Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 - 23 - 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 29-09-2016 


Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.
I uśmiechu pogodnego 
Na każdy moment życia.

 

Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły.

By uczcić to święto, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla całej społeczności szkolnej. Już od progu słyszeliśmy dźwięki dobrej muzyki. Wszyscy się świetnie bawili. Zabawa - jak to zwykle bywa - była udana. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Uczniowie bawili się świetnie do samego końca, a szczególnie chłopcy, którzy czuli się w tym dniu najważniejsi.

Dziewczynki wybrały również Gentelmena  Roku. W kategorii uczniów klas młodszych miano to otrzymał Krzysztof Żuwalski (uczeń klasy II b), natomiast w kategorii uczniów klas starszych Daniel Knosała (uczeń klasy VI a).

To jednak nie koniec atrakcji. Uczniowie klasy VIa oraz Vb wraz z wychowawcami wybrali się do kina na film pt. „Hugo i łowca duchów”. Dziewczęta w klasach, składając najlepsze życzenia, wręczały swoim kolegom upominki.

Zobacz zdjęcia

 27-09-2016 


BohaterON- wyślij kartkę do powstańca

Uczniowie klas szóstych powiedzieli „dziękuję” uczestnikom walk o Warszawę. Umożliwił to edukacyjny projekt BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich. Szóstoklasiści wypisali symboliczne pocztówki z podziękowaniami, życzeniami i pozdrowieniami dla ludzi, którzy przed 72 laty walczyli o wolną Polskę, a dziś wciąż są wśród nas. Dzięki akcji młodzież dowiedziała się więcej o wydarzeniach tamtych lat, oglądając fragmenty filmów: „Czas honoru”, „Powstanie Warszawskie”, „Miasto 44”.

Pamiętamy o historii i bohaterach naszego kraju.  

 22-09-2016 


W dniu 20 września uczniowie naszej szkoły rywalizowali w  powiatowej imprezie sportowej. Były to Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach  Przełajowych na dystansie 1000m. Reprezentowało nas 11 zawodników - 6 chłopców i 5 dziewcząt klas IV-VI.

Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VIb Ewelina Koćwin - 6 miejsce i była o krok od awansu na mistrzostwa wojewódzkie, gdyż pierwszych pięć zawodniczek przechodziło do dalszej rywalizacji. Dziewczęta drużynowo zajęły 7 miejsce.

Wśród chłopców najszybciej pobiegł Rafał Przybył - 16 miejsce. Chłopcy drużynowo zajęli 10 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 19-09-2016 


Sprzątanie świata

19 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.  Tym razem dzieci z klas IV-VI wraz z nauczycielami porządkowały teren wokół budynku szkolnego, a po sprzątaniu grillowały przyniesione kiełbaski. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych, które miały formę gry terenowej. Podczas zabawy utrwalili wiedzę na temat segregacji odpadów, a także uświadomili sobie, jakie zagrożenia niesie ze sobą zaśmiecanie środowiska.  Wszyscy zgodnie zobowiązali się zostać przyjaciółmi przyrody, dlatego na pamiątkę tego dnia otrzymali kolorowe balony.

 19-09-2016 


Występy naszych uczniów na dożynkach gminnych

Uczniowie naszej szkoły prezentowali swój repertuar w czasie  gminnych dożynek. Uroczystości odbyły się 18 września 2016 w Ładzicach. Jako pierwszy wystąpił zespół z klas drugich w piosence „Kwiaty polskie”. Następnie najmłodsi wykonali taniec ludowy Trojak. Uczennice klasy VB zaśpiewały piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Marzenia się spełniają” oraz "Wszystkie dzieci nasze są", a dziewczęta z klasy VIA zaprezentowały  układ taneczny do popularnej melodii „Różowa Pantera”. Na koniec obejrzeliśmy coś specjalnego. Zespół taneczny z klasy VIA przedstawił energiczny układ w rytm hip – hopowych dźwięków.

Nasze występy nagrodzono gromkimi brawami.

Zobacz zdjęcia

 15-09-2016 


Dzień Kropki

15 września po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele założyli stroje w grochy, naklejali kropki na ubrania czy też malowali piegi. Dzieci obejrzały film animowany pt. „The Dot”, którego bohaterka-mała Vashti dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty.

 

 01-09-2016 


Witaj szkoło

1 września uczniowie i pracownicy naszej szkoły rozpoczęli rok szkolny 2016/2017 mszą świętą odprawioną w miejscowym kościele.

Następie wszyscy udali się do budynku szkoły. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Ładzice Pani Wioletta Pichit, Skarbnik Gminy Pani Iwona Paul oraz księża proboszczowie: Józef Mazur i Marian Gaj.

Po przemówieniach pani dyrektor oraz pani wójt, która przekazała uczniom w prezencie odblaskowe opaski, wszyscy uczniowie udali się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.

 26-06-2016 


Niech żyją wakacje!

Po dziesięciu miesiącach nauki 24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.

Po mszy świętej odprawionej w  miejscowym kościele wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, by uroczyście pożegnać szkołę. Na początku tradycyjnie szóstoklasiści zatańczyli poloneza oraz przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom z klasy piątej. Po przemówieniach pani Dyrektor Lidii Kowalczyk i pani Wójt Wioletty Pichit uczniowie klas trzecich zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Ewy Firek i pani Urszuli Rak. Następnie przyszedł czas na nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję oraz podziękowania dla rodziców za pracę na rzecz szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie odebrali świadectwa szkolne.  Wszyscy z uśmiechami na twarzach udali się na zasłużony odpoczynek.

Zobacz zdjęcia

 19-06-2016 


Bezpieczny tydzień w szkole

W ramach  akcji „Bezpieczny tydzień w szkole”  uczniowie klas  IV-VI rozwiązywali testy dotyczące przepisów ruchu drogowego  (Olga Herczyk z kl. VIB – I miejsce), pokonywali na rowerze tor przeszkód (Mateusz Kapitan z kl. IVB-I miejsce), wykonywali plakaty.

Dużym zainteresowaniem cieszył się rajd rowerowy do Jankowic i Zakrzówka Szlacheckiego zakończony pieczeniem kiełbasek na ognisku.  Uczniowie klas czwartych zdobywali kartę rowerową w obecności pracownika WORD-u w Piotrkowie Trybunalskim.

Wychowankowie klas III aktywnie brali udział w zmaganiach  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Akcja została podsumowana montażem słowno-muzycznym w wykonaniu dzieci klas I-VI w obecności młodszego aspiranta R. Starosteckiego z posterunku policji w Lgocie Wielkiej, który przypomniał „ABC bezpiecznych wakacji”.

Koordynatorami projektu były: pani Urszula Rak i pani Jolanta Modlińska.

Zobacz zdjęcia

 14-06-2016 


ZDOBYWAMY  KARTĘ ROWEROWĄ - „MAŁE  PIERWSZE PRAWO JAZDY”  

 

Uczniowie klas czwartych przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Na rowerze pokonywali tor przeszkód w obecności pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim i  p. J. Modlińskiej, która przygotowała ich do egzaminu.

Teraz bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego będą poruszać się po drogach.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 - 23 - 24 25 26 27 28 29 30 31 32