Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 - 20 - 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 23-12-2016 


„I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Tuż przed zimową przerwą świąteczną SKO zakończyła akcję charytatywną prowadzoną w naszej szkole przez ostatni miesiąc. Jej celem była zbiórka słodyczy i artykułów spożywczych dla dzieci z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przystąpili do zbiórki z wielkim zaangażowaniem i podarowali mnóstwo słodkich upominków.

PIĘKNIE DZIĘKUJEMY IM ZA WIELKIE SERCE. Niesienie pomocy potrzebującym to ogromna wartość człowieka. Nasi uczniowie tę wartość posiadają dzięki wspaniałym rodzicom i wychowawcom.

Akcja „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” w naszej szkole trwa już od dziewięciu lat. Przeprowadziły ją p. Jolanta Brzeźniak i p. Alina Kowalik.

Zobacz zdjęcia

 22-12-2016 


W ten świąteczny czas...

Jak co roku w naszej szkole wystawione zostały jasełka, których celem jest wprowadzenie w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne przedstawienie pt. "Mały pastuszek i wielki rozbójnik" odbyło się 21 grudnia. Przygotowali je uczniowie klasy VIa pod kierunkiem p. Magdaleny Gałwy. Główny bohater- Mały Pastuszek w drodze do Betlejem pomagał napotkanym biednym ludziom.  Swoją postawą nawrócił wielkiego Rozbójnika, który początkowo chciał go skrzywdzić. W jasełkach nie mogło zabraknąć również Świętej Rodziny, Aniołów, Trzech Króli. Całość przedstawienia przeplatana była poruszającym śpiewem kolęd i pastorałek oraz pięknym tańcem.

Na specjalne zaproszenie na jasełka przybyła p. Anna (którą wspieraliśmy w akcji Szlachetna Paczka) wraz ze swoją wolontariuszką. Po przedstawieniu opiekunowie Samorządu Uczniowskiego rozdali najbardziej zaangażowanym w akcję uczniom drobne upominki- serce za serce. Wolontariuszka podziękowała całej społeczności szkolnej za przygotowanie tak okazałej paczki. Na zakończenie głos zabrała p. Dyrektor, która życzyła wszystkim zgromadzonym wesołych świąt oraz zachęciła do wspólnego kolędowania.

Ostatniego dnia przed świąteczną przerwą w klasach odbyły się spotkania wigilijne. Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przełamali się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia. Spotkaniom towarzyszyła ciepła, świąteczna atmosfera.

Zobacz zdjęcia

 21-12-2016 


Świecimy przykładem

Uczniowie naszej szkoły od 25 października do 15 grudnia aktywnie uczestniczyli w akcji ODBLASKOWA SZKOŁA.

Działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród lokalnej społeczności, zarówno w szkole jak i poza nią. Dużym uznaniem cieszył się happening poświęcony zagadnieniom bezpieczeństwa w okresie jesienno-zimowym. 27 i 28 października uczniowie wraz z opiekunami, w kamizelkach i z elementami odblaskowymi, wzięli udział w godzinnym marszu ulicami Jedlna.

Kolejnym etapem akcji była rywalizacja o miano „Odblaskowej klasy”. W każdą środę listopada uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły prezentowali różne stroje odblaskowe. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy IIIa. Drugie miejsce zajęła klasa VIb, a trzecie - IIIb.

W ramach akcji ponadto zostały wyświetlone filmy edukacyjne pt. „Bezpieczna droga”, na bazie których należało wykonać „Kartkę bożonarodzeniową z przesłaniem” (zobacz tutaj).

Nad przebiegiem całej akcji czuwali opiekunowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa: pani J. Modlińska i pani U. Rak.

Zobacz zdjęcia

 17-12-2016 


WIZYTA NA POCZCIE I W BIBLIOTECE

15 grudnia uczniowie klas drugich odwiedzili Urząd Pocztowy oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach.

Dzieci poznały zakres usług pocztowych, dowiedziały się, jak bardzo potrzebna  i odpowiedzialna jest praca listonosza. Drugoklasiści oglądali różnorodne przekazy pocztowe, utrwalili sobie znajomość rodzajów listów oraz drogę listu od nadawcy do adresata.

Uczniowie poznali także bardzo bogaty księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej i zapoznali się z pracą bibliotekarza.

Wizyta na poczcie i w bibliotece była wspaniałą okazją do utrwalenia nawyków kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Zobacz zdjęcia

 13-12-2016 


Nowości w bibliotece

Ponad tysiąc pachnących nowością książek trafi wkrótce na półki szkolnej biblioteki. Zostały one zakupione w wyniku otrzymania przez organ prowadzący szkołę ministerialnego dofinansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wśród nowych publikacji znajdą się pięknie ilustrowane  bajki, opowiadania, legendy, a także komiksy, powieści, nowe wydania lektur szkolnych oraz książki popularnonaukowe.

Tytuły, które pojawią się na bibliotecznych półkach, zostały zaproponowane przez uczniów i nauczycieli. Pomocą w doborze lektur służyła również pani kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Ładzicach.

Wartość zakupionych książek to 15 tysięcy złotych.

 11-12-2016 


SZLACHETNA PACZKA  2016      

Mamy swój udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka! Po raz pierwszy nasza szkoła wystąpiła w roli darczyńcy i przygotowała paczkę dla osoby potrzebującej. Pomagaliśmy starszej pani, która na co dzień boryka się z samotnością, chorobą i trudnościami finansowymi.

