Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 - 7 - 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 05-10-2019 


Wycieczka do Puław i Kazimierza

3 października uczniowie klas IV, V i VI   wybrali się na wycieczkę do Puław i Kazimierza Dolnego.   Podczas krótkiego  pobytu w Puławach poznali historię zespołu pałacowo-parkowego należącego niegdyś do rodziny Czartoryskich. Duży wpływ na obecny kształt całego zespołu miała księżna Izabella Czartoryska, która „stworzyła” to miejsce na wzór ogrodu w stylu angielskim.  W pałacu obecnie mieści się IUNG (Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa).

 Następnie uczniowie udali si do pięknego Kazimierza, gdzie zwiedzili ruiny zamku, weszli na basztę, oraz Górę Trzech Krzyży. Poznali także historię przepięknych renesansowych kamienic braci Przybyłów.  Wszyscy byli oczarowani przepięknymi widokami i zrobili wiele pamiątkowych zdjęć.

Niewątpliwą atrakcją wycieczki  był rejs statkiem po Wiśle.

Na zakończenie nasi uczniowie odwiedzili  „Wąwóz korzeniowy”. Idąc cienistą dolinką podziwiali niebywale strome lessowe ściany, wijące się po nich korzenie o niezwykłych, niemal fantastycznych kształtach przypominające żywe rzeźby.

Do domów wszyscy wrócili pełni wrażeń i pamiątek.

Zobacz zdjęcia

 02-10-2019 


Bezpłatna infolinia

1 października została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

 Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Czytaj więcej >>>

 02-10-2019 


Pięknie czytali

Drugie miejsce i tytuł wicemistrza czytania podczas tegorocznej, ósmej już edycji Festiwalu Pięknego Czytania, zdobyła Zofia Maligłówka z klasy VI. Uczennica czytała fragment powieści Ewy Nowak „Yellow Bahama w prążki”.

Festiwal odbył się 27 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Jego organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach, a patronują mu Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Urząd Miasta w Radomsku, radomszczańskie Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy w Ładzicach.

Uczniowie czytali fragmenty prozy polskiej. Oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV – VI i lasy VII – VIII. Naszą szkołę w kategorii uczniów młodszych (oprócz Zosi) reprezentował Norbert Gościński, a w kategorii starszej – Filip Prajs i Klaudia Osumek.

Więcej zdjęć

 01-10-2019 


DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. To wyjątkowy dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla wszystkich uczniów. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach. Wszyscy bawili się  znakomicie, zarówno dziewczynki jak i chłopcy prezentowali swoje taneczne umiejętności na parkiecie.

Wszystkim chłopcom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!

Zobacz zdjęcia

 28-09-2019 


„…LUDZIE WYGLĄDAJĄ ŁADNIEJ,

GDY SIĘ UŚMIECHAJĄ”.

26 września uczniowie klas IV-VI obejrzeli niezwykle widowiskowy spektakl muzyczny w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie - scenariusz  oparty na kanwie jednej z najpiękniejszych powieści Frances Hodgson Burnett  „Tajemniczy ogród”. Uczniowie uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych mieli możliwość poznania elementów składających się na spektakl teatralny - gra aktorska, dekoracje, rekwizyty, charakteryzacja, muzyka. Pod wpływem  wrażeń i emocji odkrywali pokłady własnego tajemniczego świata.

Opiekunami wyjazdu do teatru były: p. J. Modlińska, p. A. Widmajer-Nita, p. A. Klekowska.

 28-09-2019 


BEZPIECZNY UCZEŃ

W środę 25 września  pod tym hasłem odbyło się w naszej szkole spotkanie z młodszym aspirantem R.Starosteckim z Posterunku Policji w Lgocie Wielkiej. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-VIII, a następnie  przedszkolaki. Policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się ucznia w drodze do i ze szkoły. Zwrócił również uwagę na właściwe zachowania uczniów w szkole oraz rozsądne korzystanie z różnych portali społecznościowych.

 24-09-2019 


Sprzątanie Świata

23 września w naszej szkole odbyła się coroczna  akcja „Sprzątania Świata”, która na stałe wpisała się w harmonogram imprez szkolnych. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. W słoneczne przedpołudnie uczniowie naszej szkoły ochoczo zabrali się  do porządkowania terenu wokół budynku.

Z okazji akcji „Sprzątania Świata” odbyła się III edycja konkursu na Ekostrój. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić oryginalny strój wykonany z różnorodnych materiałów: papieru, folii, plastikowych nakrętek, gazet, pudełek i innych odpadów. Liczyła się pomysłowość, inwencja twórcza, prezentacja stroju oraz ilość zużytych materiałów, które można wykorzystać ponownie. Stroje były niezwykle pomysłowe, podobały się pozostałym uczniom, a modelki i modele zostali nagrodzeni oklaskami. W kategorii klas młodszych zwyciężył Damian Sowala – uczeń klasy pierwszej. Miejsce drugie przypadło Julii Ziółkowskiej (kl.I), natomiast miejsce trzecie otrzymał Kacper Kowalski – uczeń klasy III. Wyróżnienie trafiło  do Karoliny Wójcik, uczennicy kl. I.

W kategorii klas starszych pierwsze miejsce zajęła Zosia Maligłówka (kl.VI). Miejsce drugie otrzymał Olek Maligłówka (kl. V), natomiast trzecie miejsce przypadło Joannie Witkowskiej (kl. VIII).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Zobacz zdjęcia

 18-09-2019 


Międzynarodowy Dzień Kropki

Nasza szkoła w dniu 16 września, po raz kolejny obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia, działania.

Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, tylko czasem trudno go w sobie odkryć. Dzień Kropki jest dobrym czasem na uświadomienie sobie tego faktu.

W tym dniu nasze ubrania i nie tylko, wypełnione były kolorowymi kropkami. Wszyscy wspaniale bawiliśmy się przy tworzeniu fantazyjnych obrazów z kropek.

Zobacz zdjęcia

 29-08-2019 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
8.00 - msza święta,
9.00 - uroczysta inauguracja roku szkolnego w sali gimnastycznej

 

Dowóz uczniów na godzinę 9:00

BUS

Ładzice – godzina 7:40

Radziechowice Drugie – godzina 7:43

Radziechowice Pierwsze – godzina 7:45

Adamów – godzina 7:55

Jankowice – godzina 8:15

Zakrzówek Szlachecki – godzina 8:18

Borki – godzina 8:20

 

AUTOBUS

Wola Jedlińska (wola pola)– godzina 8:00

Wola Jedlińska ( stara szkoła )- godzina 8:02

Wola Jedlińska (park)- godzina 8:05

Wola Jedlińska (kapliczka)- godzina 8:08

Jedlno Drugie (remiza)- godzina 8:15

 

ODWOZY UCZNIÓW Z PSP JEDLNO

 

Autobus :

Jedlno Drugie – godzina 10:00

Wola Jedlińska – godzina 10:15

BUS:

Jankowice, Zakrzówek Szlachecki. Borki – godzina 10:00

Adamów, Radziechowice, Ładzice – godzina 10:30

 03-07-2019 


STYPENDIA WÓJTA GMINY ŁADZICE >>>

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH >>>

OŚWIADCZENIE >>>

WNIOSEK >>>

Strona: 1 2 3 4 5 6 - 7 - 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32