Z życia Przedszkola

Strona: 1 2 - 3 - 4 5 6

 15-10-2017 


„CASTORAMA UCZY DZIECI MAJSTERKOWAĆ…”

W czwartek 5.10.2017r. grupa "Biedronki" udała się na wycieczkę do Castoramy w Częstochowie na warsztaty "Majsterkowo". Ich ideą jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania.

Dzieci z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy wykonywały pociągi z drewna. Po złożeniu pociągów przedszkolaki żwawo przystąpiły do ich malowania wedle swoich upodobań  i pomysłowości. Była to bardzo interesująca i praktyczna wycieczka, która rozbudziła pasję dzieci do majsterkowania.

Zobacz zdjęcia

 15-10-2017 


Leśna rajza, czyli spacer po lesie w Jankowicach.

Czwartek (28.09) dla przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń.

Grupy przedszkolne wraz z opiekunami zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu w Jankowicach. Celem wizyty w lesie było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała.

Na miejscu przedszkolaków przywitał leśnik, pan Czesław Tyrol, który wybrał się z nami na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Leśnik Czesław zbudował dla dzieci szałas z suchych gałęzi , do którego mogły wejść.

Składamy serdecznie podziękowania Panu Leśniczemu.

Zobacz zdjęcia

 25-09-2017 


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września wszystkie przedszkolaki co roku obchodzą swoje święto. Z tej okazji w tym dniu dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych spędziły cały dzień na wspólnych zabawach. W salach dominowały kolory grup: żółty – „Słoneczek” i czerwony – „Biedronek”. Było dużo pląsów i tańców oraz wspólne śpiewanie „Hymnu Przedszkolaka”. Wszystkim bardzo podobały się zabawy z kolorowymi balonikami, a chętni mogli pomalować sobie twarze. Było więc bardzo wesoło i kolorowo. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową odznakę.

Zobacz zdjęcia

 11-06-2017 


„Wycieczka z Mocą” – PGE Giganci Mocy Bełchatów

W czwartek, 8 czerwca  uczniowie klasy I i dwie grupy przedszkolne „Motylki” i „Biedronki” uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do nowego interaktywnego centrum PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Celem wyjazdu było zdobycie wiedzy na temat tego jak powstaje, jak wydobywa się i przetwarza w energię węgiel brunatny. Program wycieczki obejmował zwiedzenie interaktywnej ekspozycji, która podzielona była na dwie części: pierwsza z nich poświęcona była procesowi powstawania węgla brunatnego i przybliżała czasy sprzed milionów lat. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądały prehistoryczne zwierzęta, na czele z bełchatowskim mamutem.

Za to druga część – opowiadała o tym, jak wydobywa się węgiel brunatny i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich „Gigantach”, czyli w Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni Bełchatów. Dzięki niej uczniowie mogli przyjrzeć się,  jak pracują gigantyczne koparki w bełchatowskiej odkrywce oraz  poznać  zasady działania maszyn elektrowni. Na ekspozycji pokazano również, jak zmieniało się miasto Bełchatów i jego najbliższe regiony wraz z budową bełchatowskiego kombinatu górniczo – energetycznego.

Dzieciom podobała się wystawa, gdyż wykorzystano w niej nowoczesne środki przekazu, takie jak: animacje, interaktywne gry  oraz stanowiska doświadczalne. Dzięki temu w prosty, dostępny i atrakcyjny sposób mogły przyswoić przekazywaną im wiedzę.

Zobacz zdjęcia

 05-06-2017 


31 maja 2017 roku przedszkolaki z Jedlna spędziły dwie godziny w figloraju "Skrzat" w Radomsku. Były to godziny pełne zabaw i śmiechu. Zjeżdżalnie, trampoliny, piłeczki,dmuchany zamek nie wyczerpały sił pełnych energii dzieci. Na koniec czekała na nich wielka niespodzianka - kolorowa wata cukrowa. 

Zobacz zdjęcia

 01-06-2017 


DZIEŃ MAMY I TATY

Jak co roku w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty.

26.05.2017r. grupy przedszkolne „Pszczółki” i „Motylki” słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom prezenty, które same wykonały. Uściskom i całusom nie było końca. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek. Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud.

Dyrekcja oraz nauczyciele PSP  w Jedlnie składają również wszystkim Rodzicom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wielu radosnych chwil w życiu.

Zobacz zdjęcia

 31-05-2017 


W sobotę, 27.05.2017 r., w PG w Radziechowicach odbył się ekologiczny festyn, podczas którego dzieci z grupy przedszkolnej z Radziechowic wystąpiły z przedstawieniem pt. "Ratujmy naszą Ziemię".Widzowie z uwagą wysłuchali przesłania sztuki i brawami podziękowali małym artystom za występ.

 17-05-2017 


„OSIKOWA DOLINA” – JEST TAKIE MIEJSCE…

W poniedziałek, 15 maja, wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły „Osikową Dolinę” w Koziegłowach k. Częstochowy. To jedyne miejsce w Polsce, w którym kultywowana jest kilkuwiekowa tradycja wyrabiania ozdób z drzewnego łyka. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, co to takiego jest „tradycja” i w jaki sposób powstaje materiał na osikowe ozdoby, które podziwiały na wystawowych półkach. Następnie samodzielnie, z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem, wykonywały niektóre z nich pod kierunkiem pań instruktorek. Mogły także spróbować swoich sił w struganiu drewnianych wiór ręcznym strugiem. Osikowe rękodzieło bardzo podobało się naszym przedszkolakom. Pobyt zakończony został piknikiem oraz zabawą na świeżym powietrzu.

Zobacz zdjęcia

 27-03-2017 


Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny  to tradycyjnie w oddziałach przedszkolnych dzień zabawy, niespodzianek  i radości. 21 marca przedszkolaki przyszły ubrane w stroje w wiosennych kolorach. Były wspólne zabawy przy piosenkach o rozpoczynającej się porze roku i rozmowy na temat tradycji ludowych związanych z jej powitaniem. Radosny korowód przedszkolaków przeszedł wokół szkoły z Marzanną – symbolem odchodzącej zimy. Po pożegnaniu „zimowej panny” dzieci wróciły do swoich sal, gdzie czekały kolejne atrakcje: prezentacja i bajka związane z wiosną, konkurs „Przedszkolny omnibus”, w którym można było wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami oraz zadanie plastyczne – tworzenie barwnych kompozycji z nakrętek. Wszystkie przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach, a pierwszy dzień wiosny dostarczył im wielu wrażeń.

Zobacz zdjęcia

 17-03-2017 


PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

W JEDLNIE

tel: (44) 684 04 41

 

OGŁASZA

ZAPISY DZIECI

DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH,

 

KTÓRE TRWAĆ BĘDĄ

DO  31 MARCA  2017

 

Karty zgłoszenia można otrzymać w PSP w Jedlnie.

 

MAŁE PRZEDSZKOLEWIELKA RADOŚĆ

 

ZAPRASZAMY DZIECI OD 3 ROKU ŻYCIA.

Strona: 1 2 - 3 - 4 5 6