Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 - 17 - 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 21-06-2017 


Wielkie figlowanie

W środę 14 czerwca uczniowie  klasy II A i II B  radośnie spędzili czas w sali zabaw w Radomsku.

Przed wyjazdem dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się w sali zabaw i koniecznością przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. 

Niezwykłą uciechą dla uczniów okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z dmuchanych „skakańców” i dmuchanego węża.  Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć i nabrać sił przy wspólnym stole z frytkami i  soczkami. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji - po dwóch godzinach zabawy - drugoklasiści pożegnali się z tym bajkowym miejscem i wrócili do szkoły.

Zobacz  zdjęcia

 20-06-2017 


Bezpiecznie na wakacje!

 W ramach  akcji „Bezpieczny tydzień w szkole”  uczniowie klas czwartych zdobywali pierwsze „małe prawo jazdy”. Praktyczny egzamin na kartę rowerową odbył się w obecności pracowników WORD-u w Piotrkowie Trybunalskim. Czwartoklasiści zmagali się nie tylko ze znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także z pokonywaniem toru przeszkód.

Kolejnym działaniem akcji było spotkanie pani pielęgniarki z uczniami kl. VI, podczas którego przeprowadziła pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, zwracając szczególną uwagę na właściwe zachowanie się w różnych sytuacjach.

Natomiast dzieci z  kl. IV-VI wykonały plakaty promujące bezpieczne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, które stanowią dekorację tablicy Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa.

W klasach I-VI zostały przeprowadzone rozmowy z uczniami dotyczące zasad przebywania: w lesie, nad wodą, w polu, a także poruszania się na rowerze.

Akcja została podsumowana montażem słowno-muzycznym „Bezpieczne wakacje” w wykonaniu uczniów klasy IVA. Młodszy aspirant R. Starostecki  z posterunku policji w Lgocie Wielkiej przypomniał „ABC bezpiecznych wakacji”.

Koordynatorem projektu były p. U. Rak i p. J. Modlińska.

 19-06-2017 


Znów na podium

Nasza szkoła zajęła I miejsce w KONKURSIE dla SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCIOWYCH (organizowanym przez ESBANK Bank Spółdzielczy) i otrzymała bon o wartości 300 złotych do realizacji w księgarni MATRAS. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup książek do biblioteki szkolnej.

12 czerwca przedstawiciele ESBANKU Banku Spółdzielczego z Radomska przekazali uczniom naszej szkoły nagrodę. Ponadto nagrodzono trzech najsystematyczniej oszczędzających w tym roku szkolnym uczniów – Szymona Łysika, Cypriana Kowalika i Aleksandrę Dobrowolską.

Jesteśmy bardzo dumni z zajęcia już po raz drugi pierwszego miejsca w tym konkursie.

 12-06-2017 


9 czerwca klasy IV – VI wybrały się na wycieczkę do Czarnolasu i Kazimierza Dolnego. Pierwszym etapem naszej podróży był Czarnolas – miejsce związane z największym poetą renesansu Janem Kochanowskim. Obejrzeliśmy piękne muzeum, neogotycką kaplicę przydworską oraz park otaczający dworek. W muzeum zgromadzono wiele obrazów, pamiątek po poecie. Zobaczyliśmy ciekawe ekspozycje przedstawiające naturalnej wielkości postaci z otoczenia Kochanowskiego ubrane w szaty z epoki. Dzięki tym przedmiotom mogliśmy troszkę „poczuć” atmosferę jego domu i klimat czasów, w których tworzył poeta.

 Naszą uwagę zwróciły cytaty z wierszy poety napisane na ścianach pomieszczeń muzeum. Na miejscu słynnej lipy czarnoleskiej stoi pamiątkowy obelisk z popiersiem Jana Kochanowskiego. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć ruszyliśmy w dalszą podróż – do Kazimierza.

