Z życia Przedszkola

Strona: - 1 - 2 3 4 5 6

 24-09-2019 


Dnia 23.09.2019r  w naszym przedszkolu odbyła się ogólnopolska akcja sprzątania świata.  Nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego. Dzięki temu wokół szkoły zrobiło się czysto i przyjemnie.  Głównym celem tej akcji było  ukazanie dzieciom skutków  zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. Mamy nadzieję , że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami. Wychowankowie otrzymali dyplomy „MIŁOŚNIKA PRZYRODY” od WÓJTA GMINY – PANA KRZYSZTOFA CIUPIŃSKIEGO.

 24-09-2019 


20 września nasi milusińscy z grup Słoneczka i Biedronki obchodzili swoje święto. Uroczystość miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Od samego ranka dzieci mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich. Nauczycielki starały się jak najbardziej uatrakcyjnić ten dzień. Przygotowały dla dzieci zabawy, tańce i konkursy w salach. Odbyło się również wyjście na plac szkoły w celu pomalowania chodnika na kolorowo. Aby podkreślić jak ważny to jest dzień wszystkie przedszkolaki przemaszerowały korytarzami naszej szkoły.  Dzień Przedszkolaka był wspaniałym i radosnym wydarzeniem dla każdego dziecka.

Zobacz zdjęcia

 28-02-2019 


Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień    niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą    przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Zobacz zdjęcia

 30-01-2019 


„Mama w pracy, tata w pracy, mało widzą nas.

Ale za to babcia z dziadkiem zawsze mają czas.

Mama w biegu, tata w biegu, śpieszą się co dnia.

Ale za to babcia z dziadkiem mają niezły plan!

Drzwi krainy czarodziejskiej otwierają nam!”

 

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.

29 stycznia 2019r. w oddziałach przedszkolnych zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie. Dzieci przygotowały dla nich pod okiem nauczycielki przedstawienia pt. „Familiada”, „Dziadek, stołek i rosołek”  – recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami.  Na koniec uroczystości wręczyły babciom własnoręcznie ozdobione wałki oraz łyżki i łopatki dla dziadków. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Zobacz zdjęcia

 10-12-2018 


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Mikołajki, to dzień szczególny nie tylko dla najmłodszych, wszyscy przygotowujemy się do niego bardzo starannie. Nasze przedszkolaki również od dawna marzyły o spotkaniu z Mikołajem i niecierpliwie go oczekiwały. Specjalnie na ten dzień przygotowały piosenki, ale również niespodzianki dla tego wyjątkowego gościa i jego reniferów. Mikołaj nie zawiódł dzieci i jak co roku przyszedł do naszych oddziałów przedszkolnych z ogromnymi prezentami. Obdarował nas także czarodziejskim pyłem, dzięki któremu wszystkie dzieci będą grzeczne przez cały rok! Dzień ten na długo zostanie w pamięci przedszkolaków, które już zaczęły oczekiwać następnego spotkania z Mikołajem.

 03-12-2018 


WYSTAWA KLOCKÓW LEGO

29 listopada przedszkolaki z grup „Biedronek” i „Słoneczek” miały okazję zwiedzić wystawę edukacyjną budowli z klocków Lego w Częstochowie. Podziwiały tam konstrukcje  przedstawiające niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, eksponaty interaktywne, budowle ukazujące architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, sceny znane z filmów i bajek i wiele innych. Mogły również same tworzyć obrazy i budowle z klocków w pełnej inspiracji strefie zabaw. Wyjazd był więc dla młodych konstruktorów nie tylko atrakcyjny, ale i kształcący.

Zobacz zdjęcia

 03-12-2018 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w poniedziałek 26 listopada do naszego przedszkola przybyły duże i małe pluszaki wraz ze swoimi właścicielami. Obchodzenie tego święta to już u nas tradycja.
Misie brały udział w zajęciach i zabawach razem z przedszkolakami. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

Zobacz zdjęcia

 15-11-2018 


WIECZÓR PATRIOTYCZNY -  „PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ”

„Był taki czas, że Polski nie było. Jak to nie było? – zapytacie. Była, ale w serduszkach Polaków, ale nie było jej na mapie. Na szczęście czas ten minął i odzyskaliśmy niepodległość: mamy swój kraj, język, symbole narodowe”.

W naszym przedszkolu 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grup Słoneczka i Biedronki wraz z rodzicami zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków - dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami; nie brakowało wzruszeń.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Quiz skierowany do rodziców wzbudził wielkie zainteresowanie. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych małych Polaków.

Zobacz zdjęcia

 15-11-2018 


Światowy Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek przypada w dniu urodzin Walta Disneya, czyli 5 listopada.

Tego też dnia grupy przedszkolne miały możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach. Słoneczka i Biedronki rozwiązywały zagadki słowno - obrazkowe, razem układały i nazywały bajkowe postacie, a także bawiły się przy bajkowej muzyce. Na zakończenie tej wspaniałej zabawy panie przygotowały dla dzieci niespodziankę.

Dzień Postaci z Bajek dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii.

 27-09-2018 


„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września  to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto podkreśla wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym dniu nasi milusińscy obchodzili swoje święto. Uroczystość miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Od samego ranka dzieci mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich. Nauczycielki starały się jak najbardziej uatrakcyjnić ten dzień. Przygotowały dla dzieci zabawy zarówno w salach jak i na świeżym powietrzu (malowanie kredą po chodniku, pokaz baniek mydlanych itp.).  Aby podkreślić jak ważne to  święto,  wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do przemarszu ulicą wokół szkoły.

Dzień Przedszkolaka był wspaniałym i radosnym wydarzeniem dla każdego dziecka.

Zobacz zdjęcia

Strona: - 1 - 2 3 4 5 6