Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 - 22 - 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 22-10-2016 


Pamiętamy

21 października w dawnej salce katechetycznej w Radziechowicach Drugich po nabożeństwie różańcowym odbył się wieczorek literacko – poetycki poświęcony Janowi Pawłowi II.

Uczennice klasy VIA wraz z nauczycielkami, panią Anną Bedlechowicz oraz panią Aleksandrą Porzeżyńską, zaprosiły mieszkańców tej miejscowości do wspólnego czytania wierszy papieża Polaka. W pięknie udekorowanej w barwy papieskie salce, przy gorącej herbacie i słodkim poczęstunku, dziewczynki przypomniały najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły do momentu wyboru go na papieża. Czytane przez siebie fragmenty (pochodzące z książki pt. „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”) uczennice przeplatały recytacją wierszy wielkiego Polaka.

Nie zabrakło chwil zadumy, ale również śmiechu i radości.

Przybyli na spotkanie mieszkańcy Radziechowic i okolicznych miejscowości, mimo pewnej dozy nieśmiałości, przyłączyli się do wspólnego czytania wierszy.

Dla młodszego pokolenia była to niezwykła lekcja historii; dla starszych przypomnienie wielu chwil związanych z papieżem Polakiem.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Józefowi Mazurowi za umożliwienie nam zorganizowania wieczorku, a przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas.

Zobacz zdjęcia

 20-10-2016 


20 października 2016 roku odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Pani wicedyrektor Karolina Różewicz pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci pod kierunkiem pani Ewy Firek przygotowały i wykonały krótki program artystyczny, w którym prezentowały swoje umiejętności. Mali artyści otrzymali na koniec drobne upominki od rodziców, którzy nagrodzili ich gromkimi brawami. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem w klasie.

 19-10-2016 


19 września zawitał do nas cyrk O'Bimbolando. Dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów. Dzieci bawiły się świetnie oglądając m.in. tresowanego pieska i wyczyny z obręczami. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił widownię swoimi sztuczkami. Szczególny zachwyt wzbudził wąż, którego wszyscy mogli dotknąć.Uczniowie byli nie tylko widzami, ale próbowali również swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy. Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi brawami.

 17-10-2016 


Mamy nowy Samorząd Uczniowski

17 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zostały one poprzedzone kampanią wyborczą, która rozpoczęła się 29 września. Kandydatami byli uczniowie wchodzący w skład samorządów klasowych. Mieli oni za zadanie przygotować plakat wyborczy prezentujący własną osobę.

Tajne, bezpośrednie i powszechne głosowanie, przeprowadzone przez opiekunów SU – panią Annę Zygmę i panią Aleksandrę Porzeżyńską, wyłoniło samorządową reprezentację szkoły. Wydano 93 karty do głosowania; 5 oddanych głosów było nieważnych.

Nową przewodniczącą szkoły została Kinga Zięba (Vb), jej zastępcą Julita Wojtala (Vb). Funkcję sekretarza będzie pełnić Natalia Ziółkowska (Vb).

Serdecznie gratulujemy wybrańcom. Życzymy wytrwałości i pomysłowości w organizowaniu zaplanowanych obietnic.

 14-10-2016 


13 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami -  panią Jolantą Brzeźniak i panią Urszulą Rak. Młodzi artyści w formie koncertu życzeń słowem, piosenką i tańcem podziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za przekazywaną wiedzę, cierpliwość, opiekę, uśmiech i ciepłe słowa. Przeprosili za wszelkie kłopoty, łamanie regulaminu, głupie żarty.

Do podziękowań i przeprosin uczniowie dołączyli mnóstwo dobrych życzeń oraz pamiątkowe laurki.

 

 09-10-2016 


V EDYCJA FESTIWALU PIĘKNEGO CZYTANIA

7 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się V edycja Festiwalu Pięknego Czytania organizowanego  przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach. Konkurs ma na celu popularyzację czytelnictwa i aktywności czytelniczej uczniów. Wśród kilkudziesięciu uczestników w kategorii klas IV – VI  szkoły podstawowej były też nasze uczennice: Klaudia Dzięburska z kl. VB, która zaprezentowała fragment powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” oraz  Klaudia Grzesiczak z kl. IVB, która czytała fragment powieści Kornela Makuszyńskiego „Panna z mokrą głową”. Dziewczynki pięknie interpretowały wybrane teksty, a za udział w konkursie otrzymały dyplomy.

