Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 - 24 - 25 26 27 28 29 30 31 32

 14-06-2016 


Zwiedzamy miasto królów–Kraków

W dniu 9 czerwca uczniowie klas trzecich  i drugiej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Po przyjeździe wszyscy udaliśmy się zwiedzać Wawel.

Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta. Podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu .Dużą atrakcją było wejście do jaskini Smocza Jama  oraz posąg  przedstawiający legendarnego smoka wawelskiego.

Z Wawelu przeszliśmy plantami na Rynek Starego Miasta zatrzymując się przy oknie papieskim oraz dziedzińcu Uniwersytetu Jagiellońskiego .Rynek  to wyjątkowe miejsce, które słynie  ze swego uroku. Zwiedziliśmy  tu symbole Krakowa tj.: Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, renesansowe Sukiennice , Ratusz , pomnik Adama Mickiewicza ora wysłuchaliśmy hejnału. Pogoda znacznie się poprawiła i  mogliśmy spokojnie  zwiedzać Kraków oraz  zakupić wiele pamiątek.

 11-06-2016 


Czytamy razem

10 czerwca nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w liczbie osób czytających równocześnie. Punktualnie o godzinie 10.00 w wielu miejscach w Polsce uczniowie z różnych szkół czytali na głos fragmenty wybranych przez siebie książek. Tak też było w naszej szkole, gdzie wszyscy zgromadzili się na placu szkolnym, by promować czytanie.  Ponadto każda z klas przygotowała na tę okazję plakat zachęcający do czytania lub wskazujący zalety książek.

Akcja ta była organizowana przez miesięcznik „Biblioteka w szkole”, a na terenie naszej placówki koordynowana przez nauczycieli bibliotekarzy – panią Annę Bedlechowicz i panią Lidię Kluczną. Jej hasło przewodnie to: „Jak nie czytam, jak czytam”.

 11-06-2016 


Czwartoklasiści w Malutkie Resort

9 czerwca uczniowie klasy IVB odwiedzili ośrodek wypoczynkowy Malutkie Resort.

Spacer po obiekcie, zwiedzanie stajni oraz minizoo przysporzyły wszystkim wiele wrażeń. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się konie znajdujące się na wybiegu, które chętnie do nich podchodziły. Największą atrakcją była jednak przejażdżka po torze gokartowym - dla wielu uczniów pierwsza w życiu. Na zakończenie pobytu w ośrodku wszyscy zasiedli przy kiełbasce upieczonej na wspólnym grillu.

Do szkoły czwartoklasiści wrócili w doskonałych humorach.

Zobacz zdjęcia

 08-06-2016 


Pokaz iluzjonisty

8 czerwca naszą szkołę odwiedził urodzony w Chorwacji  iluzjonista Benny Khermayer.

Przedstawił uczniom niesamowity program pełen zagadek, niespodzianek, pytań bez odpowiedzi, niewytłumaczalnych zdarzeń. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem oglądanych sztuczek, m.in. czytania w myślach, pomnażania monet, magicznej skrzyni, lewitowania.

Pokaz wprowadził do szkoły nutkę magii i zaskoczenia. W spektaklu asystentami iluzjonisty byli uczniowie, którzy z bliska mogli podpatrzeć pracę artysty.

 01-06-2016 


Z wizytą we Wrocławiu

W ostatnich dniach maja uczniowie naszej szkoły z klas drugich, czwartych, piątych i szóstych odwiedzili jedno z piękniejszych polskich miast – Wrocław.

Główną atrakcją wyjazdu był ogród zoologiczny z unikatowym Afrykarium. Można tam podziwiać florę i faunę wód afrykańskich umieszczoną w 19 akwariach i basenach. Uczniowie poznali poszczególne tereny Czarnego Lądu, m.in. plaże Morza Czarnego i rafy koralowe, okolice Nilu, dżunglę nad rzeką Kongo. Widzieli na żywo hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, rekiny, pingwiny, krokodyle. Największe wrażenie wywarł na wszystkich basen ze szklanym, osiemnastometrowym tunelem, w którym można było zobaczyć płynące nad głową bajecznie kolorowe ryby, płaszczki i żółwie.

Uczniowie klas IV- VI odwiedzili również Ogród Japoński położony w Parku Szczytnickim  z licznymi kwitnącymi ogromnymi rododendronami. Przenieśli się z Afryki do Japonii podziwiając wschodnią sztukę ogrodową. Następnie obejrzeli pokaz fontanny multimedialnej oraz Halę Stulecia i słynną iglicę.

