Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 - 18 - 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 09-05-2017 


Patriotycznie z uśmiechem na ustach

9 maja uczniowie klasy IVB i VIA wraz z wychowawcami odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Radziechowicach Pierwszych. W ramach rozwijania i umacniania kontaktów ze społecznością lokalną dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Mieszkańcy placówki i jej pracownicy z zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli występy naszych uczniów. Były wiersze, scenki przypominające ważne wydarzenia historyczne, liczne piosenki, tańce oraz przeboje śpiewane przez uczennice kl. VIA, które wystąpiły w gminnym konkursie piosenki „Wygraj szansę”.

Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami i podziękowała za chwile radości i uśmiechu. Dzieci w dowód wdzięczności otrzymały również słodki poczęstunek.

Taka wizyta dla naszych uczniów była swoistą lekcją zachowań prospołecznych i empatii.

 28-04-2017 


Oto film przedstawiający Naszą Szkołę z trochę innej perspektywy.

 28-04-2017 


„Wiwat Maj, Trzeci Maj”

28 kwietnia w naszej szkole uczczono 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Uczniowie klasy IVB i VIA przedstawili program artystyczny, w którym przypomnieli najważniejsze założenia ustawy rządowej, jej znaczenie dla narodu polskiego oraz postaci twórców konstytucji. Recytacje wierszy oraz scenki urozmaicone były śpiewem piosenek, który cieszył się dużym aplauzem publiczności.

Uczniów do występu przygotowały: p. Anna Bedlechowicz i p. Małgorzata Terlicka.

 25-04-2017 


"Żyj z przyrodą w zgodzie" - pod takim hasłem odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi przygotowany przez uczniów klasy VIB pod kierunkiem pani Małgorzaty Krakowskiej-Rek.

Jego głównym celem było dostrzeganie niebezpieczeństw dla środowiska naturalnego wynikających z działalności człowieka oraz uwrażliwienie na konieczność ochrony przyrody.

Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki mówiące o tym, jaki wpływ na środowisko wywiera działalność człowieka.

Intencją apelu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do refleksji nad własnym stylem życia, do zastanowienia się, czy w swoich działaniach uwzględniają potrzeby przyrody oraz wzmocnienie przekonania, że życie w zgodzie z ekologią to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

 07-04-2017 


Wiosna na sportowo

05.04.2017 r. w naszej szkole odbył się gminny „Wiosenny Turniej Sportowy klas I-III”. Gościliśmy drużynę z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim. Jak co roku najmłodsi uczniowie rywalizowali w dziewięciu konkurencjach w formie wyścigów – rzędów (m.in. slalomy, przeskoki, rzuty do celu, przenoszenie przedmiotów).

Walka była bardzo wyrównana. Turniej wygrała drużyna „A” z Jedlna, natomiast dwa równorzędne drugie miejsca zajęła drużyna gości oraz drużyna „B” z naszej szkoły. Dla wszystkich zawodników przygotowano poczęstunek, a kibice zadbali o sportową atmosferę głośno dopingując swoich faworytów.

Po zakończeniu turnieju klas młodszych odbył się mecz chłopców klas IV-VI w piłkę nożną. Uczniowie naszej placówki  i szkoły w Stobiecku Szlacheckim rozegrali pojedynek o tytuł „Mistrza Gminy”.

Mecz był bardzo widowiskowy; mogliśmy podziwiać duże umiejętności piłkarskie wszystkich zawodników, jednak obrońcy i bramkarze z naszej szkoły byli niepokonani. Drużyna z Jedlna wygrała 5:0 i może reprezentować Gminę Ładzice w rozgrywkach powiatowych.

Członkowie zwycięskiej drużyny to:

bramkarze - Rafał Przybył i Kamil Chudek,

pozostali zawodnicy - Wiktor Bednarski, Mateusz Dębiński,  Norbert Durka, Daniel Knosała, Jakub Przybył, Mateusz Rybak, Piotr Skóra, Mateusz Witkowski.

Sportowe rozgrywki przygotowała i przeprowadziła p. Alina Kowalik - nauczyciel wychowania fizycznego.

Zobacz zdjęcia

 05-04-2017 


Jak powstaje papier?

5 kwietnia uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w warsztatach papierniczych zorganizowanych przez gliwicką czerpalnię papieru Kalander. Poznali historię papieru oraz stanowiska służące do jego wyrobu. Podczas zajęć przybliżono im również historię papiernictwa, dzięki czemu uświadomili sobie, jak ważną rolę wciąż odgrywa papier.

Uczniowie mieli możliwość samodzielnie czerpać papier wraz z zatopionymi w masie papierniczej płatkami kwiatów i  barwić go techniką japońską. Samodzielnie kaligrafowali piórem gęsim i atramentem własne imię oraz odciskali pieczęci lakowe. Wszystkie prace wykonane podczas warsztatów mogli wziąć ze sobą do domu.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach.

 05-04-2017 


GMINNY KONKURS PIOSENKI „WYGRAJ SZANSĘ”

4 kwietnia 2017r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stobiecku Szlacheckim  odbył się gminny konkurs piosenki „Wygraj szansę”. Naszą szkołę reprezentowały:  Iga Krynke (kl. V B), Aleksandra Bednarczyk (kl. VI A), Weronika Maligłówka (kl. VI A) i Dominika Mostowska (kl. VI A).

