Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 - 19 - 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 08-03-2017 


Święto wszystkich kobiet

Tradycyjnie - jak co roku - uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić Dzień Kobiet w szczególny sposób. Wszystkie dziewczynki były pięknie uczesane i ubrane. W strojach chłopców również nie brakowało odświętnych akcentów: krawatów i koszul.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – pani Anna Zygma i pan Paweł Kwiatkowski - zorganizowali z tej okazji konkurs na Superdziewczynę. Na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania chłopcy mogli wskazać aż trzy koleżanki, które ich zdaniem są naj– naj- naj-. W kategorii klas I-III zwyciężyła Zosia Maligłówka, uczennica klasy III A. Natomiast w kategorii klas starszych miano Superdziewczyny przyznano Karinie Nowak z klasy VI A. Zwyciężczynie konkursu w nagrodę otrzymały legitymację „Superdziewczyny”, szarfę oraz słodki upominek.

W każdej klasie chłopcy przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek. Szóstoklasiści ponadto wybrali się do Kina za Rogiem na film pt. „Szajbus i pingwiny”. Opowiada on opartą na faktach autentycznych historię niezwykłej przyjaźni owczarka maremma z pingwinami.

Uczniowie pamiętali również o wszystkich paniach pracujących w naszej szkole. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, recytując krótki wierszyk, wręczyli im pachnący tulipan.

 24-02-2017 


Razem zmieniamy Internet na lepsze

- to główne hasło Dnia Bezpiecznego Internetu przypadającego w tym roku 7 lutego. Z tej okazji w naszej szkole zostały przypomniane uczniom najważniejsze zasady korzystania z sieci.

Klasy IV – VI uczestniczyły w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych podczas zajęć komputerowych oraz wzięły udział w konkursie wiedzy o internecie (zobacz tutaj). Ponadto grupowo wykonywały plakaty pt. „Bezpieczny internet”. Spośród nich komisja konkursowa wybrała trzy najlepsze. Pierwsze miejsce zajęła grupa uczniów z klasy VIA (Magdalena Kowalska, Monika Bugajska, Wiktoria Grygielska, Kamil Chudek, Mateusz Witkowski), drugie z VA (Martyna Durka, Hubert Błasiak, Karolina Radziejewska, Joanna Witkowska, Magdalena Nita), a trzecie z VIA (Aleksandra Bednarczyk, Weronika Maligłówka, Mateusz Witkowski, Hubert Zagaj, Wiktoria Gorząd). Prace uczniów znajdują się obecnie na gazetce ściennej obok szatni.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole są organizowane już po raz trzeci. Akcja została zgłoszona przez organizatorów, panią Beatę Siemińską i panią Annę Bedlechowicz, do ogólnopolskiego programu „Safer Internet”. Dzięki temu nasza placówka otrzymała materiały informacyjne, ulotki, płyty CD i DVD oraz  plakaty dotyczące zagrożeń w sieci.  

 21-02-2017 


Kocie święto

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się w jego obchody.

Z tej okazji uczniowie upodobnili się do swoich pupili, doczepiając sobie kocie uszy, wąsy, a nawet ogony. Ponadto w klasach zorganizowano konkursy związane z przysmakami i zabawami naszych czworonogów. Młodsi uczniowie zwijali na czas kłębek wełny, natomiast starsi musieli jak najszybciej wypić przez słomkę mleko. Zwycięzcy otrzymali odznakę „Sprytnego Kocura”, która zwalniała z odpowiedzi na ocenę.

Święto miało również na celu zwrócenie uwagi na koty bezdomne. Przyniesiona przez uczniów karma zostanie przekazana Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku.

 14-02-2017 


Nie tylko dorośli obchodzą Dzień Zakochanych!

To również ważne święto dla starszych i młodszych uczniów, którzy dzięki poczcie walentynkowej mogą wyznać swojej sympatii miłość. Przez kilka dni w naszej szkole dzieci wrzucały kartki do specjalnej skrzynki, a 14 lutego listonosze roznosili miłosne liściki od klasy do klasy. Wśród walentynek znalazły się również „serca przyjaźni” dla nauczycieli.

Dodatkowo opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali pewną taneczną atrakcję. Wylosowane w klasach pary miały za zadanie zatańczyć w rytm muzyki poważnej, romantycznej i dyskotekowej. Dla urozmaicenia zabawy dziewczynki otrzymały „eleganckie rękawiczki”, natomiast chłopcy „modne lakierki”. Doping rówieśników pomógł tancerzom pokonać nieśmiałość, a ich popisy na parkiecie zostały nagrodzone głośnymi brawami  oraz drobnym upominkiem.

Tego dnia nie mogło zabraknąć również czerwonego akcentu, który pojawił się w strojach i dekoracjach klasowych. Wszystkim od razu zrobiło się cieplej na sercu.

 09-02-2017 


Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlnie

8 lutego uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlnie. 

