Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 - 28 - 29 30 31 32

 15-10-2015 


Obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej

 

14 października nasza szkoła była gospodarzem obchodów pierwszego Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Przybyli do nas przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół znajdujących się na terenie gminy Ładzice, Przewodniczący Rad Rodziców, księża proboszczowie, pracownicy Gminnego Zespołu Ekonomicznego – Administracyjnego Szkół oraz nauczyciele, pracownicy obsługi i emeryci.

 

Wspólne spotkanie umilił zebranym osobom program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Małgorzaty Terlickiej. Miał on formę koncertu życzeń.

Po części artystycznej Pani Wójt, Wioletta Pichit, podziękowała wszystkim pracownikom szkół za trud wkładany w codzienną pracę oraz złożyła piękne życzenia. Wyróżniającym się nauczycielom wręczyła Nagrody Wójta Gminy Ładzice, a na ręce dyrektorów złożyła bukiety kwiatów.

 

Za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze oraz wyróżniającą pracę nagrody nauczycielom wręczyli również dyrektorzy szkół: Pani Jolanta Siemińska, Pani Mariola Jaros oraz Pani Lidia Kowalczyk.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a podziękowaniom i życzeniom nie było końca…

 15-10-2015 


Podziękowaliśmy nauczycielom

„Za naukę czytania i pisania,

I za „kodeks zabraniania”

Za tabliczkę mnożenia

I za bujne marzenia”za te i wiele innych umiejętności 13 października, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, uczniowie naszej szkoły serdecznie podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi.

Podczas uroczystej akademii  przygotowanej przez uczniów klas drugich wraz z wychowawcami - panią Aleksandrą Porzeżyńską i panią Dorotą Ziębą -  nie zabrakło ciepłych słów skierowanych pod adresem nauczycieli. Do podziękowań  i przeprosin za swoje niewłaściwe zachowanie uczniowie dołączyli mnóstwo dobrych życzeń oraz pamiątkowe laurki.

 07-10-2015 


W dniach 6 i 7 października uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w okolicach Złotego Potoku.

Pierwszego dnia zwiedzili Zespół Pałacowy w Złotym Potoku: Pałac Raczyńskich i dworek, w którym ma siedzibę Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego. Korzystając z ostatnich dni pięknej pogody uczniowie wędrowali malowniczym szlakiem turystycznym w rezerwacie krajobrazowym Parkowe, obejmującym dolinę rzeki Wiercicy z licznymi źródłami krasowymi (m.in. Źródłem Spełnionych Marzeń, Źródłem Zygmunta i Elżbiety) oraz skałami i jaskiniami ( Diabelskie Mosty, skała z Krzyżem, Grota Niedźwiedzia). Uczestnicy wycieczki obejrzeli również pozostałości dawnego grodziska z VIII-IX wieku – Osiedle Wały i ruiny zamku w Ostrężniku.

W drodze do Schroniska Młodzieżowego w Siedlcu wszyscy podziwiali wizytówkę okolicy – wapienny ostaniec Bramę Twardowskiego.

Po całodziennej wędrówce wszyscy zasiedli przy ognisku. Pieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie.

Drugiego dnia zwiedzano najbliższą okolicę schroniska – jaskinię na Dupce, skałę Pudel i największą atrakcję okolicy Pustynię Siedlecką.

Te dwa dni bardzo szybko minęły i trzeba było wracać do szkolnej rzeczywistości.

Zobacz zdjęcia

 01-10-2015 


Dzień Chłopaka

30 września – jak co roku – dziewczynki z naszej szkoły uczciły święto wszystkich chłopców. Złożyły swoim kolegom najlepsze życzenia oraz obdarowały ich upominkami.

Z tej okazji w klasach przygotowano poczęstunki oraz zorganizowano konkursy i zabawy. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów na ogólnoszkolną dyskotekę, podczas której spośród uczniów klas IV – VI wybrano Superchłopaka 2015.

Do rywalizacji stanęło dziewiętnastu chłopców, których kandydatury do tego tytułu zgłosiły  koleżanki z klas. Zwyciężył uczeń klasy VIB, Mateusz Ziołkowski, który cieszył się największym uznaniem głosujących dziewczynek.

