Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 - 11 - 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 04-10-2018 


Mamy nowy Samorząd Uczniowski

2 października 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężyli kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów. Oto oni: Hubert Zagaj (kl.VIII a) – przewodniczący szkoły, Zofia Maligłówka ( kl. V) – zastępca przewodniczącego oraz Klaudia Cywińska (kl. VIII b) – sekretarz.

Gratulujemy i życzymy dużo zapału do pracy oraz zrealizowania pomysłów w nowym roku szkolnym!

 02-10-2018 


Pięknie czytali

28 września uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Suska (kl. IV), Zofia Maligłówka (kl. V), Filip Prajs (kl. VII) oraz Weronika Maligłówka (kl. VIII a) podczas VII edycji Festiwalu Pięknego Czytania zorganizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku prezentowali wybrane przez siebie fragmenty polskiej prozy.

 Uczestnicy festiwalu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy VII – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. W każdej kategorii wystąpiło po 23 uczestników.

Dużym sukcesem okazał się występ Wiktorii Suskiej, która otrzymała wyróżnienie, oraz Weroniki Maligłówki uhonorowanej Nagrodą Specjalną Organizatora Konkursu.

Uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu autorskim z Pawłem Wakułą – rysownikiem oraz autorem książek dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy festiwalu zostali wyłonieni w wyniku szkolnych eliminacji przeprowadzonych przez p. Annę Bedlechowicz i p. Małgorzatę Terlicką.

Festiwal Pięknego Czytania został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, przypadającego 29 września.

Zobacz zdjęcia

 01-10-2018 


 Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

27 września uczennice klasy VIII a - Monika Bugajska, Aleksandra Bednarczyk i Karina Nowak - czytały wybrane przez siebie fragmenty literatury dziecięcej młodszym koleżankom i kolegom z Oddziału Przedszkolnego „Biedronki”, pierwszoklasistom i trzecioklasistom. Dzieci poznały historię o Sporym i Malutku, o Wojtku Strażaku oraz legendę o Lechu, Czechu i Rusie.

Natomiast starsi uczniowie czytali głośno fragmenty wybranej przez siebie powieści współczesnego pisarza, Grzegorza Kasdepke.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Święto to przypada 29 września i ma na celu promocję lektury i głośnego czytania, które znacząco wpływa na rozwój dziecka: rozwija jego wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa, rozwija zdolność koncentracji oraz zainteresowania.

 01-10-2018 


Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy

28 września 2018r. uczniowie klasy VI b wraz z nauczycielami odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku. To była nasza pierwsza wizyta w placówce, podczas której uczniowie nawiązali kontakt z pracownikami i podopiecznymi tegoż ośrodka. Pan kierownik, terapeuci osób niepełnosprawnych oraz sami podopieczni ŚDS przywitali nas bardzo serdecznie i życzliwie. Wizytę rozpoczęliśmy śpiewająco. Pod przewodnictwem pana Andrzeja uczyliśmy się, wspólnie z podopiecznymi ośrodka, piosenki o przyjaźni. Później Pani Ania z panią Kasią oprowadziły nas po Domu i opowiedziały, jak spędzają tam swój czas osoby przebywające w ośrodku.

Uczniowie uczestniczyli wspólnie z podopiecznymi w warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowali zapiekanki, kolorowe babeczki, koreczki i inne pyszności. Wizytę zakończyliśmy wspólnym posiłkiem.

Naszym wspaniałym Przyjaciołom z ŚDS serdecznie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, tym razem u nas w szkole.

Zobacz zdjęcia

 26-09-2018 


BEZPIECZNI W SZKOLE I W SIECI to myśl przewodnia spotkania uczniów kl. I-VIII z młodszym aspirantem R.Starosteckim z Posterunku Policji w Lgocie Wielkiej, które odbyło się 26 września w naszej szkole. Dzielnicowy skierował słowa do dzieci, zwracając szczególną uwagę na bezpieczną drogę do szkoły, a także na cyberprzemoc wśród nastolatków. Wskazał przyczyny zagrożeń płynących z korzystania portali społecznościowych.                                    

Bądźmy zatem czujni na czyhające na nas „niespodzianki”! -opiekunowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa.

 24-09-2018 


NUMERY TWOICH PRZYJACIÓŁ – 998, 112

22 września grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu, które odbyło się w HALI POLONIA w Częstochowie w ramach ogólnopolskiego programu z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Pierwszą część spotkania prowadził oficer Państwowej Straży Pożarnej. Podał smutne statystyki dotyczące interwencji strażaków m.in. podczas gaszenia pożarów czy wypadków drogowych. Mówił o podstawowych zasadach zachowania, mających na celu uniknięcie powstania pożaru oraz zasadach i działaniach, jakie należy podjąć, jeżeli do takiego zdarzenia dojdzie. Prowadzący spotkanie podkreślił, że znajomość tych zasad oraz numerów ratunkowych może uratować życie.

