Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 - 27 - 28 29 30 31

 15-10-2015 


Podziękowaliśmy nauczycielom

„Za naukę czytania i pisania,

I za „kodeks zabraniania”

Za tabliczkę mnożenia

I za bujne marzenia”za te i wiele innych umiejętności 13 października, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, uczniowie naszej szkoły serdecznie podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi.

Podczas uroczystej akademii  przygotowanej przez uczniów klas drugich wraz z wychowawcami - panią Aleksandrą Porzeżyńską i panią Dorotą Ziębą -  nie zabrakło ciepłych słów skierowanych pod adresem nauczycieli. Do podziękowań  i przeprosin za swoje niewłaściwe zachowanie uczniowie dołączyli mnóstwo dobrych życzeń oraz pamiątkowe laurki.

 07-10-2015 


W dniach 6 i 7 października uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w okolicach Złotego Potoku.

Pierwszego dnia zwiedzili Zespół Pałacowy w Złotym Potoku: Pałac Raczyńskich i dworek, w którym ma siedzibę Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego. Korzystając z ostatnich dni pięknej pogody uczniowie wędrowali malowniczym szlakiem turystycznym w rezerwacie krajobrazowym Parkowe, obejmującym dolinę rzeki Wiercicy z licznymi źródłami krasowymi (m.in. Źródłem Spełnionych Marzeń, Źródłem Zygmunta i Elżbiety) oraz skałami i jaskiniami ( Diabelskie Mosty, skała z Krzyżem, Grota Niedźwiedzia). Uczestnicy wycieczki obejrzeli również pozostałości dawnego grodziska z VIII-IX wieku – Osiedle Wały i ruiny zamku w Ostrężniku.

W drodze do Schroniska Młodzieżowego w Siedlcu wszyscy podziwiali wizytówkę okolicy – wapienny ostaniec Bramę Twardowskiego.

Po całodziennej wędrówce wszyscy zasiedli przy ognisku. Pieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie.

Drugiego dnia zwiedzano najbliższą okolicę schroniska – jaskinię na Dupce, skałę Pudel i największą atrakcję okolicy Pustynię Siedlecką.

Te dwa dni bardzo szybko minęły i trzeba było wracać do szkolnej rzeczywistości.

Zobacz zdjęcia

 01-10-2015 


Dzień Chłopaka

30 września – jak co roku – dziewczynki z naszej szkoły uczciły święto wszystkich chłopców. Złożyły swoim kolegom najlepsze życzenia oraz obdarowały ich upominkami.

Z tej okazji w klasach przygotowano poczęstunki oraz zorganizowano konkursy i zabawy. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów na ogólnoszkolną dyskotekę, podczas której spośród uczniów klas IV – VI wybrano Superchłopaka 2015.

Do rywalizacji stanęło dziewiętnastu chłopców, których kandydatury do tego tytułu zgłosiły  koleżanki z klas. Zwyciężył uczeń klasy VIB, Mateusz Ziołkowski, który cieszył się największym uznaniem głosujących dziewczynek.

 

 30-09-2015 


Nasz udział w Festiwalu Pięknego Czytania

29 września 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się IV edycja Festiwalu Pięknego Czytania organizowanego przez współpracujące ze sobą biblioteki w Ładzicach i Radomsku. W kategorii klas IV – VI rywalizowało ze sobą 50 uczestników z różnych szkół podstawowych. Wśród nich były także uczennice naszej szkoły: Iga Krynke  - kl. IV B i Klaudia Dzięburska -  kl. IV B, przygotowane do konkursu przez p. Małgorzatę Terlicką.  Dziewczynki pięknie czytały fragmenty „Akademii pana Kleksa” (K. Dzięburska) i „O krasnoludkach i sierotce Marysi” (I. Krynke). Z konkursu wróciły z dyplomami.

