Z życia Przedszkola

Strona: 1 - 2 - 3 4 5 6

 19-06-2018 


PRZEDSZKOLAKI W MIKROKOSMOSIE

W piątek, 15 czerwca przedszkolaki z grup: Biedronki i Słoneczka wybrały się na całodniową wycieczkę do Parku Edukacyjnego „Mikrokosmos” w Ujeździe k. Tomaszowa Mazowieckiego. Miały tam możliwość zapoznania się ze światem owadów oraz mikroorganizmów pokazanych w skali „makro”, pod kierunkiem przewodników. Podziwiali także różnorodne rośliny w mini- ogrodzie botanicznym oraz ptaki egzotyczne i wodne w parkowych wolierach.
Po zwiedzaniu był również czas na zabawę  na huśtawkach, zjeżdżalniach i ściankach wspinaczkowych. Dzień minął im więc bardzo szybko i przyjemnie.

Zobacz zdjęcia

 16-06-2018 


GOŚCINNIE W AGROS – WROŃSCY w STRZELCACH WIELKICH

W środę 13 czerwca 2018 r. dzieci z dwóch grup przedszkolnych pojechały do firmy AGROS – WROŃSCY w Strzelcach Wielkich.

Przedszkolaki oglądały z bliska najnowsze maszyny rolnicze firmy New Holland (między innymi: traktory, pługi, agregaty uprawne itp.). Podczas spotkania z gospodarzami miały okazję zobaczyć zwierzęta: alpaki, daniele, osły, owce, kury, bażanty oraz kucyki. Wszystkie mogły nakarmić i pogłaskać. W chłopcach obudziła się chęć zostania w przyszłości – jak sami mówili – farmerami.

Wszyscy pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

Zobacz zdjęcia

 13-06-2018 


DZIEŃ RODZINY U PRZEDSZKOLAKÓW

Łącząc obchody Dnia Mamy, Dnia Taty oraz Dnia Dziecka – oddziały przedszkolne zorganizowały DZIEŃ RODZINY, który odbył się 8 czerwca. Impreza miała charakter piknikowy, a każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Święto zainaugurowały występy artystyczne obu grup przedszkolaków. Potem Rodzice bawili się, biorąc udział w zabawach i konkursach ze swoimi pociechami. Został także rozegrany mecz Tatusiów w piłkę nożną (w skróconej wersji). Dzieciaki mogły szaleć na dmuchanej zjeżdżalni i w mobilnej sali zabaw. Próbowały także swoich sił jako adepci pożarnictwa. Wszyscy częstowali się upieczonymi przez Mamusie ciastami, kiełbaską z grilla, domowym smalcem oraz watą cukrową i popcornem. Ponieważ pogoda również dopisała – dzień na pewno był wyjątkowo udany.

Zobacz zdjęcia

 26-03-2018 


WIZYTA W TEATRZE

20 marca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Częstochowy, gdzie odwiedziły Teatr im. Adama Mickiewicza i obejrzały spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Utwór ten należy do klasyki bajek dla dzieci, jednak twórcy opowiedzieli tę  bajkę na nowo. Dzieci zobaczyły więc rozśpiewaną, roztańczoną, bogatą scenograficznie interpretację znanych motywów, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem świetnej zabawy! Poza tym miały okazję zobaczyć piękne wnętrza teatru oraz poznać takie miejsca jak kasa biletowa, szatnia, widownia. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem!

 22-01-2018 


UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 19 stycznia 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole zaprosiły swoje Babcie i  Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość.
Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci bardzo przeżywały występ, ale pod czujnym okiem wychowawczyń recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale odegrały swoje role. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku.
Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek.
Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i  chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Zbacz zdjęcia

 28-12-2017 


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

W naszych oddziałach przedszkolnych coroczne uroczyste spotkanie wigilijne z Rodzicami jest już tradycją. Tym razem odbyło się ono 22 grudnia. Brały w nim udział wszystkie przedszkolaki. Dzieci z obu grup przygotowały krótkie programy artystyczne. Recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Zainscenizowana została także betlejemska stajenka. Rodzice z podziwem obserwowali małych artystów. Później dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt.