 

 30-09-2015 


Nasz udział w Festiwalu Pięknego Czytania

29 września 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się IV edycja Festiwalu Pięknego Czytania organizowanego przez współpracujące ze sobą biblioteki w Ładzicach i Radomsku. W kategorii klas IV – VI rywalizowało ze sobą 50 uczestników z różnych szkół podstawowych. Wśród nich były także uczennice naszej szkoły: Iga Krynke  - kl. IV B i Klaudia Dzięburska -  kl. IV B, przygotowane do konkursu przez p. Małgorzatę Terlicką.  Dziewczynki pięknie czytały fragmenty „Akademii pana Kleksa” (K. Dzięburska) i „O krasnoludkach i sierotce Marysi” (I. Krynke). Z konkursu wróciły z dyplomami.

  

 29-09-2015 


28 września uczniowie klas piątych udali się do Częstochowy. Głównym celem ich wyjazdu był seans w kinie Cinema City. Obejrzeli współczesną polską komedię pt. „Klub Włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima”. Jest ona oparta na motywach z powieści Edmunda Niziurskiego.

Po projekcji filmu piątoklasiści zwiedzili Muzeum Zapałek, w którym pan przewodnik zapoznał ich z procesem produkcji zapałek. Obejrzeli również wnętrza fabryki, rzeźby z jednej zapałki oraz wystawę etykiet z pudełek na zapałki.

 

 

     

 

 22-09-2015 


Wycieczka do lasu

21 września uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę ścieżką edukacyjną w Leśnictwie Strzałków.

Pod przewodnictwem pań leśniczych rozpoznawali wiele gatunków drzew, roślin i zwierząt. Poznali mnóstwo ciekawostek przyrodniczych dotyczących życia zwierząt oraz rozpoznawali ich tropy.

Podczas zajęć w terenie dzieci odwiedziły również szkółkę leśną, gdzie zobaczyły, w jaki sposób hoduje się kilkanaście gatunków drzew leśnych. Miłym akcentem było przygotowanie przez leśników upominków oraz ogniska dla uczniów.

Wycieczka po lesie okazała się niezwykle atrakcyjna i piękna,        a uczniowie miło wspominają te zajęcia.

    

 18-09-2015 


Sprzątanie świata

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Wyprawa – poprawa”. W jej ramach uczniowie klas IV – VI wraz z opiekunami 18 września wyruszyli porządkować teren wokół budynku szkolnego. Sprzątanie zostało poprzedzone pogadankami w klasach na temat zanieczyszczenia przyrody i jej roli w życiu człowieka.

Zajęcia o tematyce ekologicznej mieli również młodsi uczniowie.

 

 02-09-2015 


Witaj szkoło!

1 września mury naszej szkoły znów wypełniły się uczniowskim gwarem. Rok szkolny 2015/2016 został rozpoczęty. Z tej okazji w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, przedszkolaki, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Po części oficjalnej – wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz przemówieniach pani dyrektor Lidii Kowalczyk oraz pani wójt Wioletty Pichit – wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych.

Powakacyjne zmiany

Po wakacjach uczniów przywitał odnowiony i zmodernizowany budynek szkolny. Podczas przerwy w nauce wykonano wiele prac remontowych, pomalowano sale lekcyjne, zbudowano chodnik zewnętrzny do oddziałów przedszkolnych. Swoją lokalizację i wygląd zmieniły biblioteka oraz świetlica szkolna.

Zmiany te były konieczne w związku z powstaniem oddziału przedszkolnego dla czterolatków. Fundusze na ten cel oraz doposażenie działających już wcześniej oddziałów dla dzieci pięcioletnich pozyskała Gmina Ładzice w ramach projektu „Małe przedszkole – wielka radość”. Dzięki temu doposażone zostały dwa place zabaw, dostosowano toalety do potrzeb przedszkolaków oraz zakupiono m.in. meble, pomoce dydaktyczne, zabawki, artykuły plastyczne.

 29-08-2015 


Do szkoły wracać czas

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w sali gimnastycznej 1 września o godz. 9.00. Uroczystość zostanie poprzedzona mszą świętą odprawioną w miejscowym kościele o godz. 8.15.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 - 28 - 29 30 31 32