Końcowym punktem wycieczek było Stare Miasto z licznymi zabytkami. Pomimo ogromnego zmęczenia każdy wrócił do domu z uśmiechem na twarzy.

Zobacz zdjęcia

 24-05-2016 


Mazurskie wojaże

W dniach 18-20 maja 2016r.uczniowie naszej szkoły z klas IVB, VB, VA i VIB wraz z opiekunami udali się na Warmię i Mazury.

W pierwszym dniu wycieczki zobaczyli Pole Bitwy pod Grunwaldem oraz Stare Miasto w Olsztynie.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Bazylikę w Świętej Lipce, która jest uważana za najpiękniejszy zabytek baroku w północnej Polsce. Wysłuchali tam koncertu organowego. Ponadto zobaczyli zamek gotycki w Reszlu, ruiny kwatery wojennej Adolfa Hitlera zwane Wilczym Szańcem oraz miasta: Giżycko i Mrągowo.

W trzecim dniu wycieczki uczniowie odbyli rejs statkiem po największym jeziorze w Polsce (Śniardwy). Zwiedzili również Mikołajki - miasteczko uważane za najpiękniejsze w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Następnie udali się do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.

Do domu wszyscy wrócili pełni wrażeń i emocji, których dostarczył im ten wyjazd.

Zobacz zdjęcia

 15-05-2016 


11 maja 2016r. uczniowie klasy IVa wraz  z wychowawcą, panią Iwoną Ołoszczyńską, udali się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Radomsku, w którym zwiedzili wystawę znalezisk archeologicznych. Obejrzeli rówież ekspozycję „Radomsko sprzed pół wieku”, która przedstawia zdjęcia  głównych ulic miasta z lat 60- tych. 

Uczniowie zwiedzili również  areszt miejski, który funkcjonował  w Radomsku nieprzerwanie przez pierwszą połowę XX w. W czasie okupacji niemieckiej w latach 1939–1945 był przede wszystkim przeznaczony dla więźniów politycznych.

Kolejnym punktem była wizyta w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Podkomisarz pani Aneta Komorowska opowiedziała uczniom o zawodzie policjanta i specyfice tej trudnej służby. Dzieci były pod wrażeniem wnętrza budynku policji. Mogły zobaczyć, dotknąć, a nawet założyć na siebie akcesoria związane z pracą policjanta (np. kajdanki). Uczniowie dowiedzieli się,  w jakim celu pobiera się odciski palców. Każdy miał okazję odcisnąć linie papilarne swojej ręki.

Ostatnim punktem programu był spacer na policyjny parking, gdzie wszyscy mogli zasiąść i przejechać się policyjnym radiowozem.

     

 15-05-2016 


Bezpieczna jazda

Uczniowie klas czwartych z naszej szkoły zostali zgłoszeni do siódmej edycji programu edukacyjnego „Bezpieczna Jazda. Karta rowerowa- moje pierwsze prawo jazdy”. Partnerami merytorycznymi akcji są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Biuro Prewencji Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Celem jest propagowanie wiedzy na temat zasad ruchu drogowego oraz zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Program w naszej szkole został wdrożony i jest realizowany przez p. Jolantę Modlińską.

 29-04-2016 


Wiwat 3 Maja

29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klas: VIB i VB zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli najważniejsze fakty historyczne poprzedzające uchwalenie tej pierwszej w Europie demokratycznej ustawy zasadniczej XVIII wieku. Nasza szkoła corocznie przypomina te wpisane i głęboko zakorzenione w naszej historii wydarzenia sprzed lat.

Uczniów do występu przygotowały: pani Lidia Kluczna i pani Aneta Widmajer-Nita.

 24-04-2016 


22 kwietnia - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Kochajmy Ziemię! - pod takim hasłem odbył się apel z okazji Światowego  Dnia Ziemi przygotowany przez uczniów klasy IIIA i VB pod kierunkiem pani Małgorzaty Krakowskiej-Rek oraz pani Urszuli Rak.

Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Przedstawili hasła nawołujące do szanowania przyrody wokół nas. Celem apelu było uświadomienie uczniom znaczenia przyrody dla życia człowieka, roli jaką oni sami mogą  odegrać w swoim środowisku,  kształtowanie świadomości ekologicznej  oraz  promowanie postaw proekologicznych.

 

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 - 24 - 25 26 27 28 29 30 31 32