Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 - 15 - 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

 01-10-2017 


SZÓSTA EDYCJA FESTIWALU PIĘKNEGO CZYTANIA

29 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się szósta edycja Festiwalu Pięknego Czytania. Jak co roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestników oceniano pod względem dykcji, interpunkcji, wyrazistości oraz ekspresji słowa i wyrazu artystycznego czytanego tekstu. Wśród kilkudziesięciu uczestników byli także reprezentanci naszej szkoły. To laureaci szkolnego etapu: Weronika Maligłówka i Wiktor Bednarski – uczniowie klasy VII A. Weronika zaprezentowała wzruszający fragment „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, a Wiktor fragment powieści Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy”. Nasi uczniowie pięknie interpretowali wybrane przez siebie teksty, otrzymali dyplomy oraz gromkie brawa. Komisja konkursowa za bardzo ciekawą interpretację czytanego tekstu przyznała Wiktorowi Bednarskiemu wyróżnienie – książkę.

Zobacz zdjęcia

 27-09-2017 


27 września 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie  przedszkolaków oraz uczniów klas I-VII  z dzielnicowym Posterunku w Lgocie Wielkiej Radosławem Starosteckim.

  • Bądź widoczny na drodze!
  • W wyznaczonym miejscu przechodź przez jezdnię!
  • Poruszaj się po poboczu lewą stroną jezdni, jeśli nie ma chodnika !
  • Chodź prawą stroną chodnika!
  • Zawsze zachowaj szczególną ostrożność!
  • Dbaj o swoje i innych bezpieczeństwo!

Oto zagadnienia, na które m.in. zwrócił uwagę przedstawiciel policji.

 25-09-2017 


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 

20 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydować mogli uczniowie wchodzący w skład samorządów klasowych. Jednak do wzięcia udziału w wyborach zgłosiło się tylko ośmioro chętnych. Uprawieni do głosowania byli uczniowie klas IV-VII, którzy w tajnych i bezpośrednich wyborach mogli wybrać swojego kandydata lub kandydatkę.

W skład samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów. Nową przewodniczącą szkoły została Weronika Maligłówka (VIIa), jej zastępcą koleżanka z równoległej klasy Klaudia Cywińska (VIIb). Funkcję sekretarza będzie pełnić Oliwia Jabłońska (VIa).

 

Wszystkim zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy !!! 

 25-09-2017 


Dzień Kropki

15 września wypada Międzynarodowy Dzień Kropki- DOT DAY. Impulsem do powstania święta była historia dziewczynki o imieniu Vashti, wymyślona przez Petera Reynoldsa, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Po raz kolejny do obchodów tego dnia przyłączyli się uczniowie i pracownicy naszej szkoły, którzy chętnie założyli ubrania w kropki bądź samodzielnie je wycinali i przyklejali do swojej garderoby. Odbyło się też wielkie liczenie kropek. Stworzono galerię prac kropkowych. Istniała możliwość zrobienia sobie zdjęcia w kropkowej ramce. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

W przyszłym roku też kropkujemy!

 15-09-2017 


NIE MA ŚMIECI - SĄ SUROWCE

- pod takim hasłem przebiegły tegoroczne obchody akcji Sprzątanie Świata.

Jak co roku uczniowie wyposażeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci chętnie przystąpili do sprzątania terenów wokół szkoły.

Ponadto opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili konkurs na strój wykonany z odpadów. Wzięło w nim udział 27 młodych modelów i modelek, którzy w rytm muzyki przechadzali się po czerwonym dywanie prezentując nietypowe kreacje. Pomysłowość uczniów zaskoczyła nie tylko widownię, ale także jury, które miało bardzo trudny wybór we wskazaniu liderów konkursu.

W kategorii klas młodszych zwyciężył Oskar Langner - uczeń klasy trzeciej - prezentujący strój strażaka. Miejsce drugie przypadło Maciejowi Musiałowi za strój dyskotekowy wykonany z płyt CD; natomiast miejsce trzecie otrzymał Hubert Grzybek - uczeń klasy pierwszej.

W kategorii klas starszych pierwsze miejsce zajęła Zosia Maligłówka (klasa IV), która zaprezentowała oryginalny strój jesienny wraz z parasolką wykonaną z papieru. Miejsce drugie przypadło Alanowi Czubie (klasa IV), który wystąpił w spodniach z nakrętek oraz butelkowych butach. Trzecie miejsce należało do uczennicy klasy VIIA, Weroniki Maligłówki. Pokaz mody bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności i mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły.

Organizatorami tegorocznej akcji Sprzątanie Świata na terenie naszej szkoły były panie: Anna Zygma i Karolina Różewicz.