Wszystkie uczestniczki śpiewały dwie piosenki: konkursową Majki Jeżowskiej „Moja planeta” i drugą dowolnie przez siebie wybraną. Występy naszych wokalistek nagrodzono gromkimi brawami. Publiczności, wśród której byli także uczniowie naszej szkoły, spodobały się również  układy choreograficzne do dwóch piosenek w wykonaniu Weroniki Maligłówki i Oli Bednarczyk.
Za interpretację utworu „Ty i Ja” Moniki Lewczuk, walory głosowe i ogólny wyraz artystyczny Weronika Maligłówka  zdobyła III miejsce, a pozostałe wokalistki otrzymały dyplomy.

 04-04-2017 


Zdrowa rywalizacja młodych piłkarzy

W dniach 25- 26 marca w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły PSP Jedlno. Uczestniczyły w nim zespoły: RAP Radomsko, LKS Unia Sulmierzyce, Start Lgota Wielka, Zawisza Pajęczno, Team Jedlno oraz drużyna ze szkoły podstawowej w Stobiecku Szlacheckim.

W rozgrywkach w systemie „każdy z każdym” wzięło udział ponad stu młodych sportowców z roczników 2005, 2007 i 2009.

Gospodarze zadbali o bardzo dobrą organizację turnieju. O bezpieczeństwo uczniów troszczyła się pielęgniarka, pani Bożena Rybak, oraz grupa medyczna ratowników WOPR Radomsko i strażacy ochotnicy z Jedlna Pierwszego.

Po emocjonujących rozgrywkach każdy z uczestników turnieju mógł zregenerować swoje siły w kawiarence przygotowanej przez rodziców uczniów naszej szkoły. Czekały tam na nich pyszne ciasta, zimne napoje, tosty oraz pizza.

W turnieju nie było drużyn wygranych i przegranych. Mimo różnej liczby zdobytych w rozgrywkach punktów wszyscy zostali zwycięzcami. Najważniejsza była dobra zabawa i rywalizacja fair play.

Zobacz zdjęcia

 26-03-2017 


Cyrkowe sztuczki

22 marca naszą szkołę odwiedził Cyrk Heca.

Artyści przedstawili atrakcyjny program, który rozbawił wszystkich zgromadzonych widzów. Mogli oni podziwiać m.in. żonglerkę, magiczne iluzje, pokaz jazdy na monocyklu. Największym zainteresowaniem jednak cieszyły się zabawy z udziałem uczniów.

 23-03-2017 


Wiosna, ach to Ty!

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w naszej tradycji Pierwszy Dzień Wiosny jest obchodzony w niecodzienny sposób. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie po przywianiu Wiosny odbyły się liczne zawody i konkursy.

Przy dźwiękach rytmicznej muzyki uczniowie zaprezentowali swoje wiosenne stroje, a jury (w składzie: pani dyrektor Lidia Kowalczyk, pani Magdalena Gałwa i pani Magdalena Janson – Zielińska) wyłoniło zwycięzców. Najwięcej głosów zdobyli uczniowie: Aleksandra Dobrowolska, Klaudia Dryja, Piotr Grzybek, Bartłomiej Musiał, Szymon Łysik i Oskar Langner.

Następnie odbyły się rozgrywki w „Dwa ognie” -  uczniowie kontra nauczyciele. Ta sportowa gra dostarczyła mnóstwo radości zarówno jednej jak i drugiej stronie.

Uczniowie rywalizowali również pomiędzy sobą w rozgrywkach sportowych zorganizowanych i przeprowadzonych przez panie: Alinę Kowalik i Urszulę  Rak.

W klasach dzieci robiły wiosenne, apetycznie wyglądające, kolorowe kanapki i sałatki, które oczywiście ze smakiem zjadły.

Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole zakończył Wiosenny Turniej „Mam talent”. Uczniowie prezentowali piosenki i tańce, które bardzo podobały się zarówno publiczności jak i jury. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz klasy IV – VI.

Klasy I - III:

I miejsce –Iga Barnaś, Otylia Barnaś i Julia Zasępa

II miejsce – Antonina Stachura, Karina Kowalik, Aleksandra Dobrowolska i Natalia Zasępa

III miejsce – Zofia Maligłówka i  Wiktoria Nowak

Nagroda publiczności – Alan Czuba

Klasy IV – VI:

I miejsce – Wiktoria Gorząd i Magdalena Kowalska

I miejsce – Martyna Popiołek, Alicja Śliwińska, Wiktoria Saternus i Klaudia Osumek

II miejsce – Weronika Maligłówka, Aleksandra Bednarczyk, Wiktor Bednarski i Mateusz Rybak

Nagroda publiczności – Roman Krynke i Kuba Kożuch oraz  Anna i Sandra Dobrowolskie, Julia Nowak

Organizatorami Dnia Wiosny były nauczycielki: Małgorzata Terlicka, Anna Klekowska, Anna Zygma.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 - 18 - 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32