Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 - 22 - 23 24 25 26 27 28 29 30 31

 27-09-2016 


BohaterON- wyślij kartkę do powstańca

Uczniowie klas szóstych powiedzieli „dziękuję” uczestnikom walk o Warszawę. Umożliwił to edukacyjny projekt BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich. Szóstoklasiści wypisali symboliczne pocztówki z podziękowaniami, życzeniami i pozdrowieniami dla ludzi, którzy przed 72 laty walczyli o wolną Polskę, a dziś wciąż są wśród nas. Dzięki akcji młodzież dowiedziała się więcej o wydarzeniach tamtych lat, oglądając fragmenty filmów: „Czas honoru”, „Powstanie Warszawskie”, „Miasto 44”.

Pamiętamy o historii i bohaterach naszego kraju.  

 22-09-2016 


W dniu 20 września uczniowie naszej szkoły rywalizowali w  powiatowej imprezie sportowej. Były to Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach  Przełajowych na dystansie 1000m. Reprezentowało nas 11 zawodników - 6 chłopców i 5 dziewcząt klas IV-VI.

Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VIb Ewelina Koćwin - 6 miejsce i była o krok od awansu na mistrzostwa wojewódzkie, gdyż pierwszych pięć zawodniczek przechodziło do dalszej rywalizacji. Dziewczęta drużynowo zajęły 7 miejsce.

Wśród chłopców najszybciej pobiegł Rafał Przybył - 16 miejsce. Chłopcy drużynowo zajęli 10 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 19-09-2016 


Sprzątanie świata

19 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.  Tym razem dzieci z klas IV-VI wraz z nauczycielami porządkowały teren wokół budynku szkolnego, a po sprzątaniu grillowały przyniesione kiełbaski. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych, które miały formę gry terenowej. Podczas zabawy utrwalili wiedzę na temat segregacji odpadów, a także uświadomili sobie, jakie zagrożenia niesie ze sobą zaśmiecanie środowiska.  Wszyscy zgodnie zobowiązali się zostać przyjaciółmi przyrody, dlatego na pamiątkę tego dnia otrzymali kolorowe balony.

 19-09-2016 


Występy naszych uczniów na dożynkach gminnych

Uczniowie naszej szkoły prezentowali swój repertuar w czasie  gminnych dożynek. Uroczystości odbyły się 18 września 2016 w Ładzicach. Jako pierwszy wystąpił zespół z klas drugich w piosence „Kwiaty polskie”. Następnie najmłodsi wykonali taniec ludowy Trojak. Uczennice klasy VB zaśpiewały piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Marzenia się spełniają” oraz "Wszystkie dzieci nasze są", a dziewczęta z klasy VIA zaprezentowały  układ taneczny do popularnej melodii „Różowa Pantera”. Na koniec obejrzeliśmy coś specjalnego. Zespół taneczny z klasy VIA przedstawił energiczny układ w rytm hip – hopowych dźwięków.

Nasze występy nagrodzono gromkimi brawami.

Zobacz zdjęcia

 15-09-2016 


Dzień Kropki

15 września po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele założyli stroje w grochy, naklejali kropki na ubrania czy też malowali piegi. Dzieci obejrzały film animowany pt. „The Dot”, którego bohaterka-mała Vashti dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty.

 

 01-09-2016 


Witaj szkoło

1 września uczniowie i pracownicy naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny 2016/2017 mszą świętą odprawioną w miejscowym kościele.

Następie wszyscy udali się do budynku szkoły. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Ładzice Pani Wioletta Pichit, Skarbnik Gminy Pani Iwona Paul oraz księża proboszczowie: Józef Mazur i Marian Gaj.

Po przemówieniach pani dyrektor oraz pani wójt, która przekazała uczniom w prezencie odblaskowe opaski, wszyscy uczniowie udali się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.

 26-06-2016 


Niech żyją wakacje!

Po dziesięciu miesiącach nauki 24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.

Po mszy świętej odprawionej w  miejscowym kościele wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, by uroczyście pożegnać szkołę. Na początku tradycyjnie szóstoklasiści zatańczyli poloneza oraz przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom z klasy piątej. Po przemówieniach pani Dyrektor Lidii Kowalczyk i pani Wójt Wioletty Pichit uczniowie klas trzecich zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Ewy Firek i pani Urszuli Rak. Następnie przyszedł czas na nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję oraz podziękowania dla rodziców za pracę na rzecz szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie odebrali świadectwa szkolne.  Wszyscy z uśmiechami na twarzach udali się na zasłużony odpoczynek.

Zobacz zdjęcia

 19-06-2016 


Bezpieczny tydzień w szkole

W ramach  akcji „Bezpieczny tydzień w szkole”  uczniowie klas  IV-VI rozwiązywali testy dotyczące przepisów ruchu drogowego  (Olga Herczyk z kl. VIB – I miejsce), pokonywali na rowerze tor przeszkód (Mateusz Kapitan z kl. IVB-I miejsce), wykonywali plakaty.

Dużym zainteresowaniem cieszył się rajd rowerowy do Jankowic i Zakrzówka Szlacheckiego zakończony pieczeniem kiełbasek na ognisku.  Uczniowie klas czwartych zdobywali kartę rowerową w obecności pracownika WORD-u w Piotrkowie Trybunalskim.

Wychowankowie klas III aktywnie brali udział w zmaganiach  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Akcja została podsumowana montażem słowno-muzycznym w wykonaniu dzieci klas I-VI w obecności młodszego aspiranta R. Starosteckiego z posterunku policji w Lgocie Wielkiej, który przypomniał „ABC bezpiecznych wakacji”.

Koordynatorami projektu były: pani Urszula Rak i pani Jolanta Modlińska.

Zobacz zdjęcia

 14-06-2016 


ZDOBYWAMY  KARTĘ ROWEROWĄ - „MAŁE  PIERWSZE PRAWO JAZDY”  

 

Uczniowie klas czwartych przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Na rowerze pokonywali tor przeszkód w obecności pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim i  p. J. Modlińskiej, która przygotowała ich do egzaminu.

Teraz bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego będą poruszać się po drogach.

 14-06-2016 


Zwiedzamy miasto królów–Kraków

W dniu 9 czerwca uczniowie klas trzecich  i drugiej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Po przyjeździe wszyscy udaliśmy się zwiedzać Wawel.

Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta. Podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu .Dużą atrakcją było wejście do jaskini Smocza Jama  oraz posąg  przedstawiający legendarnego smoka wawelskiego.

Z Wawelu przeszliśmy plantami na Rynek Starego Miasta zatrzymując się przy oknie papieskim oraz dziedzińcu Uniwersytetu Jagiellońskiego .Rynek  to wyjątkowe miejsce, które słynie  ze swego uroku. Zwiedziliśmy  tu symbole Krakowa tj.: Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, renesansowe Sukiennice , Ratusz , pomnik Adama Mickiewicza ora wysłuchaliśmy hejnału. Pogoda znacznie się poprawiła i  mogliśmy spokojnie  zwiedzać Kraków oraz  zakupić wiele pamiątek.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 - 22 - 23 24 25 26 27 28 29 30 31