Dzięki życzliwości strażaków dzieci zwiedziły budynek straży, obejrzały samochód oraz sprzęt strażacki, którego ochotnicy używają w trudnych warunkach. Dowiedziały się również wielu ciekawych rzeczy na temat zawodu strażaka. Niebywałą atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz przebywanie w wozie strażackim. Strażacy przybliżyli dzieciom wiadomości na temat udzielenia pomocy poszkodowanemu w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

 Ekipa strażacka pożegnała wszystkich głośnym i donośnym sygnałem syreny z wozu.

Zobacz zdjęcia

 06-02-2017 


Zabawa karnawałowa

3 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. O oprawę muzyczną zadbał dj Włodek. Na parkiecie pojawiły się bajkowe postacie, księżniczki, wróżki, policjanci, żołnierze. Wspólne tańce urozmaicane były przez zabawy, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział. Uczestnicy mogli rywalizować m.in. w przeciąganiu liny i wyścigu „taczek”. Na wszystkich uczniów czekała gorąca zupa oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

W rytmie znanych przebojów czas upłynął wszystkim bardzo szybko.

Zobacz zdjęcia

 02-02-2017 


Młodzi pasjonaci

Uczniowie z naszego szkolnego zespołu piłkarskiego „TEAM Jedlno” dwukrotnie uczestniczyli w Towarzyskim Turnieju Piłki Nożnej „Zima z Rapem” w Dobryszycach. Rywalizowali między innymi z piłkarzami z drużyn z Radomska, Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi.

By osiągnąć taki sukces, chłopcy z klas 0 – IV systematycznie ćwiczą pod okiem trenera pana Krzysztofa Kopra. 

Wszystkich miłośników gry w piłkę nożną zapraszamy na dodatkowe zajęcia, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w szkolnej sali gimnastycznej. Szczegółowych informacji udziela przewodnicząca Rady Rodziców, pani Magdalena Skóra.

 31-01-2017 


Najlepsi uczniowie

Po pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 przyszedł czas podsumowania pracy uczniów podczas ostatnich pięciu miesięcy. Osoby, które uzyskały najwyższą średnią ocen z obowiązkowych przedmiotów lekcyjnych to:

Klasa IVA  

Michał Koćwin- 5,00

Rafał Dryja – 4,91

Alicja Śliwińska – 4,61

Renata Depta – 4,45

 

Klasa VA

Martyna Durka – 4,64

 

Klasa VIA

Aleksandra Bednarczyk – 5,09

Weronika Maligłówka – 5,09

Dominika Mostowska – 4,91

Wiktoria Mielczarek – 4,64

Rafał Przybył – 4,64

Wiktor Bednarski – 4,55

Monika Bugajska – 4,55

Klasa IVB

Klaudia Grzesiczak – 4,91

Julia Barnaś – 4,73

Angelika Łysik – 4,45

 

Klasa VB

Fabian Plaskacz – 5,09

Iga Krynke – 5,09

Kinga Zięba – 4,55

Filip Prajs – 4,55

Klaudia Dzięburska – 4,45

Wiktoria Kuta – 4,45

 

Klasa VIB

Ewelina Koćwin – 5,09

Klaudia Cywińska – 4,82

Kamila Kowalska – 4,82

Joanna Koćwin – 4,55

 

Średnie ocen w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

IVA – 4,02

IVB – 3,94

VA – 3,67

VB  - 4,21

VIA – 4,05

VIB – 3,94

Wszyscy jednak mają jeszcze czas na to, aby oceny, które znajdą się na ich świadectwach szkolnych, były jeszcze lepsze.

Przypominamy, że na koniec roku szkolnego świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową otrzymuje  uczeń, który uzyskał średnią ocen z wszystkich przedmiotów co najmniej 4,75 oraz ocenę bardzo dobrą lub wzorową z zachowania.

 30-01-2017 


Najlepsi czytelnicy

W pierwszym semestrze najwięcej książek z biblioteki szkolnej wypożyczyli uczniowie klasy IIB (średnio 9,47 książki na ucznia).

Na drugim miejscu znaleźli się uczniowie klasy IIIA z wynikiem 6,44 książki na ucznia. Trzecią pozycję zajęła klasa IIIB (6,3).

Stan czytelnictwa w pozostałych klasach przedstawia się następująco:

Miejsce

Klasa

Średnia wypożyczeń na ucznia

4

IVA

6,13

5

I

5,15

6

VIA

4,8

7

VIB

3,79

8

IIA

3,11

9

IVB

3

10

VB

2,38

11

VA

2,23

 

Średnia czytelnictwa na ucznia ogółem   to 4,98.

 07-01-2017 


Wyjazd do Kina za Rogiem

4 stycznia 2017 roku pierwszoklasiści oraz uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami odwiedzili Kino za Rogiem w Radomsku. Wszyscy od dawna czekali na ten moment.

Podczas projekcji filmu pt. „Mikołajek” uczniowie bawili się wyśmienicie. Wybuchy śmiechu przepełniały salę. Film skończył się po prawie dwóch godzinach, które minęły bardzo szybko.

W drodze powrotnej do szkoły wszyscy opowiadali sobie najlepsze momenty filmu i przypominali najśmieszniejsze sceny.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 - 19 - 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32