Z życia Przedszkola

Strona: 1 2 3 - 4 - 5 6

 08-02-2017 


2.02.2017 w oddziale przedszkolnym w Radziechowicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wystąpiły przed dziadkami z wierszami, piosenkami i tańcem. Wzruszeni dziadkowie dziękowali za występ i własnoręcznie wykonane prezenty.
Wszyscy z przyjemnością ustawili się do wspólnego zdjęcia.

 02-02-2017 


„Są takie dwa dni, JEDYNE DNI W ROKU,

To święto Babci i Dziadka - łza się kręci w oku.

O tym ważnym święcie dobrze pamiętamy

I dla naszych gości widowisko mamy.”

 

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Mają dla nich zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. W podzięce za ich wielkie serce 1 lutego odbyło się uroczyste spotkanie przedszkolaków z Babciami i Dziadkami. Grupy „Pszczółki” i „Motylki” przedstawiły programy artystyczne, w których zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, taneczne oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich często nagradzając je brawami, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  prezentowały własne talenty. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich wykonanymi samodzielnie upominkami. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Atmosfera była uroczysta, ciepła i pełna radości. Wszyscy zgodnie obiecywali spotkać się znów – za rok.

Zobacz zdjęcia

 15-01-2017 


„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale” - zatem 13 stycznia 2017r. został urządzony bal karnawałowy dla przedszkolaków z naszej placówki. Dla dzieci było to wydarzenie niezwykłe, od dawna wyczekiwane.

Spotkanie rozpoczęły „Biedroneczki”, które zaprezentowały kolegom i koleżankom przedstawienie jasełkowe. Następnie dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm świetnej muzyki, wraz z animatorką i wychowawczyniami. Podczas zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Była także okazja do pomalowania twarzy i zrobienia kolorowego tatuażu. Niespodzianką był „balonowy pokaz”, podczas którego dzieci otrzymały figury i zabawki wyczarowane z baloników. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych - chwila relaksu przy poczęstunku.

Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym milusińskim, a to było głównym celem balu. Do domu wszyscy wracali więc we wspaniałych humorach.

Zobacz zdjęcia

 27-12-2016 


Magiczne jasełka

Okres świąt Bożego Narodzenia jest zawsze pełen radości i piękna. Czas ten skłania do spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Tradycją stało się, że w okresie przed świętami Bożego Narodzenia w oddziałach przedszkolnych PSP w Jedlnie dzieci wystawiają jasełka dla swoich najbliższych.

21 grudnia 2016 roku przedszkolaki z grup „Motylki” i „Pszczółki” wprowadziły wszystkich zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Spotkanie to było dla nich szczególnym wydarzeniem. W salach przedszkolnych pojawili się Trzej Królowie, pastuszkowie, aniołki i oczywiście Święta Rodzina. Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły widzów w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku z niecierpliwością czekamy na te święta. Wszyscy ulegli magii przedstawianych jasełek. Mali aktorzy wypadli znakomicie.

Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w poczęstunku zorganizowanym przez rodziców, którzy przygotowali również stroje małych aktorów.

Zobacz zdjęcia

 08-12-2016 


„Misiek w Nowym Jorku” w Kinie za Rogiem

Wspaniałe przygody białego niedźwiedzia polarnego oraz trójki lemingów mogły obejrzeć 7 grudnia wszystkie grupy przedszkolne w „Kinie za Rogiem” w Radomsku. Dzieci, bawiąc się świetnie, żywiołowo reagowały na rozwój akcji.

Film „Misiek w Nowym Jorku” opowiadał o zamiarach chciwego przedsiębiorcy – pana Greena, który planował wybudować na Biegunie Północnym sieć centrów handlowych i osiedli mieszkaniowych. Pojawiały się tam tłumy turystów, śmiecąc i zakłócając spokój zwierzakom. Poczciwy niedźwiedź polarny, zwany przez wszystkich Miśkiem, dostał arcytrudne zadanie. Miał wyruszyć do Nowego Jorku - siedziby pazernego biznesmena – i zniechęcić ludzi do zasiedlania Arktyki. W niebezpiecznej misji towarzyszyła mu trójka odważnych i kompletnie nieobliczalnych lemingów. Spotkanie zwierzaków z północy z mieszkańcami wielkiego miasta zaowocowało serią nieporozumień, które rozbawiły wszystkich widzów.

 07-12-2016 


A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna…

Już od samego rana 6 grudnia 2016 r. przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Wizyta tego długo wypatrywanego gościa to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci momentów w roku.