 07-10-2016 


,,Bezpieczna droga z domu do szkoły’’

6 października 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-VI  z dzielnicowym Posterunku w Lgocie Wielkiej Radosławem Starosteckim.

  • Bądź widoczny na drodze!
  • W wyznaczonym miejscu przechodź przez jezdnię!
  • Poruszaj się po poboczu lewą stroną jezdni, jeśli nie ma chodnika !
  • Chodź prawą stroną chodnika!
  • Zawsze zachowaj szczególną ostrożność!
  • Dbaj o swoje i innych bezpieczeństwo!

Oto zagadnienia, na które m.in. zwrócił uwagę przedstawiciel policji.

 06-10-2016 


Biwak w Jankowicach

W dniach 3-4 października uczniowie klas czwartych uczestniczyli w biwaku w Jankowicach. Podczas dwudniowego pobytu realizowany był program profilaktyczny „NIE dla alkoholu i innych używek”. Celem prowadzonych zajęć  było  uwrażliwienie uczniów na problematykę związaną z uzależnieniami (alkohol, narkotyki, papierosy) i ich przyczynami. Zajęcia miały również za zadanie uaktywnić wszystkich uczniów, nauczyć analizowania, wnioskowania, przewidywania potencjalnych konsekwencji działania, zmobilizować do szukania twórczych rozwiązań.

Pomimo nieprzychylnej aury wszyscy bawili się znakomicie. Były konkursy, gry i zabawy przy muzyce.

Dziękujemy Pani Wójt Gminy Ładzice i Rodzicom za pomoc przy organizacji biwaku.

Zobacz zdjęcia

 30-09-2016 


Książka to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela” – słowa Ambrożego Grabowskiego były najważniejszym przesłaniem programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy VIA i IVA pod kierunkiem pani Anny Bedlechowicz i pani Aleksandry Porzeżyńskiej.

Głównym celem przedstawienia było wskazanie korzyści płynących z czytania oraz określenie, czy we współczesnych czasach jest jeszcze miejsce dla książek. By rozstrzygnąć ten problem, szóstoklasiści odegrali role sędziego, prokuratora i obrońcy, którzy podczas rozprawy sądowej próbowali określić przydatność książki w dzisiejszych czasach. Na sali rozpraw, oprócz oskarżonej Książki, znaleźli się również świadkowie: komputer, płyta CD, dzieci, pani bibliotekarka. Wyrok Sądu był jednoznaczny – z czytania nie wolno zrezygnować, a książka jest bardzo ważnym elementem naszego życia.

Apel został zorganizowany z okazji Dnia Głośnego Czytania obchodzonego w naszym kraju 29 września. W tym dniu uczniowie oraz nauczyciele całej szkoły wspólnie czytali na głos wybrane przez siebie utwory z literatury dziecięcej i młodzieżowej.

 

 29-09-2016 


Wycieczka do lasu

28 września uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami  wybrali się na wycieczkę do Leśnictwa w Strzałkowie.

Spotkanie z panią leśniczy oraz żywymi okazami natury wzbogaciło wiedzę uczniów. Spacer po ścieżce edukacyjnej był okazją do poznania różnorodnych drzew, krzewów liściastych,  iglastych i ich owoców.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ważnego dla ludzi ekosystemu, jakim jest las. Miały możliwość doświadczyć bezpośredniego kontaktu z otaczającą je przyrodą. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, co nam daje las, jak go chronić i jak dbać o przyrodę.

Uczniowie zbierali liście, szyszki i żołędzie. Poznali warstwy lasu oraz słuchali jego głosów.

Każde dziecko otrzymało upominek. Po zajęciach dydaktycznych nadeszła pora na samodzielne pieczenie kiełbasek przy ognisku, które smakowały znakomicie.

Z wycieczki wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 - 22 - 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32