 Kazimierz Dolny to niezwykle malownicza miejscowość, bardzo stara, polska osada nad Wisłą. Domy utrzymane są w godnym podziwu porządku, dzięki czemu miasteczko ma specyficzny charakter, urok i wdzięk a kazimierski rynek to zdecydowanie serce miasta. Stare kamienice, kolorowe stragany pełne wypiekanych kogutów tworzyły naprawdę osobliwy klimat.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ruin zamku, a później pomaszerowaliśmy na basztę. Większość osób dotarła bez problemów na sam szczyt po krętych, wąskich schodach. Z baszty widoki są niesamowite. Podziwialiśmy panoramę Kazimierza, Wisły oraz położony na drugim brzegu Janowiec.  Następnie pokonując niezliczoną liczbę schodów, dotarliśmy na Górę Trzech Krzyży, na której ujrzeliśmy trzy wysokie, drewniane krzyże. Postawiono je na pamiątkę pochówku ludzi zmarłych w czasie epidemii cholery. Właśnie widok z tego miejsca ukazuje, jak pięknym i różnorodnym miastem jest Kazimierz Dolny.

Po zejściu, udaliśmy się na przystań, aby odbyć rejs statkiem po Wiśle, podziwiając nadwiślański krajobraz i karmiąc głodne mewy naszym wycieczkowym prowiantem.

 Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń.

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, więc  po zrealizowaniu wszystkich punktów programu wycieczki i zrobieniu ostatnich wspólnych pamiątkowych zdjęć na rynku wyruszyliśmy w drogę powrotną i bezpiecznie dotarliśmy do swoich domów.

Wycieczka  była bardzo udana, pogoda dopisała, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zobacz zdjęcia

 09-06-2017 


6 czerwca 2017 roku uczniowie klas drugich udali się na wycieczkę do Radzionkowa i Tarnowskich Gór.

Muzeum Chleba w Radzionkowie to miejsce, w którym można poznać etapy produkcji chleba od ziarna do bochenka. Wśród zbiorów muzeum są maszyny, urządzenia oraz naczynia związane z historią chleba, ale także zdjęcia, pocztówki i wiele innych przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym sprzed lat. Można tu zobaczyć również tzw. pieniądze chlebowe, za które w czasach kryzysu kupowało się wyłącznie chleb. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających jest możliwość własnoręcznego uformowania i umieszczenia w piecu swojego pieczywa. Radzionkowskie muzeum jest pierwszym obiektem tego typu w Polsce.

W zabytkowej kopalni srebra uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa.

Dopełnieniem wrażeń był przepływ w łodziach 600 m odcinka w podziemiach Sztolni Czarnego Pstrąga. Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją.

Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem oraz miło spędzonym czasem.

Zobacz zdjęcia

 07-06-2017 


Jedyny taki dzień w roku

1 czerwca to bardzo ważna data w życiu każdego z nas. Bowiem tego dnia obchodzimy Dzień Dziecka. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyła się dyskoteka połączona z konkursami i upominkami dla najmłodszych. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy, dzięki któremu gromadka dzieci zmieniła się w małe pieski lub kotki; nie zabrakło także dzielnych piratów.

Samorząd Uczniowski z tej okazji 2 czerwca zorganizował ogólnoszkolną dyskotekę, która była podzielona na dwie części. Pierwsza przeznaczona była dla najmłodszych dzieci, które zaskoczyły wszystkich nauczycieli swoimi pięknymi tańcami i chęcią do zabawy. Chłopcy bez skrępowania prosili do tańca dziewczynki i odwrotnie. Wszyscy chętnie tworzyli wężyki i kółeczka. Najgłośniej śpiewanym hitem dyskoteki okazał się utwór zespołu Akcent „Przez Twe oczy zielone”. Gdy w głośnikach zabrzmiała ta znana wszystkim melodia, parkiet okazał się za ciasny. W klasach starszych najdłużej bawili się najwytrwalsi. Była to grupa uczniów klasy VIa. Dla wszystkich dzieci Samorząd Uczniowski przygotował słodki upominek.

Dzień Dziecka świętowano również w klasach. Szóstoklasiści wybrali się do Kina za Rogiem na film pt. „Jak zostać kotem”. Opowiada on historię zapracowanego biznesmena, który wskutek fatalnego zbiegu okoliczności zostaje uwięziony w ciele kota.

Zobacz zdjęcia

 05-06-2017 


Wycieczka do Warszawy

31 maja 2017 roku uczniowie klas I i III wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym jej celem było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.

Pierwszym punktem programu była wycieczka piesza po mieście. Uczniowie mogli podziwiać m.in. Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta oraz symbol stolicy – Syrenkę.                                     