Na to spotkanie przedszkolaki cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które  z radością przedstawiły przybyszowi z dalekiej krainy – Laponii. Spotkanie z Mikołajem minęło podczas wspólnej zabawy w bardzo miłej atmosferze. Na koniec - po zapewnieniach, że przedszkolaki będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu - Mikołaj otworzył wielki wór z prezentami i obdarował nimi wszystkie dzieci.

Przedszkolaki pożegnały gościa piosenką. Mikołaj bardzo się ucieszył i zapewnił maluchy, że za rok znów do nich przybędzie. Zdjęcia zrobione z gościem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Zobacz zdjęcia

 29-11-2016 


W piątek, 25.11.2016 r., w czasie obchodów Święta Pluszowego Misia, w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs recytatorsko - wokalny "Kolorowa jesień". Dzieci występowały w dwóch grupach wiekowych.

W młodszej grupie (3-4- latki) jury nagrodziło trzy osoby oraz cztery osoby wyróżniło:
I miejsce zajął Szymon Dębiński,
II miejsce- Kaja Kowalik,
III miejsce - Bartłomiej Gzik.
Wyróżnienia otrzymali: DamianSowala, Maja Langer, Julia Szczakowska oraz Magdalena Żak.
 
Wyniki w starszej grupie wiekowej (5-6 - latki) były następujące:
I miejsce  - Zuzanna Kuśmierz,
II miejsca - Maja Fikus i Marta Łysik,
III miejsca -Igor Krakowski i Kornelia Chudek,
Wyróżnienia: Natalia Mazik, Julia Kipigroch i Jakub Barański.

 28-11-2016 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały oddziały przedszkolne w Jedlnie. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

25.11.2016r. przedszkolaki z grup: Motylki, Pszczółki oraz Biedronki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe i zielone.  A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, "Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustację miodku.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Najwięcej radości jednak sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Obchody święta na terenie przedszkola zorganizowały wychowawczynie poszczególnych grup oraz nauczyciel wspierający.

Zobacz zdjęcia

 28-11-2016 


ROGALIKI U „MOTYLKÓW”

23 listopada 2016 roku dzieci z grupy Motylki,  nawiązując do poznańskiej tradycji pieczenia rogali na święto św. Marcina (11.11), upiekły swoje rogaliki ... prawie jak "świętomarcińskie".

Od samego rana w sali można było zobaczyć przedszkolaki ubrane w fartuszki. Wszyscy niecierpliwie czekali na przystąpienie do dzieła. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty potrzebne są do zrobienia ciasta na rogaliki, potrafiły nazwać je  i  znaleźć spośród zgromadzonych na stole. Dowiedziały się też, jakie inne przedmioty będą im potrzebne (wałek do ciasta, blachy do wypieków). Poznały przepis na rogaliki. Zapach pieczących się rogali unosił się w całej szkole, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy ich wypieki będą gotowe.

Mniam, pychotka ... wyśmienicie smakuje samodzielny wypiek!

Przedszkolaki mają nadzieję, że ich rogaliki smakowały również Pani Dyrektor i wszystkim paniom w przedszkolu, którym zrobiły słodką niespodziankę. W przygotowaniu tych pysznych wypieków pomogły im pani Agnieszka Radziwolska i pani Magdalena Pukacz.

 01-11-2016 


Święto Duszków

28 października dzieci z grupy Motylki oraz Pszczółki obchodziły Święto Duszków.

Przedszkolaki wraz z nauczycielami, p. Małgorzatą Ciupińską, p. Agnieszką Radziwolską oraz p. Magdaleną Pukacz, pięknie przystroiły salę wprowadzając tajemniczą atmosferę oraz zaprezentowały się w strojach dyń i duszków. Na dzieci czekało w tym dniu wiele atrakcji, takich jak:

 1. Prezentacja Halloween w innych krajach.
 2.  Bajka Halloween Kajtusia.
 3.  Malowanie duszków na balonikach.
 4.  Zabawa z miotłami.
 5. Przebranie się w worki.
 6. Cukierek albo psikus - spacer po szkole. Odwiedziliśmy p. bibliotekarkę, p. kucharkę oraz p. pielęgniarkę.
 7. Dynia kolorowanka.
 8. Mumia.
 9.  Jedzenie jabłek.
 10. Rzuty cukierkami.
 11. Przejście przez bagno.

Dyskoteka i słodki poczęstunek zakończyły ten radosny dzień.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 2 3 - 4 - 5 6