Z życia Przedszkola

Strona: 1 2 3 4 5 - 6 -

 13-05-2016 


Wizyta w gabinecie stomatologicznym

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci wiedzą, jak należy prawidłowo myć zęby oraz znają zasady właściwego odżywiania się. W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki z grupy „Motylki” 9 maja 2016 r. odwiedziły gabinet stomatologiczny w Nowej Brzeźnicy „Akademia Uśmiechu”.

Pani doktor Ewa Grzywna powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu. Opowiedziała o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła, jak leczy się zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Pani doktor porozmawiała z przedszkolakami o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpującą odpowiedź. Kolejną atrakcją była możliwość siedzenia na fotelu dentystycznym, (który okazał się wcale nie taki straszny) oraz „przejażdżka” w nim w górę i w dół. Pani doktor zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków.

Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane malowankami.

Serdecznie dziękujemy Pani doktor Ewie Grzywnie oraz personelowi gabinetu za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.

Zobacz zdjęcia

 08-05-2016 


PROJEKT  "DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY”

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. Jest on współfinansowany  przez Ministerstwo Zdrowia oraz Szwajcarię w ramach Szwajcarsko –  Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.  Liderem projektu jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Program będzie promował zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci.

 

Głównym celem  projektu jest ograniczenie występowania i nasilania choroby próchnicowej, poprawa stanu jamy ustnej oraz ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci.

W ramach projektu nasze przedszkole wzbogaci się o  pomoce dydaktyczne przydatne do wprowadzania tematyki związanej z higieną jamy ustnej. Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują w przyszłości ładnym uśmiechem dzieci.

 04-05-2016 


Zmień złe nawyki na lepsze zamienniki

29 kwietnia 2016 nasze przedszkole odwiedziły panie dietetyk z Centrum Dietetycznego Natur House w Radomsku, które przeprowadziły prelekcję wśród przedszkolaków propagując właściwe nawyki żywieniowe. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami prawidłowego odżywiania biorąc czynny udział w lekcji.

Zmień się na lepsze – 5 kroków do zdrowego żywienia:

  1. Pełnowartościowe śniadanie!
  2. Drugie śniadanie.
  3. Słodycze to twój wróg!
  4. Fast – food – co jest w środku?
  5. Bądź sprytny – zamieniaj!

 Po spotkaniu dzieci otrzymały materiały edukacyjne dla rodziców przygotowane przez dietetyków Natur House w ramach akcji „Uwaga! Nadwaga!”.

 29-04-2016 


Dnia 28 kwietnia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Stobiecku Szlacheckim odbył się konkurs recytatorski pt. „Dzieciaki kochają zwierzaki”.

Do zmagań konkursowych z naszej szkoły przystąpiło 10 przedszkolaków w dwóch kategoriach wiekowych:  I  - dzieci 3-4 letnie, II - dzieci 5-6 letnie. Uczestnicy prezentowali utwory o tematyce zwierzęcej. Podczas oceny brano  pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. 

 

 

Laureaci naszej szkoły:

II miejsce – Igor Krakowski – grupa „Motylki” oraz Szymon Dębiński – grupa „Pszczółki”.

III miejsce – Antonina Stachura – grupa „Motylki” oraz Kornelia Chudek – grupa „Biedronki”.

Wyróżnienia – Aleksandra Dobrowolska – grupa „Motylki” oraz Julia Duszyńska – grupa „Pszczółki”.             

Piękne nagrody  i dyplomy czekały nie tylko na zwycięzców konkursu, ale także na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy!

Po ogłoszeniu wyników nie zabrakło wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Dziękujemy gospodarzom za bardzo miłe przyjęcie naszych podopiecznych.

 28-01-2016 


Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.

W dniu 21 stycznia w Przedszkolu w Jedlnie odbyła się ta wspaniała uroczystość. Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek.

 23-01-2016 


Święto Babci i Dziadka

W czwartek 21 stycznia 2016r. w sali przedszkolaków w Radziechowicach odbyła się uroczystość dla Babć i Dziadków z okazji Ich święta. Dzieci dla swych kochanych Dziadków wystawiły przedstawienie, zaśpiewały i zatańczyły, a potem wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Wzruszeni Dziadkowie dziękowali i przytulali swe wnuki. Po przedstawieniu wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez mamy. 

