Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 - 30 - 31 32

 02-06-2015 


Wycieczka w Bieszczady

W dniach 27-29.05.2015 uczniowie naszej szkoły (kl. IVB, VB, VIB, VIA) odwiedzili Bieszczady.
Pierwszego dnia mieli okazję zwiedzić Sandomierz oraz Zespół zamkowo-pałacowy, Powozownie i Stajnie w Łańcucie.
Drugiego dnia odbyła się całodzienna wycieczka"Pętlą Bieszczadzką". Uczniowie zwiedzili miejscowości: Baligród, Jabłonki, Cisna, Ustrzyki Górne. Podziwiali przepiękną panoramę na najwyższe szczyty Bieszczad.
W trzecim dniu uczniowie odbyli spacer po koronie zapory wodnej (dł. 644m) w Solinie; rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Zwiedzili kamieniołom w Bóbrce, zaporę wodną i Ogród Biblijny w Myczkowcach. Odwiedzili "Centrum Kultury Ekumenicznej" - miniatury drewnianych cerkwi i kościółków karpakich
Wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych.

Zobacz zdjęcia

 28-05-2015 


Przedstawienie z morałem

28 maja w naszej szkole gościli artyści teatrzyku kukiełkowego „Tomcio” z Nowego Sącza. Przedstawili spektakl pt. „Krowa Kłamczucha”.

Opowiadał on historię niesfornej krowy, która okłamywała swoich bliskich. Za niewłaściwe uczynki spotkała ją kara. Krowa zrozumiała, że źle się dotychczas zachowywała, przeprosiła najbliższych i zmieniła swoje postępowanie.

Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, które wywołały uśmiech na twarzach uczniów i nauczycieli, zawierało przede wszystkim naukę, że nie wolno okłamywać innych i zachowywać się wobec nich niegrzecznie.

 24-05-2015 


Wiemy wszystko o powodziach

Od 23 marca do 19 maja 2015r. w naszej szkole został przeprowadzony projekt edukacyjny pt. ,,Na powódź mam plan”.

Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich, trzecich, piątych i szóstych. Jego opiekunami były: pani Urszula Rak i pani Jolanta Modlińska.

W ramach projektu odbyły się m.in. zajęcia z ochrony przeciwpowodziowej, pokaz multimedialny dotyczący zjawiska powodzi oraz konkurs plastyczny (zobacz wyniki). Wykonano ścienną gazetkę informacyjną oraz zorganizowano spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie opracowali również Rodzinny plan powodziowy”.

Zajęcia były dostosowane do wieku uczniów. Liczne gry i zabawy stosowane podczas projektu przełożyły się na duże zainteresowanie wśród uczniów daną tematyką. Dzięki podjętym działaniom uczniowie zdobyli wiedzę w zakresie indywidualnego przygotowania się do powodzi i zmniejszenia strat powodziowych w gospodarstwach domowych. Ponadto został podniesiony poziom wiedzy całego środowiska na temat prewencji powodziowej.

Zobacz zdjęcia

 19-05-2015 


Wycieczka pierwszaków

18 maja uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w Katowicach i w Radzionkowie. 

Zwiedzili Muzeum Chleba, w którym dowiedzieli się wszystkiego o tym najważniejszym dla ludzi pokarmie. Poznali sposób jego wytwarzania, tradycje z nim związane, narzędzia i maszyny potrzebne do jego wypieku. Uczestniczyli w lekcji w muzealnej klasie oraz w procesie wypieku pieczywa.

Natomiast w Katowicach, w nowoczesnym kinie IMAX, obejrzeli film trójwymiarowy pt. „Lemury z Madagaskaru”.

Do domu wrócili pełni wrażeń i emocji, których dostarczył im ten wyjazd.

Zobacz zdjęcia

 17-05-2015 


Zwiedziliśmy Sandomierz i Zamek Krzyżtopór

15 maja uczniowie klas: IVA, VA, VIA i VIB byli na wycieczce w Sandomierzu.

Po drodze, w miejscowości Ujazd, zwiedzili ruiny XVII - wiecznego zamku rodu Ossolińskich Krzyżtopór. Konstrukcja tej budowli jest odzwierciedleniem roku kalendarzowego.

W Sandomierzu uczestnicy wycieczki (po krótkim spacerze wokół Katedry i poznaniu historii miasta opowiedzianej przez panią przewodnik) udali się na rejs statkiem po Wiśle.

Następnie uczniowie zobaczyli najbardziej znane i charakterystyczne dla tego miasta miejsca – Podziemną Trasę Turystyczną, Wąwóz Królowej Jadwigi, Wąwóz św. Jakuba, Furtę Dominikańską zwaną „Igielnym Uchem”,  Kościół św. Jakuba oraz Rynek Starego Miasta.

Uczniowie poznali kilka legend związanych ze zwiedzanymi miejscami. Wszyscy dobrze się bawili i wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

Zobacz zdjęcia

 17-05-2015 


Historia w kolorach

Instytut Pamięci Narodowej w ramach projektu „Historia w kolorach” wydał puzzle „Polak mały”, które trafiły także do naszej szkoły. Uczniowie klas czwartych wypróbowali je już podczas zajęć dodatkowych. Ułożyli polskie godło oraz słowa „Mazurka Dąbrowskiego”.

 14-05-2015 


Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej

Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy VIA, drugie  - VIB, trzecie – VB. Na czwartej pozycji uplasował się zespół z klasy IVB.

Najlepszym strzelcem mistrzostw została Weronika Nowicka z klasy VB, która strzeliła 35 goli. Najlepszym bramkarzem została Daria Kotala z VIA, a najlepszą zawodniczką Marta Olczyk z klasy VIA.

Mistrzostwa szkoły w piłce ręcznej przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Prajs.

 11-05-2015 


Wycieczka po Warszawie

Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły uczestniczyli  7 maja w wycieczce  do Warszawy. Odwiedzili lotnisko im. Fryderyka Chopina, poznając funkcjonowanie portu lotniczego. Zwiedzili Łazienki Królewskie i  Pałac na Wyspie. Zobaczyli najpiękniejsze zabytki Starego Miasta. Zwiedzili  Zamek Królewski - apartamenty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na końcu - uczniowie z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki, oglądali panoramę Warszawy z nowoczesnymi wieżowcami.

Wycieczka była bardzo udana i wspomnienia pozostaną na długo.

Zobacz zdjęcia

 30-04-2015 


WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

30 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV B i V A zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Przypomnieli młodszym i starszym kolegom o ważnych dla Polski wydarzeniach z XVIII w. Klimat tamtej epoki przybliżyły nam nie tylko wiersze patriotyczne, piosenki o Polsce, ale także piękne stroje, wykonane przez rodziców. Na koniec uroczystości, po odśpiewaniu piosenki „Żeby Polska była Polską”  nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Uroczysta akademia została przygotowana przez panią Lidię Kluczną i panią Małgorzatę Terlicką.

 30-04-2015 


Dzień Ziemi

27 kwietnia 2015 roku odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Program artystyczny pt. „Chrońmy przyrodę” przedstawili uczniowie klasy IVA przygotowani przez panią Małgorzatę Krakowską – Rek.

Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań ekologicznych w najbliższym otoczeniu oraz rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego.

 

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 - 30 - 31 32