Aktualności

Strona: 1 - 2 - 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 01-10-2020 


Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

28 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory, w wyniku których wyłoniono skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021. Społeczność uczniowska zadecydowała, iż:

Przewodniczącym SU został Mateusz Miarka, uczeń klasy VIII,

Wiceprzewodniczącą SU została Alicja Śliwińska, uczennica klasy VIII,

Sekretarzem SU została Wiktoria Nowak, uczennica klasy VII.

Gratulujemy i życzymy dużo zapału do pracy w nowym roku szkolnym!

 27-09-2020 


Uczymy się i bawimy z Ekoludkami

Do właściwych zachowań ekologicznych można zachęcać przez dobrą zabawę. Wiedzą o tym uczniowie klasy IV i V naszej szkoły, którzy uczestniczyli w ramach projektu „Ekoludki atakują” w dniu 25 września 2020r. w warsztacie z przestrzennymi grami i zabawami. Zajęcia przeprowadziły pracownice Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Radomsku.

Celem warsztatu było propagowanie dbałości o otaczający nas świat oraz poznanie praktycznych zasad segregacji odpadów, aby jak najdłużej korzystać z dobrodziejstw naszej planety.

W programie odbyły się następujące zabawy i gry - „Odpadowy labirynt”, „Puzzle”, „Spacerkiem po wiedzę” i „Koło fortuny”. Zadaniem uczestników było właściwe posegregowanie odpadów, układanie puzzli. Była to świetna forma zabawy dla każdego, rozwijała wyobraźnię i kreatywność. Dzieci zmagały się z rebusami, zagadkami i pytaniami dotyczącymi segregacji odpadów. Zabawa dostarcza wielu emocji i, jak to w kole fortuny, szczęście też pomaga wygrać.

Segregacja odpadów możne budzić pozytywne emocje. Uśmiechnięte twarze uczniów świadczą o tym najlepiej. Przestrzenne gry i zabawy pomogły dzieciom lepiej zapamiętać zasady segregacji odpadów. Dzieci rozumieją, dlaczego przeterminowane lub niepotrzebne lekarstwa, elektroodpady, baterie czy gruz budowlany nie powinny trafiać do odpadów komunalnych.

Projekt dofinansowany w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Program mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców I edycja w Gminie Ładzice 2020 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Gminy Ładzice.

Zobacz zdjęcia

 21-09-2020 


Bezpiecznie i pewnie łączymy pokolenia

Włączanie się do ruchu, wyprzedzanie, wymijanie, bezpieczne korzystanie  z dróg publicznych w środowisku wiejskim, propagowanie aktywności ruchowej  to priorytetowe działania realizowane w czasie rajdu rowerowego,  w którym wzięli udział mieszkańcy Gminy Ładzice.

 Trasa rajdu : Jedlno Pierwsze -Zakrzówek Szlachecki - Jankowice - Jedlno Pierwsze.

Organizatorzy- grupa „Bezpieczni”- składają  podziękowanie przedstawicielom policji z WRD KPP w Radomsku oraz OSP w Woli Jedlińskiej za zabezpieczenie trasy przejazdu, a przede wszystkim uczestnikom promującym bezpieczny, zdrowy  styl  życia. Był to czas na relaks, a także na wspomnienia przy słodkim poczęstunku.

Rajd zorganizowany został 18.09.2020 r. w czasie realizacji  projektu „Bezpiecznie i pewnie” dofinansowanego w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Program mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców  I edycja w Gminie Ładzice 2020 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Gminy Ładzice.

Zobacz zdjęcia

 19-09-2020 


SPRZĄTAMY ŚWIAT

18 września w piątek nasi uczniowie sprzątali teren wokół szkoły w ramach akcji „Sprzątanie Świata”, zgodnie z harmonogramem działań projektu „Ekoludki atakują” i we współpracy z Samorządem Uczniowskim.

Świadomość ekologiczna uczniów i społeczności lokalnej z roku na rok wzrasta. Świadczy o tym coraz mniejsza ilość znalezionych odpadów. Wszyscy świadomie podchodzimy do ekologii. Rozumiemy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy dbać.

