Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 - 27 - 28 29 30 31 32

 04-12-2015 


Wizyta Mikołaja

Naszą szkołę odwiedził Święty  Mikołaj. W tym roku zrobił to trochę wcześniej niż zazwyczaj, ponieważ już 4 grudnia.

Uczniowie  nie mogli się doczekać spotkania z Mikołajem,  który obdarowywał  prezentami  wszystkie  dzieci  spotkane  na  swej drodze. W paczkach znalazły się głównie słodycze, a w podarunkach dla najmłodszych również zabawki.

Wszyscy byli zadowoleni z takich odwiedzin i bardzo żałowali, że następne mikołajki dopiero za rok…

 25-11-2015 


Andrzejkowa magia wróżb

25 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły bawili się wspólnie z okazji zbliżających się andrzejek.

Salka korekcyjna zamieniła się w tym dniu w salon wróżb, w którym  można było poznać swoją przyszłość.  W role wróżek wcielili się uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Nie zabrakło tradycyjnych zabaw takich jak:  lanie wosku czy ustawianie butów.

Następnie przyszedł czas na zabawę przy muzyce podczas szkolnej dyskoteki. Organizacją imprezy zajęli się opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: pani Anna Bedlechowicz i pani Beata Siemińska oraz wychowawca świetlicy – pani Anna Zygma.

         

 22-11-2015 


"Bo co może mały człowiek..."

20 listopada po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Z tej okazji wszyscy uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi zapisami Konwencji o Prawach Dziecka uchwalonej 26 lat temu. Wybrane fragmenty tego dokumentu zostały przedstawione w zrozumiały dla dzieci sposób podczas prezentacji multimedialnej. Zaprezentowały ją uczennice klasy VA przygotowane przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego – panią Annę Bedlechowicz i panią Beatę Siemińską.

Ogłoszono również konkurs plastyczny pt. „Ja też mam  prawa” polegający na wykonaniu pracy dotyczącej Konwencji o Prawach Dziecka lub jednego albo kilku praw w niej zawartych.

 18-11-2015 


Cyrkowe pokazy

18 listopada naszą szkołę odwiedzili artyści cyrku „Szok”. Przedstawili niezwykłe widowisko, które wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów.

Cyrkowcy zachwycili publiczność m.in. żonglerką, ekwilibrystyką na jednokołowym rowerze i magicznymi sztuczkami. Najwięcej emocji wywołał jednak występ z udziałem węża.

Wśród uczniów nie brakowało chętnych do wspólnej zabawy z artystami.

 17-11-2015 


Nietypowe Święto

17 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Czarnego Kota.  

Na szkolnych korytarzach pojawiły się postacie poprzebierane za  koty, ubrane na czarno lub mające koty –maskotki.

Celem tego dnia – oprócz dobrej zabawy - było zaapelowanie o opiekę nad czworonogami, ale także walka z uprzedzeniami i przesądami, które są wyjątkowo krzywdzące dla czarnych kotów. 

Zabawa była zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

 10-11-2015 


Dzisiaj wielka jest rocznica -

Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę

hołd wdzięczności Polska składa.

W przeddzień 97-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas czwartych, pod kierunkiem pani Iwony Ołoszczyńskiej i pani Beaty Siemińskiej, przygotowali uroczysty apel. Przypomnieli odległe czasy, kiedy Polska była w niewoli - nie istniała. Przeprowadzili nas przez kolejne etapy dążenia naszego kraju do odzyskania upragnionej wolności.

11-ty listopada do wielka data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

      

 30-10-2015 


Czy to magia? Nie, to czysta chemia

29 października odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja przyrody, którą poprowadziła grupa Zaelektryzowani.  Animatorzy występujący jako mędrzec Magnus i jaskiniowiec Mietek zaprezentowali niezwykłe doświadczenia, m. in. samozapłon różnych substancji, wydzielanie helu, lokomotywę w proszku, czyli jak powstaje para wodna bez podgrzewania. Uczniowie mogli nie tylko obserwować reakcje chemiczne, ale również wziąć czynny udział w eksperymentach. A wszystko to w lekkiej, humorystycznej fabule, co dostarczyło dzieciom wielu wrażeń i z pewnością rozbudziło zainteresowanie naukami przyrodniczymi.

 30-10-2015 


Śladami Jesieni

28  października  2015   wszystkie   grupy  z  naszego   przedszkola  wraz  z opiekunami wybrały się na wycieczkę do lasu w Jankowicach. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury.

Wycieczka taka  to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci, które poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Przedszkolaki obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dostrzegły m.in. czyścicieli lasu - mrówki. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste,  krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które Pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Na zakończenie pobytu odwiedziliśmy gospodarzy świetlicy w Jankowicach, gdzie mogliśmy obejrzeć film edukacyjny „W lesie”.

               

 25-10-2015 


Ślubowanie pierwszaków

23 października 2015 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 40 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlnie.

Do  uroczystości  ślubowania  przygotowywali  się  bardzo pilnie. Uczyli się piosenek, wierszy,  poznawali  swoje  prawa i obowiązki.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych.

Na początku pani wicedyrektor Karolina Różewicz skierowała do nich ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie pierwszoklasiści  zaprezentowali program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie uczniowie zostali pasowani przez panią wicedyrektor na uczniów przy pomocy symbolicznego ołówka.

Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy  a rodzice niespodziankę – wyprawkę pierwszoklasisty.  Przed budynkiem szkoły  dzieci  w towarzystwie  rodziców  posadziły  symboliczne  drzewka.  Potem  był słodki  poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.

Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń. 
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie.

Zobacz zdjęcia

 22-10-2015 


Z wizytą w Muzeum Regionalnym w Radomsku

21 października uczniowie klasy VIA i VIB z wychowawcami  odwiedzili Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego    w Radomsku. Była to prawdziwa lekcja historii i plastyki.

Uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści z czasów II wojny światowej. Obejrzeli archiwalne zdjęcia z pierwszych dni okupacji  niemieckiej w  Radomsku.  Następnie  zwiedzili   Areszt   Miejski,   w którym Niemcy i władze komunistyczne przetrzymywali więźniów politycznych. Uczniowie obejrzeli w Areszcie stałą wystawę zatytułowaną „W okupowanym Radomsku”. Ze szczególnym zainteresowaniem wysłuchali historii o zagładzie Żydów i działaniach ruchu oporu w rejonie radomszczańskim. Ciekawe  eksponaty  muzealne  przybliżyły uczniom   obraz   życia  w okupowanym  mieście.

Dzieci   obejrzały   także   wystawy   czasowe:    „MALARSTWO   I GRAFIKA W TWÓRCZOŚCI ADAMA SANKOWSKIEGO” oraz wystawę fotografii Marka Niedźwieckiego „AUSTRALIA OKIEM NIEDŹWIEDZIA”.

Uczniowie obejrzeli także dwie wystawy w Miejskim Domu Kultury w Radomsku:   "Wieś- grafika warsztatowa-druk wklęsły"( prace studentów i wykładowców Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie) oraz wystawę byłych i obecnych członków klubu PLASTYKA MDK.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 - 27 - 28 29 30 31 32