Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 - 8 - 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

 24-06-2019 


Czas jak rzeka płynie

19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019. Po raz pierwszy mury naszej szkoły opuścili absolwenci klas ósmych. To oni w tym dniu zatańczyli poloneza, przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom, złożyli ślubowanie, odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, pożegnali wszystkich programem artystycznym, podziękowali dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i pracownikom obsługi i administracji. Przede wszystkim do nich były skierowane słowa pani dyrektor, Lidii Kowalczyk, która ich życie metaforycznie zobrazowała za pomocą wędrówki.

Na uroczystość przybyli również przedstawiciele władz gminnych, na czele z panem wójtem Krzysztofem Ciupińskim, który podziękował nauczycielom za trud włożony w nauczanie, a uczniom życzył udanego wypoczynku wakacyjnego.

Pracownikom szkoły za ośmioletnią edukację dzieci w imieniu rodziców absolwentów podziękował pan Grzegorz Maligłówka.

Następnie przyszedł czas na podsumowanie całorocznej pracy – wręczenie nagród uczniom otrzymującym świadectwo z wyróżnieniem oraz tym, którzy wykazali się wyjątkową sumiennością i stuprocentowym uczestnictwem w zajęciach lekcyjnych. Podziękowania za całoroczną współpracę z rąk pani dyrektor otrzymali również rodzice.

Uroczystość zakończyła się tradycyjnie spotkaniami uczniów z wychowawcami w klasach.

 16-06-2019 


Bezpiecznie na wakacje!

W ramach  akcji „Bezpieczny tydzień w szkole”  uczniowie klas czwartych zdobywali pierwsze „małe prawo jazdy”, rozwiązywali test dotyczący przepisów ruchu drogowego. Praktyczny egzamin na kartę rowerową (pokonywanie toru przeszkód) odbył się w obecności pracownika WORD-u z Piotrkowa Trybunalskiego.

Kolejnym działaniem akcji było spotkanie pani pielęgniarki D. Lichoty z uczniami kl. I-III, V i VI, podczas którego przeprowadziła pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, zwracając szczególną uwagę na właściwe zachowanie się w różnych sytuacjach: nad wodą, w lesie, w sadzie, na drodze.

Przedstawiciel Posterunku Policji w Lgocie Wielkiej młodszy aspirant W. Wawrzyniak w trakcie prelekcji dla uczniów klas I-VIII i przedszkolaków przypomniał „ABC bezpiecznych wakacji”:

- bezpiecznie nad zbiornikami wodnymi, na plaży,

- korzystanie z kąpieli słonecznych,

- rozwaga w czasie wędrówek górskich,

- przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jako piesi, rowerzyści,

- cyberprzemoc wśród nastolatków.

Dzieci z  kl. IV-VI wykonały plakaty promujące bezpieczne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, które stanowią dekorację tablicy Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa.

Akcję przeprowadziły: p. U. Rak i p. J. Modlińska.

 14-06-2019 


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI

„Moja rodzina”

12 czerwca odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Piosenki pod hasłem „Moja rodzina”. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z  naszej gminy, którzy występowali w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-III i IV-VIII.

Wszyscy zaprezentowali piękne i wzruszające piosenki w języku polskim o tematyce rodzinnej. Jury oceniało: atrakcyjność repertuaru, ciekawą interpretację utworu, poprawność wykonania, muzykalność i warunki głosowe oraz ogólne wrażenia artystyczne. Po burzliwych obradach komisja wyłoniła zwycięzców:

Kategoria klas I-III

I miejsce- Julia Kuś

II miejsce- Marta Łysik

III miejsce- Karina Kowalik

Kategoria klas IV-VIII

I miejsce- Klaudia Grzesiczak

II miejsce- Weronika Maligłówka

III miejsce- Zofia Maligłówka

 

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 13-06-2019 


W maju uczniowie naszej szkoły zwiedzili Kraków oraz Wieliczkę. Spacerkiem udali się pod Wzgórze Wawelskie, gdzie podziwiali dziedziniec Zamku Królewskiego. Następnie Smoczą Jamą przeszli pod pomnik Smoka Wawelskiego. Podczas spaceru po Starym Mieście i Rynku uczniowie zakupili pamiątki. O godz. 12.00 wszyscy wysłuchali hejnału z wieży kościoła Mariackiego. Po jego odegraniu trębacz pomachał wszystkim zebranym, co sprawiło dzieciakom ogromną radość.

Kolejną atrakcją wycieczki było przejście Podziemną Trasą Turystyczną Kopalni Soli w Wieliczce. Zwiedzanie  blisko 2 km korytarzy solnych i komór dostarczyło wszystkim niesamowitych wrażeń.  Uczniowie podziwiali podziemne jeziora i unikalne kaplice z rzeźbami i płaskorzeźbami solnymi.

Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich jej uczestników.

 12-06-2019 


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca

8.00 – msza święta w kościele parafialnym,

9.30 – ogólnoszkolne zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w sali gimnastycznej

 

DOWOZY NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

AUTOBUS

7:05 JANKOWICE, ZAKRZÓWEK SZLACHECKI, BORKI

7:15 JEDLNO II

7:30 RADZIECHOWICE I

7:35 RADZIECHOWICE II

7:40 ŁADZICE

7:45 WOLA JEDLIŃSKA (STARA SZKOŁA)

 

BUS

7:35 ADAMÓW

7:40 WOLA JEDLIŃSKA (PARK, KAPLICZKA)

 

ODWOZY Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

 

AUTOBUS

11:00 WOLA JEDLINSKA, ADAMÓW, RADZIECHOWICE, ŁADZICE

 

BUS

11:00 JEDLNO II, BORKI, ZAKRZÓWEK SZLACHECKI, JANKOWICE, BRODOWE

 07-06-2019 


31 maja uczniowie z klasy V, VIB, VII, VIIIA i VIIIB uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

Zwiedzanie rozpoczęli od Świętokrzyskiego Parku Narodowego: wjazdu kolejką na górę Święty Krzyż, obejrzenia unikatowych gołoborzy oraz poznania historii i architektury klasztoru opactwa benedyktynów. Następnie odwiedzili odrestaurowane ruiny zamku w Chęcinach. Ostatnim punktem wycieczki był rezerwat geologiczny Kadzielnia.

