Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 - 15 - 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 27-11-2017 


W piątek 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu wszystkie misie i inne pluszowe zabawki opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły. Najmłodsi przypomnieli sobie historię związaną z obchodami święta. Uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych śpiewali piosenki o misiu, a także tworzyli swoje własne misie. Zarówno w klasach, jak i na korytarzach, zrobiło się misiowo.

W tym roku Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić słodkim upominkiem uczniów, którzy przynieśli najmniejszą maskotkę.

Klasa I: Borys Sambor

Klasa II: Aleksandra Doborowolska

Klasa III: Piotr Krynke

Klasa IV: Julita Osumek

Klasa Va: Alicja Śliwińska

Klasa Vb: Bartosz Lasoń

Klasa VIa: Martyna Durka

Klasa VIb: Tobiasz Ostrowski

Klasa VIIa: Aleksandra Bednarczyk

Klasa VIIb: Kinga Krynke

Dzień Pluszowego Misia na terenie szkoły zorganizowały panie A. Zygma oraz K. Różewicz.

Zobacz zdjęcia

 20-11-2017 


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

W tym dniu korytarz szkolny zamienił się w bajkową krainę. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z kl. I -VII przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Można było spotkać: księżniczki, wróżki, Kota w butach, kowboja, krasnoludka, Spidermena i wiele innch.

Wszystkie postacie bajkowe prezentowały swoje stroje na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Było wesoło, kolorowo, zabawnie, jednym słowem BAJECZNIE!

Zobacz zdjęcia

 13-11-2017 


Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie młodzi aktorzy z klasy Va przedstawili program artystyczny ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Patriotyczne pieśni i słowa wierszy przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości.

Spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem tego ważnego święta narodowego, ale też skłoniło niejednego ucznia do refleksji na temat historii naszego kraju. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji to patriotyzm.

Odzyskanie przez Polskę niepodległości było najważniejszą sprawą dla narodu polskiego, który od ponad 123 lat znajdował się pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Rozbiory i utrata własnej państwowości nie załamały jednak narodu polskiego, w którym przetrwała wola istnienia i uparte dążenie do odzyskania niepodległości.

 

 08-11-2017 


8 listopada 2017 roku już po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc”.

Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas przynieśli do szkoły wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować zdrowe śniadanie, tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo, soki itp.

Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki oraz sałatki owocowe.

Wszyscy uczniowie, dzięki przeprowadzonym warsztatom kulinarnym, mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych zasad zdrowego odżywiania.

Na 2 i 3 godzinie lekcyjnej dzieci przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Zrobione własnoręcznie, smakowały wyjątkowo.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą  pamiętać o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

Podsumowując, był to z pewnością udany dzień w naszej szkole promujący zdrowie.

Zobacz zdjęcia

 08-11-2017 


Akcja "Bezpieczny uczeń"

6 listopada 2017r. funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej w Łasku, pracownik WORD w Piotrkowie Trybunalskim, policjanci z Komendy Powiatowej w Radomsku, dzielnicowy i ratownik medyczny wzięli udział w akcji „Bezpieczny uczeń” przeprowadzonej w naszej szkole.

Uczniowie klas: I i O wzięli udział - wraz z policjantkami - w akcji „Jabłuszko – cytrynka”. Dzieci rozdawały jabłka kierowcom w nagrodę za właściwe zachowanie na drodze. Cytrynę natomiast musieli zjeść kierowcy, którzy złamali przepisy obowiązujące w ruchu drogowym.

Dzielnicowy – mł.asp. Radosław Starostecki - pokazywał i pomagał przymierzać elementy ubioru policyjnego i opowiadał o pracy policjanta. Policyjny technik kryminalistyki tłumaczył, w jaki sposób i przy pomocy jakich narzędzi oraz substancji policjanci zabezpieczają ślady na miejscu różnych zdarzeń. Funkcjonariusz żandarmerii pokazywał uczniom, jak wykonuje się odciski palców.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczyli się także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiedzę z tego zakresu przekazywał ratownik medyczny. Żołnierze Żandarmerii zachęcali uczniów klas IV – VII do wzięcia udziału w doświadczeniu na symulatorze zderzeń, który pozwala uświadomić kierowcy i pasażerom, jakie odczucia towarzyszą podczas zderzenia pojazdów, nawet przy małej prędkości (około 8 km/h). Dzieciom uświadomiło to, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Bardzo interesującym urozmaiceniem akcji było pokonanie toru przeszkód w alkogoglach, czyli okularach zaburzających koordynację ruchowo - wzrokową. W atmosferze zabawy każdy - i uczeń, i nauczyciel – mógł się przekonać, jak niebezpieczne jest kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego rozdał dzieciom odblaski i wraz z policjantem przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i konieczności używania elementów odblaskowych.

