Aktualności

Strona: 1 2 3 - 4 - 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 19-05-2020 


Obchody 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II

W ten szczególny dzień uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Im. Świętego Jana Pawła II przygotowali wspólnie z najbliższymi piękne dekoracje okien swoich domów dla swojego Patrona.    W ten sposób chcieli uczcić 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka, który był, jest i będzie bliski każdemu z nas.

Oto efekty ich pracy >>>

 

 17-05-2020 


18.05.1920r. -18.05.2020r.

100. rocznica urodzin Jana Pawła II –Patrona Szkoły Podstawowej w Jedlnie.

,,Tu w tym mieście  Wadowicach wszystko się zaczęło i życie się zaczęło i szkoła się zaczęła. Studia się zaczęły i teatr się zaczął. I kapłaństwo się zaczęło… ”

 

          Emilia i Karol Wojtyłowie mieszkali w Wadowicach, w pobliżu kościoła pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Byli ludźmi bardzo religijnymi. Ich dom wypełniony był książkami, świętymi obrazkami i rodzinnymi fotografiami. W takim właśnie otoczeniu przyszedł na świat 18 maja 1920 roku Karol Józef Wojtyła – przyszły papież, który po latach tak wspominał to wydarzenie:

 

„Muszę powiedzieć, że wówczas, 18 maja 1920 roku, /…/ o dziewiątej rano, nie było mnie jeszcze na świecie. Jak mi później powiedziano, urodziłem się po południu między piątą a szóstą. Mniej więcej w tym samym czasie, po południu między piątą a szóstą, tyle, że pięćdziesiąt lat później, zostałem wybrany na papieża”.

(Św. Jan Paweł II)

 

          Historia życia Karola Wojtyły to opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz wielkim patriocie. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania jest przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad wszelkimi różnicami.

          Mając Świętego Jana Pawła II za Patrona chcemy nieść Jego przesłanie pełne miłości i szacunku do drugiego człowieka.  Pozostając w swoich domach, włączmy się w świętowanie tej wyjątkowej rocznicy. Przyłączmy się do wolontariuszy z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy zapraszają do akcji #OknodlaJP2 i udekorujmy swoje okna na dzień 18 maja 2020 roku.

 11-05-2020 


Oskar na podium

Drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Razem z książką zostaję w domu”  zajął uczeń naszej szkoły, Oskar Langner z klasy V. W nagrodę otrzyma e-kartę podarunkową do realizacji w salonach Empik.

Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu książki lub swojej domowej biblioteczki poprzez fotografię. Komisję konkursową urzekło zdjęcie Oskara zatytułowane „Moje magiczne książkowe drzewo”.

 Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach filia w Dąbrowie Górniczej.

 28-04-2020 


2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku nie możemy wspólnie świętować, dlatego zachęcamy mieszkańców do stworzenia wirtualnej flagi. Bądźmy razem, ale zdalnie. Swoje zdjęcia z flagą lub elementami barw białej i czerwonej prosimy przesyłać do czwartku na adres: promocja@ladzice.pl.

Mogą to być fotografie z domu, ze spaceru, indywidualne lub rodzinne. Technika oraz format także pozostają dowolne. Prosimy jedynie, aby zawierały symbol naszej biało-czerwonej flagi. Inspiracją niech będzie zdjęcie pracowników Urzędu Gminy Ładzice.
Przesłanie zdjęcia na wyżej wymieniony adres e-mail jest jednoznaczne z wyrażaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych (załącznik opublikowany na www.ladzice.pl)

Anna Jadachowska-Dziebor

 18-03-2020 


Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną skutkującą zawieszeniem zajęć w oddziałach przedszkolnych i szkole, udostępniamy rodzicom możliwość skorzystania z rekrutacji elektronicznej. Uzupełnione dokumenty rekrutacyjne prosimy przesłać na skrzynkę mailową szkoły na adres pspjedlno@poczta.onet.pl  lub w formie skanów czy fotografii dokumentów. Po ustaniu zagrożenia  będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.

Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

Oddziały przedszkolne - kontynuacja

Zgłoszenie do klasy I

Wniosek o przyjęcie ucznia spoza obwodu

 12-03-2020 


U W A G A
Zajęcia w szkole będą zawieszone na 2 tygodnie (16-25 marca br.).
12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.
Od poniedziałku, 16 marca br., wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.Rodzicu,
ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze; zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny; jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny; rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz; śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,
pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe); przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki; odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela; przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Materiały ze strony MEN: www.gov.pl

 08-03-2020 


„Każdego dnia mówię coraz ładniej”

5 marca w naszej szkole odbyła się prezentacja wierszy przez dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne pod hasłem „Każdego dnia mówię coraz ładniej”.
W przeglądzie udział wzięły przedszkolaki, jak i uczniowie klas I-IV. Odświętnie ubrani artyści pięknie recytowali wierszyki logopedyczne, utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Przegląd miał na celu prezentacje umiejętności językowych przed szerszą publicznością.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, każdy występ był nagrodzony gromkimi brawami. Za swoje zdolności recytatorskie wszyscy uczniowie otrzymali odznaki, pamiątkowe dyplomy, a także upominki książkowe.
Jeszcze raz wszystkim występującym serdecznie gratulujemy !!!

 28-02-2020 


Pierwszaki czytelnikami

26 lutego uczniowie klasy pierwszej oficjalnie dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej.

W tym dniu złożyli uroczyste przyrzeczenie dbania o książki oraz zostali pasowani na czytelnika. Ponadto zostali zapoznani z zasadami korzystania ze szkolnej biblioteki. Dowiedzieli się również, jakie korzyści płyną z czytania i jak należy dbać o książki.

Uroczystość pasowania przygotowała i przeprowadziła pani Anna Bedlechowicz.

 25-02-2020 


Światowy Dzień Kota

obchodzony jest corocznie 17 lutego. Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi  na los porzuconych i bezdomnych kotów. Właśnie tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły obchodzili to nietypowe święto „Dzień Kota”. Niektórzy przeobrazili się w koty, doczepiając sobie uszy, wąsy i ogony.

 25-02-2020 


Zabawa karnawałowa

Karnawał to czas zabaw, balów, tańca i muzyki. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. Cieszą się, że mogą przebrać się w różne postaci, czasami tak pomysłowe i kolorowe, że trudno je poznać. 12 lutego na bal karnawałowy do naszej szkoły licznie przybyło wiele barwnych postaci z bajek i filmów. Były wśród nich min. wróżki, czarownice, królewny, piraci, policjanci, strażacy, rycerze, i inne. Wszyscy wyglądali pięknie i wspaniale czuli się w swoich przebraniach. Było głośno i wesoło. Wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów.

Podczas zabawy odbył się konkurs na najbardziej szaloną fryzurę karnawałową. Wszystkie fryzury były piękne, ale najwięcej głosów zdobyli uczniowie: Liliana Kiedrzynek, Julia Kiedrzynek, Szymon Dębiński, Magdalena Rybak, Klaudia Bednarska.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 2 3 - 4 - 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32