Uczniowie klas młodszych sprzątali swoje szafki w klasach, bo to też ich codzienny świat, o który należy dbać i utrzymywać w nim porządek.

W ramach akcji „Sprzątanie Świata” odbyły się także we wszystkich klasach spotkania z przedstawicielem Urzędu Gminy w Ładzicach, który przeprowadził pogadanki na temat segregacji odpadów na terenie naszej gminy. Dzieci otrzymały materiały informacyjne dotyczące właściwej segregacji oraz słodką niespodziankę.

Ekoludki i Samorząd Uczniowski dziękują wszystkim za udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

Zobacz zdjęcia

 19-09-2020 


W związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Rozwoju 2020  Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. „EKOPOJAZD – POJAZD PRZYSZŁOŚCI”.

Regulamin konkursu

 16-09-2020 


Warsztat z przestrzennymi grami i zabawami we współpracy

z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp.Z.O.O. w Radomsku

Edukacja ekologiczna to bardzo ważny element wpływający na świadomość ekologiczną. Celem warsztatu z przestrzennymi grami i zabawami jest propagowanie dbałości o otaczający nas świat oraz poprawę świadomości ekologicznej społeczeństwa. Program edukacyjny skierowany jest do dzieci i ma za zadanie uświadomić, jak można zapobiegać zanieczyszczeniom środowiska oraz w jaki sposób o środowisko dbać, aby jak najdłużej korzystać z dobrodziejstw naszej planety. Głównym celem jest poznanie praktycznych zasad segregacji odpadów.

Czas trwania warsztatu 45 min.

W programie czekają zabawy i gry - „Odpadowy labirynt”, „Puzzle” i „Koło fortuny”. Zadaniem uczestników jest właściwe posegregowanie odpadów, układanie puzzli. To świetna forma zabawy dla każdego, rozwija wyobraźnię i kreatywność, dzieci będą zmagać się z rebusami, zagadkami i pytaniami dotyczącymi segregacji odpadów.

Dreptaczki zapraszają do udziału w warsztatach klasę IV i V w dniu 25 września 2020r. o godzinie 10.00 w PSP Jedlno.

 16-09-2020 


W tym roku Sprzątanie świata – Polska, będzie przebiegać pod hasłem:

Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Zachęcamy do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. W dzisiejszych czasach trudno jest wyeliminować plastik z naszego codziennego życia, ale możemy zminimalizować jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Zwracając uwagę na oznakowanie opakowań i stosując się do poniższych najważniejszych zasad jesteśmy w stanie poprawić jakość naszego życia:

– przechowuj żywność wykorzystując do tego celu opakowania oznaczone cyfrą 2 (HDPE) oraz 5 (PP), pozostałe plastiki możesz oddać do recyklingu,

– nie używaj ponownie butelek PET,

– nie podgrzewaj w mikrofalówce żywności w opakowaniach zawierających bisfenol (grupa 7), nie wlewaj do nich gorących płynów i nie zmywaj takich opakowań w zmywarce.

W ramach Sprzątania Świata 2020 odbędzie się pogadanka z przedstawicielem Urzędu Gminy w Ładzicach dla uczniów o godz. 10.00 w dniu 18 września 2020r. na temat „Jak segregować śmieci na terenie Gminy Ładzice?”

Następnie uczniowie naszej szkoły będą sprzątać teren wokół naszej placówki.

 

Dreptaczki zapraszają do udziału w akcji „Sprzątanie Świata” uczniów oraz rodziców w dniu 18 września 2020r.

 14-09-2020 


Konkurs plastyczny dla przedszkoli

W ramach promocji Powszechnego  Spisu Rolnego 2020, Urząd Statystyczny w Łodzi przygotował Konkurs Plastyczny dla Przedszkoli „Życie i Praca na Wsi”.

Więcej informacji na stronie:  https://lodz.stat.gov.pl/rolnykonkursprzedszkoli.

 10-09-2020 


1 września 2020 r. w całym kraju rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020, który potrwa do 30 listopada 2020 r.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami na ten temat >>>

Plakat PSR >>>

Strona: 1 - 2 - 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32