W dalszej części uroczystości dzieci wraz z Rodzicami i nauczycielkami udały się do swoich sal, gdzie przygotowany był słodki poczęstunek. Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich Rodziców, nauczycieli oraz dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju, przypomnienie tradycji świątecznych oraz wspólne kolędowanie.

Zobacz zdjęcia

 21-12-2017 


„ A Mikołaj pędzi…..”

W środę 6 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – św. Mikołaja. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku jego dzwonka.

Mimo braku białego puchu, jak co roku, św. Mikołaj przybył do przedszkolaków. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z tym niezwykłym gościem minęło w bardzo miłej atmosferze.

Mikołaj obdarował  wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok. Do spotkania z Mikołajem dzieci zostały przygotowane przez p. M. Ciupińską, A. Radziwolską oraz M. Pukacz.

Zobacz zdjęcia

 03-11-2017 


„JESIENNE INSPIRACJE”

Z końcem października rozstrzygnięty został przedszkolny konkurs plastyczny „JESIENNE INSPIRACJE”, w którym brali udział rodzice wraz z dziećmi. Zadaniem było wykonanie pracy o tematyce jesiennej z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Komisja konkursowa brała pod uwagę oryginalność i wkład pracy. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce: Maja Langner (grupa Biedronki)

II miejsce: Bartuś Mostowski (grupa Słoneczka)

III miejsce: Nikola Hyska (grupa Biedronki)

WYRÓŻNIENIA: Kaja Kowalik (gr. Słoneczka), Maja Sobera (gr. Biedronki), Madzia Rybak (gr. Biedronki).

 03-11-2017 


SPOTKANIE Z ROBOTEM

Od 23 do 27 października grupy przedszkolne miały możliwość zapoznania się z robotem edukacyjnym MBOT dzięki firmie TROBOT, która udostępniła go naszym przedszkolakom. Zabawy z jego wykorzystaniem były dla dzieci nie tylko atrakcyjne, ale także wartościowe. Dały okazję do zetknięcia się nowoczesną technologią z obszaru elektroniki, robotyki i automatyki.

 30-10-2017 


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W PRZYBYNOWIE

Jesień to pora zbierania plonów z pól i ogrodów. Kojarzy się nam z pracami polowymi, przede wszystkim z wykopkami. Dlatego w piątek 20 października obie grupy przedszkolaków wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej „Pod Skałką” na warsztaty pod hasłem „Słów kilka o Panu Ziemniaku”.
Czekało tam na dzieci wiele atrakcji i niespodzianek. Po słodkim poczęstunku na powitanie, obejrzeliśmy pouczającą prezentację o pochodzeniu, historii, uprawie i wykorzystywaniu ziemniaków. Z wielkim zaangażowaniem wszyscy pracowali później nad ziemniaczanymi ludkami podczas zajęć plastycznych. Kolejną słodką niespodzianką była wata cukrowa, po którą szybko ustawiła się kolejka przedszkolaków. Okazją do podziwiania malowniczych widoków Jury Krakowsko – Częstochowskiej była przejażdżka ciuchcią. Następny punkt programu stanowił spacer po Mini Zoo i spotkanie z sympatycznymi zwierzakami: m. in. alpaką Luckiem, lamą Oskarem, wielbłądem Bazylim, krową Weroniką oraz danielami, osiołkami, królikami, kaczuszkami mandarynkami. Ciekawe i pouczające było również zwiedzanie skansenu wsi jurajskiej, gdzie mogliśmy poznać wystrój chaty, sprzęty i ozdoby sprzed ponad stu lat. Na zakończenie wizyty zostaliśmy poczęstowani regionalną potrawą – oczywiście z ziemniaków.
Po dniu pełnym wrażeń wszyscy byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z udanej wycieczki.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 - 2 - 3 4 5 6