LOGOPEDA PRZYPOMINA – NIE MA ODPOCZYNKU OD PRACY NAD PIĘKNĄ WYMOWĄ !!!   

W związku z przymusowym zawieszeniem szkoły z powodu pandemii koronawirusa proszę rodziców, aby nie zawieszali pracy nad usprawnianiem aparatu mowy, słuchu i oddychania, a przede wszystkim pracy nad piękną wymową dzieci uczestniczących w zajęciach logopedycznych.

Praca domowa jest najistotniejszym czynnikiem wszystkich logopedycznych zabiegów, ponieważ dziecko najbardziej komfortowo czuje się w swoim domowym otoczeniu. Dlatego zerknijcie, Państwo, do zeszytów logopedycznych swoich pociech, utrwalajcie wszystkie dotychczasowe ćwiczenia.

Poniżej znajdziecie przykłady ćwiczeń logopedycznych, które można wykonywać w codziennych sytuacjach oraz bajki artykulacyjne, które urozmaicą Wam ćwiczenia usprawniające narządy mowy.

Drogą mailową będę przesyłać indywidualne wskazówki do pracy w domu, w razie pytań proszę o wiadomość :)

Kilka przydatnych linków:

www.mimowa.pl

www.logopedarybka.pl

www.logotorpeda.com

Przykłady ćwiczeń logopedycznych >>>

Bajki artykulacyjne >>>

 

Drodzy Rodzice !!!

Jedną z najważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko jest rozwój mowy. Przebiega ona w indywidualnym rytmie i trwa przez wiele lat. Dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie, powinno wymawiać wszystkie głoski prawidłowo, posiadać rozwinięte bogate słownictwo dotyczące jego otoczenia, życia oraz umieć budować poprawne zdanie pod względem gramatycznym i logicznym.

Prawidłowa wymowa przekłada się na powodzenie w nauce pisania oraz czytania. Bez względu na przyczynę wystąpienia zaburzeń mowy (wad wymowy) działania terapeutyczne należy podjąć jak najwcześniej.

Jeżeli twoje dziecko ma wadę wymowy nie czekaj, zwróć się do specjalisty, który odpowiednio pokieruje terapią. Ćwiczenia powinny być odpowiednio dobrane do indywidualny potrzeb dziecka, dlatego nie stosuj ćwiczeń na własną rękę bez konsultacji z logopedą.

Serdecznie zapraszam do współpracy, ponieważ skuteczność i powodzenie terapii zależy w dużej mierze od Was Rodziców.

 

Logopeda: Magdalena Janson- Zielińska

 

 

Godziny pracy

 

Poniedziałek

07:30 - 13:30

Czwartek

08:30 - 13:00

 

 

 

JAK MOTYWOWAĆ DZIECI DO UTRWALANIA POPRAWNEJ WYMOWY W DOMU

10 RAD – CO ROBIĆ ABY ROZWIJAĆ MOWĘ TWOJEGO DZIECKA

KIEDY UDAĆ SIĘ Z DZIECKIEM DO LOGOPEDY

MOWA DZIECKA W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

ĆWICZENIA APARATU ARTYKULACYJNEGO

PIRAMIDA ROZWOJU MOWY