Na podsumowanie akcji wszyscy uczestnicy obejrzeli przedstawienie „Żyj bezpiecznie” przygotowane przez uczniów klasy III, a pani dyrektor wręczyła gościom podziękowania za przeprowadzenie akcji i zaprosiła do dalszej współpracy.

Zobacz zdjęcia

 29-10-2017 


ŚLUBOWANIE  PIERWSZOKLASISTÓW

26 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Uczniowie odświętnie ubrani, z granatowymi biretami na głowach, zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Wspierani przez wychowawczynię, panią Dorotę Ziębę, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania pani wicedyrektor, Karolina Różewicz, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów wypowiadała zdanie: "Pasuję Cię na ucznia szkoły podstawowej". Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej.

Na pamiątkę tego dnia najmłodsi otrzymali dyplomy oraz upominki. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci udały się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi spędziły miłe chwile.

Zobacz zdjęcia

 26-10-2017 


Nietypowa lekcja geografii, fizyki, historii…

25 października uczniowie kl. V B, VI A, VIB i VIIA odwiedzili jedną z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego - PGE Giganty Mocy w Bełchatowie.

Dzieci obejrzały ekspozycję, która stanowi interaktywne centrum edukacji prezentujące w sposób multimedialny proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez  bełchatowską kopalnię.

Przeprowadzały doświadczenia z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności. Spacerowały po dnie morza i odwiedzały las tropikalny. Eksperymentowały w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu, zamieniły się w geologów i archeologów oraz podziwiały szczątki mamuta, żyjącego niegdyś na obszarze  Bełchatowa. Uczniowie poznali też najnowszą historię miasta.

Po ekspozycji oprowadzała multimedialna rodzina Gigusiów Brunatnych, w tym ciekawy świata Woltuś, przyjazna i towarzyska Dżulka oraz uczynny i wszystkowiedzący prof. Om. 

Z interaktywnego świata nauki uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, by przenieść się do XIX wieku i wzbogacić swoją wiedzę o życiu polskiej szlachty. W zabytkowym Dworku Olszewskich podziwiali dziewiętnastowieczne wnętrza, obejrzeli militaria w Saloniku Tradycji Niepodległościowych, a także wystawę o historii miasta oraz ekspozycję prezentującą zbiory sztuki ludowej.

Zobacz zdjęcia

 26-10-2017 


Cyrkowa zabawa

23 października naszą szkołę odwiedzili artyści z cyrku Szok. Przedstawili bogaty program, który zadziwił i rozśmieszył uczniów. Występ urozmaiciła obecność zwierząt – tresowanych gołębi i węża.

Nie zabrakło również tradycyjnych cyrkowych sztuczek, np. żonglowania.

Do wspólnej zabawy aktywnie przyłączyła się grupa uczniów, która chętnie uczestniczyła w cyrkowych pokazach. Siódmoklasiści stworzyli zespół muzyczny grający na nietypowych instrumentach.

Pokazy artystów nagrodzone zostały gromkimi brawami, a uczniowie do klas wrócili z uśmiechami na twarzach.

 12-10-2017 


„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem,

jaki można dać dziecku, jest wykształcenie.”

Dwa dni wcześniej niż wynika to z kalendarza w naszej szkole świętowano Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji uczniowie klasy VB i VIIA przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Anny Bedlechowicz i pani Małgorzaty Terlickiej. W formie koncertu życzeń podziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom obsługi za trud wkładany w codzienną pracę. Nie zabrakło również specjalnej dedykacji dla tych, bez których nie byłoby ani szkoły, ani szkolnego święta, czyli uczniów.  

W rytm rapowej składanki siódmoklasiści przypomnieli również historię edukacji.

Był to dzień pełen podziękowań, przeprosin, kwiatów, uśmiechów i wzruszeń.

 09-10-2017 


„Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym” (Charlie Chaplin)

6 października w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Uśmiechu”.

W tym dniu prawie każdy uczeń wzbogacił swój strój uśmiechniętą buźką. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali symbolem uśmiechu wszystkich pracowników naszej szkoły. Nauczyciele - nosząc odznakę uśmiechu - deklarowali tym samym, że przez cały dzień uśmiech nie zniknie z ich twarzy.

 

Przypomnijmy!!!
To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball - autor stworzonego w 1963 roku, znanego na całym świecie, symbolu żółtej, uśmiechniętej buzi (tzw. „smiley face”).  

Trzeba przyznać, że dzień był bardzo udany i pełen uśmiechów.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 - 15 - 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32