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Wizytę w CNK rozpoczęto od obejrzenia przedstawienia pt. „Słoneczna podróż”.  Następnie, w trakcie trzygodzinnego zwiedzania obiektu, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzieci kierując się własną ciekawością, zainteresowaniami i tym co zwracało ich szczególną uwagę uczestniczyły w wydarzeniach, w czasie których łączyły naukę z emocjonującą zabawą. Cieszyły się, że mogą samodzielnie przeprowadzać  różne eksperymenty. Wizyta w tym miejscu była dla nich przyjemnością i miała walory edukacyjne.

 Ostatnim miejscem pobytu w Warszawie był Stadion Narodowy. Wśród uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta w tym obiekcie była spełnieniem ich marzeń.

Uczestnicy wycieczki wyjechali z Warszawy pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę zdobytą w Centrum Nauki Kopernik.

Zobacz zdjęcia

 31-05-2017 


Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 24-26 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta - największej aglomeracji na Pomorzu.

Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Krzyżacki w Malborku - największa gotycka twierdza w Europie. W obrębie potężnych murów łatwo było odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał.

Po zakwaterowaniu w przytulnym ośrodku w Stegnie odbył się spacer na plażę, gdzie uczniowie przywitali się z morzem.

Drugiego dnia młodzi turyści zwiedzili znaną w całym kraju katedrę oliwską, w której wysłuchali koncertu organowego. Dalej wyruszyli na zwiedzanie Gdańska, gdzie odbyli niezapomniany spacer po starówce. Zobaczyli fontannę Neptuna, ratusz, słynny Długi Targ z Dworem Artusa, Bramę Wyżynną, Złotą Bramę, kościół Mariacki oraz Żurawia. Na koniec uczniom pomachała „Panienka z okienka”. Później bulwarem nad Motławą wszyscy udali się na rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej.

Na Westerplatte uczniowie zobaczyli Wojskową Składnicę Tranzytową, Centrum Obrońców Wybrzeża i pomnik Obrońców Wybrzeża. Dzień zakończył się spacerem po plaży i podziwianiem zachodu słońca.

Trzeciego dnia odbyła się wyprawa do Sopotu i Gdyni. W pierwszym mieście uczniowie zobaczyli słynny deptak Monte Cassino z Krzywym Domkiem. Weszli również na molo, aby podziwiać panoramę Sopotu od strony morza. Później udali się do Gdyni odwiedzić port ze znanymi okrętami: wojenną Błyskawicą i szkoleniowym wielkim jachtem Darem Pomorza. Następnie odwiedzili Akwarium Gdyńskie, w którym mogli podziwiać faunę i florę mórz i oceanów oraz ekspozycję przedstawiającą ukształtowanie dna Bałtyku.

W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się w Toruniu i spacerowała po Starym Mieście.

Warto podkreślić, że zwiedzaniu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda; humory również wszystkim dopisywały, więc wyjazd należy uznać za udany.

Zobacz zdjęcia

 22-05-2017 


Noc Pidżamowa

19 maja w naszej szkole odbyła się po raz trzeci Noc Pidżamowa.

Zabawę rozpoczęły życzenia pani dyrektor złożone wszystkim mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Następnie uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne przedstawiając tańce, piosenki i recytacje wierszy.

Ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka, wojna na poduszki i konkurs na najlepszy strój nocny to stałe atrakcje naszych pidżamówek. Dzięki nim uczniowie miło spędzili czas w szkole, a nad ranem zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili do swoich domów.

Zobacz zdjęcia

 17-05-2017 


„Nietypowi goście”             

W poniedziałek 15 maja do klasy II A i II B przybyli nietypowi goście i ich opiekun – pszczoły i pszczelarz pan Dariusz Zatoń z Zakrzówka Szlacheckiego.

Pan Dariusz przybliżył uczniom strukturę społeczną pszczół, ich zachowania, produkty wytwarzane ze zbieranego pyłku oraz ich walory lecznicze.

Wszyscy z ciekawością obserwowali dom pszczół z królową matką.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również przyrządy potrzebne pszczelarzowi do pracy: podkurzacz, dłuto pszczelarskie ze skrobakiem, kapelusz i rękawice.

Punktem kulminacyjnym spotkania była degustacja słodkiego przysmaku – miodu.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Dariuszowi Zatoniowi za bardzo interesujące spotkanie z dziećmi i wprowadzenie ich w tajniki zawodu pszczelarza.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 - 17 - 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32