Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 - 30 - 31

 02-04-2015 


 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości,
radosnego, wiosennego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół 
wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Samorządowym, Partnerom oraz Gościom  odwiedzającym naszą stronę życzy Dyrekcja Szkoły. 

 26-03-2015 


Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

W dniach 9 - 24 marca w naszej szkole odbyły się „Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej".

Podczas nich wyłoniono najskuteczniejszego strzelca (Adam Janas z VIB – 15 goli), najlepszego bramkarza (Łukasz Majak, VIB) oraz najlepszego obrońcę (Weronika Kaczmarek, VIA). Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Adrian Olczyk z VIB.

Mistrzem szkoły została klasa VIA, która po konkursie rzutów karnych pokonała faworyta, klasę VIB. W meczu o trzecie miejsce VA pokonała (również po rzutach karnych) klasę VB.

Organizatorem Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej był Jacek Prajs.

 22-03-2015 


Witaj wiosno

W piątek, 20 marca, uczniowie naszej szkoły w miłej atmosferze przywitali nadejście astronomicznej wiosny. Cały dzień upłynął pod znakiem konkursów i zabaw. Każdego ucznia odwiedziły: Pani Wiosna i Pani Zima, które częstowały wszystkich cukierkami oraz roznosiły listy w Wiosennej Poczcie Dobrych Życzeń. W ich role wcieliły się uczennice klasy VIA: Marika Jabłońska i Magdalena Knosała.

Już o godzinie 8.00 uczniowie klas starszych mieli okazję przekonać się, jak to jest być nauczycielem, ponieważ zastąpili swoich wychowawców i prowadzili pierwszą lekcję.

 Uczniowie każdej klasy zrobili Marzannę – symbol odchodzącej zimy. Najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone słodkim upominkiem. Wiosenną atmosferę podsyciły różnorodne atrakcyjne i artystyczne fryzury na głowach uczniów i uczennic oraz barwne stroje kojarzące się z nadchodzącą porą roku.

Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie rywalizowali w rozgrywkach sportowych (przeprowadzonych przez pana Jacka Prajsa) oraz robili wiosenne apetycznie wyglądające kanapki i sałatki.

Na koniec wszyscy mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności w Wiosennym Turnieju „Mam talent”. Uczniowie prezentowali wiersze, piosenki oraz tańce, które bardzo podobały się zarówno publiczności jak i jury.

Organizatorami Dnia Wiosny były nauczycielki: Anna Bedlechowicz, Anna Klekowska, Beata Siemińska oraz Anna Zygma.

Zobacz zdjęcia

 05-03-2015 


Z wizytą w gimnazjum

W środę 4 marca szóstoklasiści odwiedzili Publiczne Gimnazjum w Radziechowicach. Z dużym zaciekawieniem oglądali swoją przyszłą szkołę. Gimnazjaliści zaprezentowali kilka utworów muzycznych w wykonaniu chóru szkolnego, pokaz tańców oraz prace wykonane na zajęciach koła plastycznego. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się lekcje pokazowe z chemii (w nowej ekopracowni) i fizyki. Doświadczenia i reakcje chemiczne przeprowadzone przez starszych kolegów zaciekawiły wszystkich.

Na koniec wizyty, po słodkim poczęstunku,  zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych w przedstawieniu ekologicznym.

Szóstoklasiści nie mogą się już doczekać, kiedy zostaną uczniami gimnazjum w Radziechowicach.

  

 05-03-2015 


W tajemniczej krainie krasnali

3 marca uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych obejrzeli w Miejskim Domu Kultury w Radomsku baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali”. Bohaterowie przedstawienia (skrzaty, smerfy, krasnoludki, czarownica, zły troll oraz niedźwiadek miodojadek) w zabawny sposób przedstawili dzieciom muzyczną opowieść pełną wesołych piosenek. Zabawa nie ograniczała się tylko do obejrzenia spektaklu, ponieważ organizowane były konkursy, w których brali udział również uczniowie naszej szkoły. Na zakończenie przedstawienia bajkowe postacie rozlosowały wśród widzów nagrody. Trzy z nich trafiły do uczniów z Jedlna.

 05-03-2015 


Wokalne występy

27 lutego w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się przegląd piosenki „Mikrofon 2015”. W kategorii uczniów szkół podstawowych zgłosiło się około pięćdziesięcioro uczestników. Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki: Zosia Ciszewska z klasy VA oraz Kinga Krynke z klasy IVB przygotowane przez panią Małgorzatę Terlicką.

 01-03-2015 


Dzień Bezpiecznego Internetu

25 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowanego przez panią Annę Bedlechowicz i panią Beatę Siemińską. Podzieleni na trzy grupy wiekowe obejrzeli krótkie filmy, których bohaterowie pokazywali, jakich zasad należy przestrzegać surfując po sieci Internet.  Dowiedzieli się, że nie powinni zamieszczać w sieci m.in. swoich danych osobowych i zdjęć. Uświadomili sobie, że Internet może być źródłem cyberprzemocy oraz kpin ze strony kolegów. Otrzymali wskazówki dotyczące tego, do kogo mogą się zwrócić w przypadku jakichkolwiek problemów wynikających z korzystania przez nich z Internetu.

Najmłodsi uczniowie mogli wykazać się wiedzą odpowiadając na pytania dotyczące obejrzanych przez nich kreskówek.

 Ponadto rozstrzygnięto przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych konkurs na prezentację multimedialną pt.  „Bezpieczny Internet”.

 01-03-2015 


Lekcja otwarta z języka angielskiego

29 stycznia 2015 roku odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z języka angielskiego, przeprowadzone przez panią Anetę Widmajer-Nitę. Podczas nich uczniowie z klas IIa i IIb, należący do kółka języka angielskiego, zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pt. „The Busy Town”. Jego tematem było bezpieczeństwo na drodze. Po występie rodzice i uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek.

  

 05-02-2015 


Bezpieczne ferie

Tuż przed feriami zimowymi naszą szkołę odwiedził policjant z komisariatu w Lgocie Wielkiej, aby przypomnieć uczniom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zimowego wypoczynku.
Ponadto uczniowie klasy IIa i Vb wraz z opiekunami  Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa - panią Jolantą Modlińską i panią Urszulą Rak przygotowali program artystyczny, w którym w zabawny sposób pokazali, jak można bezpiecznie bawić się na śniegu i lodowisku.

 05-02-2015 


Pierwszaki czytelnikami

27 stycznia uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci  do grona czytelników biblioteki szkolnej.

W tym dniu odwiedzili po raz pierwszy bibliotekę, w której złożyli uroczyste przyrzeczenie dbania o książki. Przed tym ważnym wydarzeniem ich starsi koledzy i koleżanki z klas czwartych przedstawili im program artystyczny, w którym wcielili się w bajkowe postacie, przybliżając im czarodziejski świat książek. Pierwszoklasistów odwiedził m.in. Kot w Butach, Koszałek Opałek, Kaczka Dziwaczka oraz Królowa Książka, która przekazała dzieciom rady dotyczące szanowania książek.

Na zakończenie pierwszaki otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz wypożyczyły pierwsze egzemplarze z księgozbioru biblioteki szkolnej.

Uroczystość zorganizowały: pani Anna Bedlechowicz i pani Lidia Kluczna.

 

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 - 30 - 31