Z życia Przedszkola

Strona: 1 2 3 4 - 5 - 6

 01-11-2016 


Kino za Rogiem

26 października grupy przedszkolne naszej szkoły wybrały się do Kina za Rogiem w Radomsku na film animacyjny pt. „Goryl Śnieżek w Barcelonie”.

Opowiada on historię Śnieżka - jedynego goryla albinosa na całym świecie. Główny bohater uważa, że jego wyjątkowe futro jest powodem do wstydu. Postanawia więc odnaleźć czarownika, który posiada eliksir zmieniający kolor sierści.

Film pełen zabawnych dialogów przypadł przedszkolakom do gustu.
Dziękujemy p. Anicie Pawlak – Zygmie za zorganizowanie seansu.

 17-10-2016 


14 października 2016 roku przedszkolaki z Radziechowic wystąpiły dla swoich rodziców, dziadków i rodzeństwa z przedstawieniem  pt. "Przedszkolne nutki". Następnie, wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum w Radziechowicach, wzięły udział w uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej i wystąpiły przed wszystkimi pracownikami oświaty z gminy Ładzice oraz rodzicami. 

 06-10-2016 


30 września w oddziale przedszkolnym w Radziechowicach chłopcy mieli swoje święto. Rodzice dla wszystkich przygotowali prezenty oraz smaczne desery. Były gry i zabawy oraz dużo śmiechu.

  

 22-09-2016 


 „KIEDY  ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE  SIĘ  CAŁY  ŚWIAT”

Janusz Korczak

 

Śmiech dzieci rozbrzmiewał w naszym przedszkolu 20 września 2016 roku podczas festynu rodzinnego z okazji Dnia Przedszkolaka. Dzieci z trzech grup przedszkolnych brały udział w zabawach i konkursach, w których uczestniczyli również rodzice. Mnóstwo radości wywoływało przeciąganie liny oraz wyścigi w workach. Przedszkolaki wraz z rodzicami mogły również „łamać głowy” w czasie układania tangramu oraz puzzli. Były także występy artystyczne. Każda grupa przedstawiała piosenki i wiersze, których nauczyła się w przedszkolu.

Dzięki Pani Ani ze świetlicy po placu biegały motylki, kotki i inne zwierzątka, które wyczarowywała na twarzach chętnych dzieci.

Przedszkolaki mogły także porozmawiać i zrobić sobie zdjęcia z policjantami i strażakami zaproszonymi na festyn. Goście opowiadali o swojej pracy oraz pokazywali samochody i sprzęt, których używają w czasie wykonywania swoich obowiązków. Przypomnieli również numery alarmowe.

Dzięki rodzicom każdy mógł skorzystać z kawiarenki, w której były ciasta, owoce, napoje, herbata, kawa i grillowane kiełbaski oraz kaszanka.

Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i taki Dzień Przedszkolaka na pewno na długo zapamiętają.

 

Chcielibyśmy złożyć podziękowania za pomoc w organizacji całego Dnia Przedszkolaka Rodzicom, Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlna, przedstawicielom Policji, nauczycielom oraz obsłudze PSP w Jedlnie.

Zobacz zdjęcia

 24-06-2016 


Przedszkolaki u strażaków

21 czerwca przedszkolaki z Radziechowic zawędrowały do Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziechowicach Drugich. Dzieci zapoznały się z pracą strażaka, zakresem jego obowiązków i dowiedziały się o związanych z nią niebezpieczeństwach. Miały możliwość obejrzenia wyposażenia wozu strażackiego i poznania jego przeznaczenia oraz zdobycia wiedzy na temat radzenia sobie w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu. 

Zobacz zdjęcia

 20-06-2016 


Wycieczka do Łodzi

13 czerwca dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlnie z grup przedszkolnych MOTYLKI, PSZCZÓŁKI, BIEDRONKI oraz klas pierwszych wyruszyły na wycieczkę do łódzkiego ZOO oraz kina Cinema City IMAX.