Zobacz zdjęcia

 13-01-2016 


W fabryce bombek

13 stycznia grupy przedszkolne i klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do fabryki bombek Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim. Zwiedzając fabrykę dzieci poznawały proces produkcji  szklanych bombek od wydmuchiwania kształtu z rozgrzanych szklanych rurek, poprzez pokrywanie ich srebrem od wewnątrz i lakierem  na zewnątrz, do ręcznego dekorowania farbami i brokatami. Potem każdy dekorował własne bombki, które zabrał do domu jako pamiątkę po wycieczce.

 29-12-2015 


Wigilia w przedszkolu

22 grudnia w oddziale przedszkolnym w Radziechowicach dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w wigilii klasowej. Rodzice mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez dzieci i nauczycielkę pt. "Smaczna choinka", a potem dzielono się opłatkiem, składano życzenia i słuchano kolęd. Był również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W wigilii uczestniczył także ksiądz Adam Paśnik oraz pan Paweł Kwiatkowski.  Miła i uroczysta atmosfera sprawiła, że wszyscy rozeszli się do domu w świątecznym nastroju.

 

 

       

 10-12-2015 


W Muzeum Lalek

8 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do Muzeum Regionalnego w Radomsku na wystawę przygotowaną przez Muzeum Lalek w Pilźnie pt. "Kopciuszek". Dzieci wysłuchały bajki i zwiedziły ekspozycję w formie scenek przedstawiających kolejne wydarzenia w opowiadaniu. Następnie wzięły udział w warsztatach tworzenia kukiełek, które po wykonaniu zabrały do domu. Rysowały również wybrane sceny lub postaci z bajki.

 10-12-2015 


Otwarcie Przedszkola

Dzieci z naszego przedszkola z niepokojem oczekiwały 7 grudnia. Przedszkolaki dopytywały swoje wychowawczynie, czy święty Mikołaj wie, że od 1 września działa nowe przedszkole w Jedlnie, czy zna adres?

Kiedy dowiedziały się, że tego dnia odbędzie się uroczystość Otwarcia Przedszkola i Mikołaj na pewno się o tym dowie, postanowiły przygotować się do tego ważnego wydarzenia. Razem z panią dyrektor, wychowawcami i rodzicami zaprosiły gości. Przygotowały też występ.

7 grudnia już od rana w przedszkolu zaroiło się od skrzatów w czerwonych czapkach, każdy podśpiewywał lub raźno tupał w rytm muzyki, by dobrze zaprezentować się podczas występu.

W imieniu całej społeczności przedszkolnej na początku uroczystości zaproszonych gości powitała Pani Wicedyrektor Karolina Różewicz. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Lidia Kowalczyk, która po podsumowaniu projektu „Małe przedszkole, wielka radość”, zaprosiła na występ artystyczny.

Wszyscy z entuzjazmem oklaskiwali program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków. Naturalność i zaangażowanie dzieci dostarczyły dorosłym mnóstwo radości. Uśmiechy towarzyszyły nam cały czas. Na koniec występu Mikołaj obdarował prezentami wykonanymi przez dzieci zaproszonych gości. 

W tym ważnym dla nas dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Ładzice – Wioletta Pichit, Sekretarz Gminy Małgorzata Kańska-Kipigroch, Skarbnik Iwona Paul, Przewodniczący Rady Gminy Zenon Śliwiński, kierownik ZEAS Agnieszka Popiołek, ksiądz Marian Gaj, dyrektorzy szkół, radni, rodzice.

Uroczystość obfitowała w niespodzianki, bo zaproszeni goście przynieśli wspaniałe prezenty. Były przemówienia, dobre życzenia, mnóstwo radości i burza oklasków.

Wójt Gminy Ładzice – pani Wioletta Pichit, Dyrektor PSP w Jedlnie - pani Lidią Kowalczyk, Przewodniczący Rady – Zenon Śliwiński oraz wychowanek przedszkola przecieli wstęgę do drzwi nowego Przedszkola.

Po części oficjalnej przedszkolaki odetchnęły z ulgą, kiedy Mikołaj zaprosił wszystkie dzieci do swoich sal.  Otrzymały nagrodę za wiele dni przygotowań – wspaniałe prezenty.

Ten wyjątkowy dzień będziemy wszyscy wspominać oglądając pamiątkowe fotografie.

Zobacz zdjęcia

Strona: 1 2 3 4 5 - 6 -