Zebrani obejrzeli również trzy materiały filmowe związane z tematyką spotkania. Jeden z nich dotyczył korzystania ze sprzętu gaśniczego np. gaśnicy czy koca gaśniczego. Prowadzący zachęcał do wyposażenia swoich domów w gaśnice przeciwpożarowe, mimo że nie ma takiego obowiązku. Kolejny film instruował, jak korzystać z dróg ewakuacyjnych, zwłaszcza w miejscach, których nie znamy np. w hotelu.

Druga część spotkania – artystyczna – to występ zespołu IRA promującego książkę „IRA Bo jest paru ludzi” oraz zespołu ONE.

 24-09-2018 


  Sprzątanie Świata i Ekomoda

Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.

Sprzątanie świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W Polsce akcja ta jest prowadzona od 1994 roku.

W piątek, 21 września, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji, wzięli się do pracy i posprzątali śmieci zalegające wokół naszej szkoły. Wierzymy, że takie działania zachęcą dzieci  do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata.

Z okazji akcji „Sprzątanie Świata” odbyła się II edycja konkursu na Ekostrój.  Uczniowie z pomocą rodziców wykonali przepiękne stroje z niepotrzebnych odpadów (butelki, gazety, papier, folia, nakrętki, pudełka, sznurki itp.) i zaprezentowali je podczas pokazu. W konkursie tym I miejsce zajął uczeń klasy I – Jakub Szmit, II miejsce - uczennica klasy IV – Zuzanna Karwicka i III miejsce - uczennica klasy VII – Julita Wojtala. Wszystkie dzieci prezentujące stroje zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkościami.

Uczniowie, poprzez zabawę, wykazali się kreatywnością, ożywiając bezużyteczne odpady. Stroje były pomysłowe, a dzieci w rolach modelek i modeli sprawdziły się doskonale.

Konkurs na Ekostrój stał się już tradycją w naszej szkole.

 Zapraszamy więc ponownie za rok

 18-09-2018 


Dzień Kropki

17 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Kropki królowały na ubraniach i innych częściach garderoby. W kropkowej zabawie uczestniczyła dyrekcja, nauczyciele oraz dzieci. Ci, którzy nie znaleźli kropek w swoich szafach, ozdobili własne koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka. Kropki gościły także na twarzach, okularach a nawet na balonikach.

Od kilku lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem wiodącym tych działań jest kropka.

Pretekstem do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki stała się historia opisana w książce Petera Reynoldsa pt. „The Dot”. Autor opowiada w niej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dziewczynka dzięki kropce uwierzyła w swoje możliwości. Kiedy Peter Reynolds pisał książkę pt.  „The Dot”, zapewne nie myślał, że poruszy kropkowy świat.

 28-08-2018 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września

8.15 – msza święta w kościele parafialnym,

9.15 – ogólnoszkolne rozpoczęcie zajęć dydaktyczno – wychowawczych w sali gimnastycznej

 

PRZYWOZY:

 

BUS

Brodowe – godzina 8:00

Adamów – godzina 8:10

Wola Jedlińska  (przystanek Park )- godzina 8:15

Wola Jedlińska ( przystanek autobusowy ) – godzina 8:20

 

 

AUTOBUS

Jankowice -godzina 7:15

Zakrzówek Szlachecki – godzina 7:20

Borki – godzina 7:25

Jedlno II – godzina 7:30

Radziechowice I – godzina 7:45

Radziechowice II – godzina 7:50

Ładzice – godzina 7:55

Wola Jedlińska (przystanek pola )- godzina 8:00

Wola Jedlińska (przystanek stara szkoła ) – godzina 8:03

 

ODWOZY:

 

AUTOBUS

10:15 Jankowice , Zakrzówek, Borki ,Jedlno II

10:35 Wola Jedlińska (park ), Radziechowice I , II, Ładzice.

 

BUS

10:15 Adamów, Wola Jedlińska (pozostałe dzieci)

 27-06-2018 


JUŻ WAKACJE!

Dziesięć miesięcy nauki minęło bardzo szybko i nadszedł 22 czerwca - dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

W miejscowym kościele została odprawiona msza święta, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, by pożegnać rok szkolny.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Później zabrała głos pani dyrektor, Lidia Kowalczyk, oraz pani wójt, Wioletta Pichit. Następnie nadszedł czas wręczania nagród za bardzo dobre wyniki w nauce oraz stuprocentową frekwencję. Pani dyrektor podziękowała również wielu rodzicom za pracę na rzecz szkoły.

Uczniowie klas drugich i trzecich zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Ewy Firek i pani Urszuli Rak. Dzieci inscenizacją, piosenkami i tańcem wprowadziły całą społeczność uczniowską w wakacyjny nastrój. Występy uświetniła swoimi piosenkami uczennica kl. VIIA - Weronika Maligłówka - laureatka gminnego konkursu „Wygraj szansę”.

Po części oficjalnej uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie odebrali świadectwa. Wszyscy z uśmiechem udali się na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 - 11 - 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32