Pobyt w Łodzi rozpoczęliśmy od oglądania pełnej przygód bajki „Dzielny Kogut Maniek”. Była to komedia o tym, że dla przyjaciół warto wzbić się do lotu, nawet gdy grozi to twardym lądowaniem.

Po seansie przejechaliśmy do ZOO. Podczas zwiedzania ogrodu zoologicznego dzieci poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Wszystkich śmieszyły figle małp. Każdy uczestnik wycieczki mógł zmierzyć swój wzrost porównując się z podobizną żyrafy. Wycieczka do zoo była doskonałą lekcją przyrody dla naszych podopiecznych.

Zobacz zdjęcia

 03-06-2016 


Dzień Dziecka

1 czerwca 2016 w Dzień Dziecka gimnazjaliści z PG w Radziechowicach przygotowali dla przedszkolaków niespodziankę. Zaprosili ich do wspólnych zabaw i gier na boisku i w sali.Szybko nawiązała się nić sympatii i zaufania. Dzieci spontanicznie odpowiadały na propozycje starszych kolegów. Było dużo zabawy i śmiechu.

Zobacz zdjęcia

 03-06-2016 


Dzień Rodziny

30 maja 2016 roku w oddziale przedszkolnym w Radziechowicach odbyła się uroczystość Dzień Rodziny. Zaproszeni rodzice wysłuchali wierszy i piosenek oraz zobaczyli taniec w wykonaniu swych pociech. Na zakończenie dostali własnoręcznie wykonane prezenty.

Po przedstawieniu był słodki poczęstunek dla wszystkich.

      

 29-05-2016 


18 maja, jak co roku, grupa przedszkolaków z Radziechowic wybrała się do Ładzic, aby odwiedzić piekarnię, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz pocztę. 
W piekarni dzieci mogły zapoznać się z cyklem powstawania chleba, zobaczyły jak powstaje ciasto jogurtowe oraz zapoznały się z urządzeniami potrzebnymi piekarzowi w pracy. W trakcie wycieczki dzieci z zapałem pałaszowały smaczne pączuszki  z serem. Objedzone słodkościami powędrowały do biblioteki, gdzie poznały pracę bibliotekarza, oglądały księgozbiór, dowiedziały się jak korzysta się z biblioteki i wysłuchały utworu czytanego przez panią bibliotekarkę. Na koniec odwiedziły pocztę, w której panie urzędniczki opowiedziały o swojej pracy, o pracy listonosza i  o drodze listu od nadawcy do adresata.
Szczęśliwe i pełne wiedzy dzieci wróciły do szkoły, gdzie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.
     
   

 13-05-2016 


Poniedziałkowe atrakcje

Poniedziałek 9 maja 2016 r. obfitował w wyjątkowe atrakcje dla grupy „Motylki”– najpierw odwiedziliśmy gabinet dentystyczny „Akademia Uśmiechu”, potem pojechaliśmy do firmy AGROS – WROŃSCY w Strzelcach Wielkich. Dzięki uprzejmości gospodarzy firmy przedszkolaki miały okazję pooglądać z bliska maszyny rolnicze (między innymi: pługi, agregaty uprawowe, traktory) oraz zasiąść za kierownicą kombajnu NEW HOLLAND. Mieliśmy również okazję zobaczyć dawniejsze maszyny rolnicze znajdujące się w „muzeum prywatnym” właścicieli firmy.

Pan Marcin Wroński zaprosił nas również do gospodarstwa, w którym dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta: daniele, kury, króliki, osły, kucyki, owce, bażanty, lamy, które ku naszej radości mogliśmy nakarmić i pogłaskać.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane prezentami. Na ręce gospodarza złożyliśmy podziękowania za tak miłe przyjęcie. Agros-Wrońscy to prawdziwie rodzinna firma.

Z zaproszenia na kolejną wycieczkę oczywiście skorzystamy.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 2 3 4 - 5 - 6