Zobacz zdjęcia

 23-05-2019 


Pełna miska dla schroniska

W dniu 22 maja uczniowie odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku. Powodem wizyty było przekazanie zebranych darów, w postaci karmy dla psów i kotów, które dzieci systematycznie przynosiły w ramach szkolnej akcji „Pełna miska dla schroniska.” Celem akcji jest kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów z klas IV-VII wzięło udział w tej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.

Po terenie schroniska oprowadził nas jego pracownik, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta i opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, o tym, jakie są psie zwyczaje. Najważniejszą lekcją dla uczniów będzie to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Aby wiedziały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek  opieki i troski o słabszą istotę.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta, jednak najbardziej ucieszyły się, kiedy mogły pogłaskać czy przytulić małe szczeniaczki. Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

Ta wizyta to dobry przykład tego, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt, by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwiać i wpajać chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli co rok wspomagać zwierzęta w miarę naszych możliwości.

Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!! Dziękujemy także w imieniu zwierząt, którym z pewnością smakołyki przypadną do gustu.

 19-05-2019 


W dniach 8-10 maja 2019 czterdziestojednoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunkami udała się na wycieczkę w Kotlinę Jeleniogórską.

Pierwszym punktem programu był Zamek Książ - największy zamek na Dolnym Śląsku. Uczniowie zobaczyli tam zabytkowe wnętrza, tarasy zamkowe oraz park. Dalszym celem naszej wycieczki był urokliwy Wodospad Szklarki - najbardziej znany wodospad w polskiej części Karkonoszy położony na wysokości 525m n.p.m.

Drugiego dnia wcześnie rano udaliśmy się do Drezna. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczyliśmy m.in. Zamek Rezydencyjny książąt Saksonii, Katedrę Św. Trójcy, Frauenkirche - symbol odbudowującego się Drezna.

Na trasie naszej wycieczki nie zabrakło zespołu pałacowego Zwinger ze słynnym obrazem ,,Madonny Sykstyńskiej”.

W trzecim dniu zwiedziliśmy największą atrakcję Karpacza - średniowieczną, drewnianą świątynię Wang, zbudowaną w XII w.

Następnie udaliśmy się do schroniska Samotnia. Pieszą wycieczkę rozpoczęliśmy obok świątyni Wang. Z tego miejsca niebieskim szlakiem udaliśmy się do popularnego schroniska. Początkowa część szlaku cechowała się dość stromym podejściem i w większości biegła w lesie. Po ok dwóch godzinach marszu pojawił się cel naszej wycieczki - Mały Staw, który otoczony był z trzech stron górującymi ponad nim ścianami skalnymi. Z małej polany położonej tuż nad jeziorem obok schroniska mogliśmy podziwiać wspaniałe krajobrazy Małego Kotła. Na okolicznych zboczach nie brakowało śniegu. Droga powrotna do Karpacza była stroma, ale również urokliwa.

Humory wszystkim dopisywały, więc wycieczkę należy zaliczyć do bardzo udanych.

Zobacz zdjęcia

 13-05-2019 


Drugoklasiści w bibliotece

13 maja uczniowie klasy drugiej odwiedzili Gminą Bibliotekę Publiczną w Ładzicach.

Pani kierownik, Elżbieta Kowalska, zapoznała ich z obszarami działalności biblioteki, księgozbiorem oraz katalogami. Ponadto drugoklasiści uczestniczyli w quizie wiedzy o bohaterze książki A. A. Milne- Kubusiu Puchatku.

Spotkanie zorganizowano w ramach współpracy biblioteki szkolnej z biblioteką gminną.

 24-03-2019 


Wiosna, ach to Ty !

     Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci, które wiedzą, że w naszej tradycji dzień ten  jest obchodzony w niecodzienny sposób.

      Cała szkolna społeczność zgromadziła się na sali gimnastycznej. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy i szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji.  Przy dźwiękach wiosennej muzyki uczniowie wzięli udział w wiosennej gali mody, a jury wyłoniły zwycięzców na najpiękniejszy strój wiosenny. Wsystkie stroje były piękne, ale najwięcej głosów zdobyli uczniowie: Maja Langner, Natalia Zasępa, Antonina Stachura, Zofia Maligłówka, Wiktoria Suska, Otylia Barnaś.

      W klasach dzieci robiły wiosenne kolorowe kanapki i sałatki, które ze smakiem zjadły.

      Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole zakończył Wiosenny Turniej „Mam talent”. Uczniowie prezentowali wiersze, piosenki oraz tańce, które bardzo podobały się zarówno publiczności jak i jury. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz klasy IV – VIII.

Klasy I - III:

I miejsce – Julia Szczakowska

II miejsce –  Igor Krakowski, Dawid Dobrowolski, Adam Soska, Maciej Gzik

III miejsce –  Oliwia Dobrowolska, Antonina Stachura

Klasy IV – VIII:

I miejsce – Wiktoria Grygielska

II miejsce – Klaudia Grzesiczak

III miejsce –  Julia Wójcik, Zofia Maligłówka, Wiktoria Nowak, Martyna Konat, Julita Osumek

Organizatorami Dnia Wiosny były nauczycielki: Małgorzata Terlicka, Anna Klekowska.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 - 8 - 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32