Zobacz zdjęcia

 05-09-2017 


Pierwszy dzwonek

4 września rozpoczął się nowy rok szkolny.

Inaugurację zajęć lekcyjnych w naszej placówce poprzedziła msza święta odprawiona w kościele parafialnym. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do szkolnej sali gimnastycznej. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: pani wójt Wioletta Pichit, pani sekretarz Agnieszka Popiołek, pani skarbnik Iwona Paul oraz ksiądz proboszcz Marian Gaj.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Lidia Kowalczyk, a następnie pani wójt, która wszystkim uczniom przekazała upominek  w postaci długopisu.

Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

 31-08-2017 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września

8.10 – msza święta w kościele parafialnym,

9.00 – ogólnoszkolne rozpoczęcie zajęć dydaktyczno – wychowawczych w sali gimnastycznej.

 

Dowozy na godzinę 8:00 - BUS

7:25 – Jankowice

7:30 – Zakrzówek Szlachecki

7:35– Borki

7:40– Jedlno Pierwsze ( szkoła)

7:45 – Wola Jedlińska (przystanek koło starej szkoły)

7:55 - Jedlno Drugie (remiza)

……………………………………………………………………………………………………….

Dowozy na godzinę 8 :00 – AUTOBUS SZKOLNY

7:20 – Radziechowice Pierwsze

7:25 – Brodowe

7:30 – Radziechowice Drugie

7:35 – Ładzice (całe)

7:40– Wola Jedlińska (pola)

7 :45 - Adamów

7:50– Wola Jedlińska ( park)

7:52 – Wola Jedlińska (koniec wsi)

7:55 – Jedlno Pierwsze (szkoła)

 

Dowozy na godzinę 9:00 – AUTOBUS SZKOLNY

8:30 – Radziechowice Pierwsze

8:40 – Radziechowice Drugie

8:45 – Wola Jedlińska (cała)

…………………………………………………………………………………………………………

Odwozy

Autobus szkolny:

10:00 – Wola Jedlińska ( park – cała wieś)

10:15 – Adamów – Radziechowice I, II – Brodowe - Ładzice

 

BUS:

10 :00 – Jedlno Drugie (remiza) – Borki - Zakrzówek Szlachecki – Jankowice

 26-06-2017 


Ahoj przygodo!

Zgodnie z tym hasłem 23 czerwca 2017 r. uroczyście pożegnaliśmy mijający rok szkolny.

Po przemówieniu pani dyrektor Lidii Kowalczyk i pani wójt Wioletty Pichit nadszedł czas na nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję oraz podziękowania dla rodziców za pracę na rzecz szkoły.

Część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem pani D. Zięby i pani A. Zygmy, zaprezentowali uczniowie klas trzecich, którzy swoimi pięknymi recytacjami i piosenkami przenieśli nas w tematykę wakacyjnej przygody.

Po części oficjalnej wszystkie dzieci udały się do klas, aby odebrać świadectwa oraz dyplomy. Chwilom tym towarzyszyło wiele emocji - zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, nie kryli wzruszeń.

 25-06-2017 


Czytamy więcej

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego najwięcej książek z biblioteki szkolnej wypożyczyli uczniowie klasy IIB (średnio 13,6 książki na ucznia).

Na drugim miejscu znaleźli się uczniowie klasy VIA z wynikiem 12,1 książki na ucznia. Trzecią pozycję zajęła klasa I (8,4).

Stan czytelnictwa w pozostałych klasach przedstawia się następująco:

Miejsce

Klasa

Średnia wypożyczeń na ucznia

4

IIA

7,9

5

VI B

7

6

IIIA

6

7

VB

4,7

8

IVA

4,4

9

IIIB, IVB

3,5

10

VA

2,8

 

Średnia szkolna czytelnictwa ogółem to 7 wypożyczonych książek przez ucznia. W porównaniu do poprzedniego semestru średnia ta wzrosła o ponad dwie książki na ucznia.

Na zakończenie roku szkolnego  uczniom najchętniej odwiedzającym szkolną bibliotekę przyznano tytuły Czytelnika Roku (zobacz tutaj).

 21-06-2017 


Wielkie figlowanie

W środę 14 czerwca uczniowie  klasy II A i II B  radośnie spędzili czas w sali zabaw w Radomsku.

Przed wyjazdem dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się w sali zabaw i koniecznością przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. 

Niezwykłą uciechą dla uczniów okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z dmuchanych „skakańców” i dmuchanego węża.  Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć i nabrać sił przy wspólnym stole z frytkami i  soczkami. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji - po dwóch godzinach zabawy - drugoklasiści pożegnali się z tym bajkowym miejscem i wrócili do szkoły.

Zobacz  zdjęcia

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 - 15 - 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31