  

 29-09-2015 


28 września uczniowie klas piątych udali się do Częstochowy. Głównym celem ich wyjazdu był seans w kinie Cinema City. Obejrzeli współczesną polską komedię pt. „Klub Włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima”. Jest ona oparta na motywach z powieści Edmunda Niziurskiego.

Po projekcji filmu piątoklasiści zwiedzili Muzeum Zapałek, w którym pan przewodnik zapoznał ich z procesem produkcji zapałek. Obejrzeli również wnętrza fabryki, rzeźby z jednej zapałki oraz wystawę etykiet z pudełek na zapałki.

 

 

     

 

 22-09-2015 


Wycieczka do lasu

21 września uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę ścieżką edukacyjną w Leśnictwie Strzałków.

Pod przewodnictwem pań leśniczych rozpoznawali wiele gatunków drzew, roślin i zwierząt. Poznali mnóstwo ciekawostek przyrodniczych dotyczących życia zwierząt oraz rozpoznawali ich tropy.

Podczas zajęć w terenie dzieci odwiedziły również szkółkę leśną, gdzie zobaczyły, w jaki sposób hoduje się kilkanaście gatunków drzew leśnych. Miłym akcentem było przygotowanie przez leśników upominków oraz ogniska dla uczniów.

Wycieczka po lesie okazała się niezwykle atrakcyjna i piękna,        a uczniowie miło wspominają te zajęcia.

    

 18-09-2015 


Sprzątanie świata

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Wyprawa – poprawa”. W jej ramach uczniowie klas IV – VI wraz z opiekunami 18 września wyruszyli porządkować teren wokół budynku szkolnego. Sprzątanie zostało poprzedzone pogadankami w klasach na temat zanieczyszczenia przyrody i jej roli w życiu człowieka.

Zajęcia o tematyce ekologicznej mieli również młodsi uczniowie.

 

 02-09-2015 


Witaj szkoło!

1 września mury naszej szkoły znów wypełniły się uczniowskim gwarem. Rok szkolny 2015/2016 został rozpoczęty. Z tej okazji w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, przedszkolaki, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Po części oficjalnej – wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz przemówieniach pani dyrektor Lidii Kowalczyk oraz pani wójt Wioletty Pichit – wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych.

Powakacyjne zmiany

Po wakacjach uczniów przywitał odnowiony i zmodernizowany budynek szkolny. Podczas przerwy w nauce wykonano wiele prac remontowych, pomalowano sale lekcyjne, zbudowano chodnik zewnętrzny do oddziałów przedszkolnych. Swoją lokalizację i wygląd zmieniły biblioteka oraz świetlica szkolna.

Zmiany te były konieczne w związku z powstaniem oddziału przedszkolnego dla czterolatków. Fundusze na ten cel oraz doposażenie działających już wcześniej oddziałów dla dzieci pięcioletnich pozyskała Gmina Ładzice w ramach projektu „Małe przedszkole – wielka radość”. Dzięki temu doposażone zostały dwa place zabaw, dostosowano toalety do potrzeb przedszkolaków oraz zakupiono m.in. meble, pomoce dydaktyczne, zabawki, artykuły plastyczne.

 29-08-2015 


Do szkoły wracać czas

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w sali gimnastycznej 1 września o godz. 9.00. Uroczystość zostanie poprzedzona mszą świętą odprawioną w miejscowym kościele o godz. 8.15.

 27-06-2015 


Witajcie wakacje!

26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Szóstoklasiści uroczyście pożegnali całą społeczność szkolną, zatańczyli poloneza, przekazali młodszym kolegom sztandar i złożyli na niego ślubowanie.

Najlepsi uczniowie w obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców zostali nagrodzeni za bardzo dobre wyniki w nauce świadectwami z paskiem i nagrodami książkowymi. Rodzice odebrali listy gratulacyjne oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły.

Całą uroczystość uatrakcyjnił występ uczniów klas trzecich o tematyce wakacyjnej przygotowany pod kierunkiem pani Jolanty Brzeźniak i pani Janiny Dzwonkowskiej.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 - 27 - 28 29 30 31