W celu pozyskania funduszy na zorganizowanie paczki chętni uczniowie wykonywali papierowe zakładki do książek, które za symboliczną kwotę można było nabyć w szkole. Nauczyciele i pracownicy szkoły wspierali paczkę finansowo, a także przynosząc potrzebne artykuły. Z zebranych pieniędzy udało się zakupić pralkę - największe marzenie pani Anny - oraz żywność trwałą, środki czystości i specjalne upominki. Prezenty spakowali po zajęciach chętni uczniowie, a najbardziej zaangażowani w akcję zostali wybrani do osobistego  wręczenia upominków. Pani Anna okazała się być bardzo sympatyczną, ciepłą i wesołą osobą. Momentowi wręczenia towarzyszyły niezwykłe emocje: radość, podekscytowanie, wzruszenie. Kobiecie brakowało słów, by wyrazić swoją wdzięczność, była ogromnie zaskoczona ilością prezentów. Na pożegnanie dziewczynki zaśpiewały jej świąteczną piosenkę „Jest taki dzień” oraz podarowały pamiątkowe zdjęcie. Wszystkim obecnym zakręciła się łza w oku, a w sercu na długo pozostanie ogromna radość, ponieważ „więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”.

Chcemy bardzo podziękować  nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom, którzy aktywnie włączyli się w akcję oraz tym, którzy kupowali zakładki. Szczególne podziękowania składamy anonimowemu darczyńcy oraz Państwu Magdalenie i Marcinowi Łysik za wsparcie finansowe i pomoc w dowiezieniu paczki.

Wszystkie działania w ramach akcji koordynowały nauczycielki: p. Aleksandra Porzeżyńska, p. Anna Zygma i p. Karolina Różewicz.

Zobacz zdjęcia

 09-12-2016 


O świętach po angielsku

8 grudnia Weronika Maligłówka i Wiktoria Grygielska (uczennice kl. VIa) reprezentowały naszą szkołę w III edycji Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w języku angielskim i niemieckim „It’s Christmas – Weihnachten Time”. Odbył się on w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stobiecku Szlacheckim.

Uczennice zaśpiewały utwór pt. „Last Christmas”. Do występu przygotowywał je pan Paweł Kwiatkowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

 09-12-2016 


 

PLECAK PEŁEN DARÓW

- zeszytów, bloków rysunkowych, technicznych, mazaków, długopisów itp. - został przekazany dzieciom z Domu Małych Dzieci im. E. Bojanowskiego w Częstochowie.

            Niechaj na ICH twarzach zagości uśmiech,

a w nas,

podejmujących i włączających się w tę piękną akcję charytatywną,

rozpala się iskierka miłości.

Akcja w naszej szkole pod kierunkiem p. U. Rak i p. J. Modlińskiej trwa już od siedmiu lat. Jak co roku od 1 września gromadzimy przybory szkolne, aby podarować radość dzieciom.

Zapraszamy do dalszej współpracy. DZIĘKUJEMY.

 06-12-2016 


MIKOŁAJKI

Dziś wraz z porannym śniegiem pojawił się u nas Mikołaj. Uczniowie w klasach niecierpliwie nasłuchiwali charakterystycznego dzwonienia. Zanim dzieci otrzymały prezenty, musiały najpierw odpowiedzieć na pytanie, czy były grzeczne, zaśpiewać piosenkę lub wyrecytować  wierszyk. Wzorowi uczniowie z radością wskakiwali Mikołajowi na kolana, a wszyscy, którzy łobuzowali i mieli coś do ukrycia,  dostawali od niego drugą szansę. Pomocnikami Mikołaja byli śnieżynka Natalia i elf Wiktor. Wręczali oni upominki, w których znalazły się głównie słodkości, ale też gry, zabawki konstrukcyjne czy nawet poduszki ze zdjęciem. Uczniowie klas IV i V w prezencie otrzymali bilety do kina na film „Trolle”. Wszyscy zauważyli, że Mikołaj był dziś w bardzo dobrym humorze - robił psikusy, głośno krzyczał: "HO HO HO", pozował do zdjęć. Dzięki niemu w szkole zapanował świąteczny nastrój.

Zobacz zdjęcia

 05-12-2016 


ŚWIĘTA TUŻ TUŻ...

Tradycje, opowieści i wiersze świąteczne były głównym tematem wieczorku poetycko – literackiego poświęconemu zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Odbył się on 2 grudnia z inicjatywy p. Anny Bedlechowicz i p. Aleksandry Porzeżyńskiej.

W wypełnionej po brzegi byłej salce katechetycznej w Radziechowicach Drugich uczniowie klasy VI a przypomnieli najważniejsze tradycje związane z nadchodzącym czasem, m.in. św. Mikołajem, choinką, wigilią, szopką, pustym miejscem przy stole, kolędami, życzeniami. Historie świąteczne czytane przez uczniów, pochodzące ze zbioru pt. „Opowieści świąteczne”, przeplatane były wierszami o tematyce bożonarodzeniowej. Do wspólnego czytania włączyli się również przybyli na spotkanie goście oraz ksiądz proboszcz Józef Mazur. Nie zabrakło śpiewu kolęd.

Ogromną niespodziankę sprawił wszystkim św. Mikołaj, który pojawił się nagle wśród zaproszonych gości, a wszystkie grzeczne dzieci – zarówno te małe jak i te całkiem dorosłe – poczęstował cukierkiem.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas, a księdzu proboszczowi za umożliwienie zorganizowania nam spotkania.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 - 20 - 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32