie  SCRATCH (umożliwia tworzenie własnych interaktywnych historyjek, animacji, gier oraz muzyki).

Podziękowania kierujemy do Organu Prowadzącego, który jest pomysłodawcą i zgłosił naszą szkołę w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nie bylibyśmy sobą, gdyby w podziękowaniach nie wspomnieć o Rodzicach, którzy pełni obaw umożliwili swoim dzieciom dostęp do dodatkowych zajęć (podpisując deklarację udziału dziecka w zajęciach).

 04-10-2020 


W ramach realizacji projektu "Bezpiecznie i pewnie" zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Jestem widoczny".

Regulamin konkursu

Strona: - 1 - 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32