Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 - 31 -

 05-03-2015 


W tajemniczej krainie krasnali

3 marca uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych obejrzeli w Miejskim Domu Kultury w Radomsku baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali”. Bohaterowie przedstawienia (skrzaty, smerfy, krasnoludki, czarownica, zły troll oraz niedźwiadek miodojadek) w zabawny sposób przedstawili dzieciom muzyczną opowieść pełną wesołych piosenek. Zabawa nie ograniczała się tylko do obejrzenia spektaklu, ponieważ organizowane były konkursy, w których brali udział również uczniowie naszej szkoły. Na zakończenie przedstawienia bajkowe postacie rozlosowały wśród widzów nagrody. Trzy z nich trafiły do uczniów z Jedlna.

 05-03-2015 


Wokalne występy

27 lutego w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się przegląd piosenki „Mikrofon 2015”. W kategorii uczniów szkół podstawowych zgłosiło się około pięćdziesięcioro uczestników. Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki: Zosia Ciszewska z klasy VA oraz Kinga Krynke z klasy IVB przygotowane przez panią Małgorzatę Terlicką.

 01-03-2015 


Dzień Bezpiecznego Internetu

25 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowanego przez panią Annę Bedlechowicz i panią Beatę Siemińską. Podzieleni na trzy grupy wiekowe obejrzeli krótkie filmy, których bohaterowie pokazywali, jakich zasad należy przestrzegać surfując po sieci Internet.  Dowiedzieli się, że nie powinni zamieszczać w sieci m.in. swoich danych osobowych i zdjęć. Uświadomili sobie, że Internet może być źródłem cyberprzemocy oraz kpin ze strony kolegów. Otrzymali wskazówki dotyczące tego, do kogo mogą się zwrócić w przypadku jakichkolwiek problemów wynikających z korzystania przez nich z Internetu.

Najmłodsi uczniowie mogli wykazać się wiedzą odpowiadając na pytania dotyczące obejrzanych przez nich kreskówek.

 Ponadto rozstrzygnięto przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych konkurs na prezentację multimedialną pt.  „Bezpieczny Internet”.

 01-03-2015 


Lekcja otwarta z języka angielskiego

29 stycznia 2015 roku odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z języka angielskiego, przeprowadzone przez panią Anetę Widmajer-Nitę. Podczas nich uczniowie z klas IIa i IIb, należący do kółka języka angielskiego, zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pt. „The Busy Town”. Jego tematem było bezpieczeństwo na drodze. Po występie rodzice i uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek.

  

 05-02-2015 


Bezpieczne ferie

Tuż przed feriami zimowymi naszą szkołę odwiedził policjant z komisariatu w Lgocie Wielkiej, aby przypomnieć uczniom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zimowego wypoczynku.
Ponadto uczniowie klasy IIa i Vb wraz z opiekunami  Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa - panią Jolantą Modlińską i panią Urszulą Rak przygotowali program artystyczny, w którym w zabawny sposób pokazali, jak można bezpiecznie bawić się na śniegu i lodowisku.

 05-02-2015 


Pierwszaki czytelnikami

27 stycznia uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci  do grona czytelników biblioteki szkolnej.

W tym dniu odwiedzili po raz pierwszy bibliotekę, w której złożyli uroczyste przyrzeczenie dbania o książki. Przed tym ważnym wydarzeniem ich starsi koledzy i koleżanki z klas czwartych przedstawili im program artystyczny, w którym wcielili się w bajkowe postacie, przybliżając im czarodziejski świat książek. Pierwszoklasistów odwiedził m.in. Kot w Butach, Koszałek Opałek, Kaczka Dziwaczka oraz Królowa Książka, która przekazała dzieciom rady dotyczące szanowania książek.

Na zakończenie pierwszaki otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz wypożyczyły pierwsze egzemplarze z księgozbioru biblioteki szkolnej.

Uroczystość zorganizowały: pani Anna Bedlechowicz i pani Lidia Kluczna.

 

 05-02-2015 


Dzień Babci i Dziadka

W sobotę, 24 stycznia, w naszej szkole odbyła się uroczystość celebrująca Dzień Babci i Dzień Dziadka. Na początku zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy IVb, Va, VIa i VIb pod kierunkiem pani Magdaleny Gałwy. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej młodzi artyści przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Wcielając się m.in. w role: Józefa, Maryi, pastuszków i Trzech Króli, przedstawili biblijną historię. Występ uatrakcyjniły kolędy oraz tańce im towarzyszące. Występ uczniów został nagrodzony przez publiczność dużymi brawami .

Po przedstawieniu Seniorzy zaczęli huczną zabawę w rytm muzyki granej przez zespół Las Vegas. Przy słodkim poczęstunku bawili się do późnych godzin wieczornych…

Zobacz więcej

 24-12-2014 


Życzenia

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Dyrekcja Szkoły życzy wszystkim Uczniom i Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom samorządowym, Partnerom oraz Gościom odwiedzającym naszą stronę - dużo zdrowia,  radości z Narodzenia Dzieciątka Bożego, życzliwości na świąteczne dni, a w Nowym nadchodzącym 2015 Roku niech Boże Dziecię obdarzy wszystkich pełnią swoich łask, radosnymi chwilami, spełnieniem najskrytszych pragnień.

 

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 - 31 -